Yunanistan'la görüşmeler sona erdi: Türkiye'den açıklama

Türkiye ile Yunanistan arasında 5 yıl aradan sonra 'istikşafi görüşmeler' bugün İstanbul'da yapıldı. Diplomatik kaynaklardan yapılan açıklamada, "Türkiye ve Yunanistan arasındaki istikşafi görüşmelerde mevcut durum, son gelişmeler ve atılabilecek adımlar ele alındı" denildi.

Yunanistan'la görüşmeler sona erdi: Türkiye'den açıklama
Yunanistan'la görüşmeler sona erdi: Türkiye'den açıklama
GİRİŞ 25.01.2021 16:59 GÜNCELLEME 25.01.2021 17:35
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Türk ve Yunan tarafları arasında en son toplantı 1 Mart 2016 yılında Atina'da olmuştu. Edinilen bilgilere göre istikşafi görüşmelerde Türk heyetine Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlık etti.

Görüşmelerde Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes de yer aldı. Tüm gün sürmesi planlanan görüşmeler basına kapalı olarak gerçekleşti. 

DİPLOMATİK KAYNAKLARDAN AÇIKLAMA

Görüşmeyle ilgili diplomatik kaynaklardan yapılan açıklamada, "Türkiye ve Yunanistan arasındaki istikşafi görüşmelerde mevcut durum, son gelişmeler ve atılabilecek adımlar ele alındı" ifadelerine yer verildi. 

KAYNAK: DHA, AA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Kemal abayli 1 ay önce Şikayet Et
  Maliyet ne olursa olsun ege ve akdenizde adil olmayan bir taviz yunanistana verilmez. Tarihte silinme pahasinada olsa odun yok...gecmiste yapilan hatalara dikkat !
  Cevapla
 • Ispanak 1 ay önce Şikayet Et
  Görüşmeler tamamen bitip icraata gelelim adalardan başlayabiliriz mesala
  Cevapla
 • osman-lı 1 ay önce Şikayet Et
  yunanla masaya oturmak zaman israfından başka birşey değildir 40 yıl konuşsanız bir arpa boyu yol A la maz sı nız. böyle lanet bir millet böyle uzlaşmaz bir millet yok çünkü ipleri başkalarının elinde fırsat bulduğunuzda tıpkı karabağ benzeri yerle yeksan edeceksiniz ancak bundan anlarlar
  Cevapla
 • Deniz Kurdu 1 ay önce Şikayet Et
  bunları karşımıza mahtap diye oturtunca nimetten sayıyolar kendilerini tek anlayacakları dilde sopadır bu yunanın anlaşalım dedikçe istekleri saçmalamaları bitmez
  Cevapla
DİĞER HABERLER
CIA raporu açıklandı: İşte Cemal Kaşıkçı'nın infaz emrini veren isim!
Son dakika haberi....Bu hafta sonu vergi daireleri açık olacak