AK Partili Hamza Dağ'dan muhalefete sert eleştiri!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: “Kovid-19 sürecinden ülkenin çıkmasını istemeyen bir muhalefet var” açıklamasında bulundu.

AK Partili Hamza Dağ'dan muhalefete sert eleştiri!
AK Partili Hamza Dağ'dan muhalefete sert eleştiri!
GİRİŞ 16.06.2021 13:34 GÜNCELLEME 16.06.2021 13:41
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Türkiye’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelesinde muhalefetin tavrını eleştirerek, “Hem aşı tedariki konusunda bir sorunun olmaması hem vatandaşımızın aşı konusunda bir hassasiyet ortaya koyması açıkçası muhalefeti ciddi anlamda rahatsız ediyor. Kovid-19 sürecinden ülkenin çıkmasını istemeyen bir muhalefet var.” dedi.

Dağ, bir televizyon programında yaptığı açıklamada, NATO Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden’ın fotoğrafı üzerinden algı yapmak isteyenlere tepki gösterdi.

“GERÇEKLER ORTAYA ÇIKTIKTAN SONRA UTANMIYORLAR" 

Hem Türkiye’de hem de dünyada bir nifak ve fitne ekibinin varlığından bahseden AK Partili Dağ,  “Biz artık her programda ‘Acaba bu sefer nereden başkaca algılar yönetmeye çalışacaklar, nasıl bir fitne çıkartacaklar, nasıl bir yalan söyleyecekler’ diye takip etmekten yorulmadık ama onlar bu fitneliği yapmaktan yorulmadı, sürekli bir yalanın peşindeler. Tabi çok uzun sürmüyor, gerçekler bir süre sonra açığa çıkıyor. En çok da üzüldüğüm; gerçekler ortaya çıktıktan sonra utanmıyorlar, en kötü olan o. İnsan bazen hata yapabilir, yanlış yapabilir, bu söylendiğinde utanır, yüzü kızarır, hicap duyar, topluma karşı ‘Bunu  niye yaptım?’ der. Bunun için bir tweet atar, doğrusu ortaya çıktığında özür dilemesini bilir, erdemdir.“ ifadelerini kullandı.

Son olarak NATO Zirvesi’ndeki performansıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gurur duyulması gereken bir lider olduğunun altını çizen Dağ, muhalefetin sürekli dile getirdiği erken seçim çağrılarına da cevap verdi.

Vatandaşın gündeminde erken seçim olmadığına vurgu yapan Dağ, seçmenle kurdukları temaslarda da, yaptıkları anketlerde de “Erken seçim”in gündem olmadığını savundu.

Türkiye’nin Kovid-19 salgınıyla mücadelesinde başarılı bir sınav atlattığını dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, hem yerli aşı noktasında hem de uluslararası üretilen aşılara ilişkin çalışmaların devam ettiğini, aşılama konusunda da ulaşılan rakamların her geçen gün arttığına işaret etti.

“KOVİD-19 SÜRECİNDEN ÜLKENİN ÇIKMASINI İSTEMEYEN BİR MUHALEFET VAR"

“Hem aşı tedariki konusunda bir sorunun olmaması hem vatandaşımızın aşı konusunda bir hassasiyet ortaya koyması açıkçası muhalefeti ciddi anlamda rahatsız ediyor. Kovid-19 sürecinden ülkenin çıkmasını istemeyen bir muhalefet var.” çıkışı yapan Dağ, şöyle devam etti:

“Muhalefet böyle bir süreçten ülke başarılı olarak çıkmasın, böyle bir süreçte de seçime gidelim, seçimden netice alalım mantığıyla siyasi bir fırsatçılık peşinde koşuyor. Yani biz bu süreçte en çok uğraştığımız, çaba sarf ettiğimiz, kafa yorduğumuz ve netice almaya çalıştığımız konu; bir sağlık alanındaki hususlar...  Yaklaşık 1,5 yıldır Allah’a hamdolsun, sağlık konusunda ne kadar önemli mesafeler kat etmiş olduğumuzu, 84 milyon vatandaşımızın bizzat yaşayarak gördüğü gibi, dünyadaki birçok ülke de açık, net bir şekilde görmüş oldu.

Bugün hafızalarımızdan belki silinmeye başlamış olabilir ama İtalya’da, İspanya’da, Amerika Birleşik Devletlerinde, Venezuela’da, Brezilya’da buralarda yaşanan hastanelerdeki dramlar, huzur evlerindeki dramları yani biz Allah’a şükür bir tanesini bile yaşamadık. Yaşamadığımız gibi dünyada ‘ben zor durumdayım’ diyen vatandaşlarını ülkesine getiren, kazandıran ve onların sağlığa kavuşmasını sağlayan bir ülkeyiz, böyle bir ülke haline geldik.”

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Seli m 06 3 ay önce Şikayet Et
  Yeminle söylüyorum bu memleketin idaresini kemale merale temele aliye ahmet de hdp zaten ne mala olduğu belli bunlara teslim edin direk abd satarlar bukadar net söylüyorum
  Cevapla
 • Osmanlı Torunu 3 ay önce Şikayet Et
  Bizdeki muhalefet düşman başına. Komşuda yangın çıksa da ısınsam, yumurta pişirsem diyen zihniyet. Hiç çözümü ve projesi olmayan afaki bir kaç slogandan başka bir b.k bilmeyen zavallılar güruhu. Allah bunlara fırsat vermesin. Görüyoruz İstanbulu İzmiri...... Bunlar Allah korusun hasbelkader yönetime gelsin memleketin anasını bellerler. 1-2 senede 70 cente muhtaç ederler...
  Cevapla
 • ÇAKMA 4B Lİ 3 ay önce Şikayet Et
  süresiz sözleşmeli 4B çalışanları haklarının iyileştirilmesi için komisyon kurulacak dediniz hala bir adım atılmadı bekliyoruz vekilim
  Cevapla
 • Sadık Ceylan 3 ay önce Şikayet Et
  Tam çakmasın hani...!!! Ancak bu kadar olabilirdi. Çok egoist kokuyorsun.
  Cevapla
 • Konya ..42 3 ay önce Şikayet Et
  kovitli CHPkk VE İYİ PARTİ BİTMEDEN BU ÜLKEYİ VİRÜS TERK ETMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM....
  Cevapla
 • Ahmet Ali Şahin 3 ay önce Şikayet Et
  Dogru demiş her şeye muhalefet ler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin en yeni İHA'sı: BOYGA! Balistik kestirim algoritmasıyla vuruyor
Savunma sanayinde büyük ihanet! Bakın yerli ve milli projeleri ne karşılığında satmış?