Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD, Afgan mülteciler konusunda daha fazlasını yapmalı. ABD orada 20 yıldır neden var, önce bu soruların cevabını kendi kendisine vermesi gerek." diyerek çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye çağrı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye çağrı
GİRİŞ 22.09.2021 16:59 GÜNCELLEME 22.09.2021 17:22
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 76. Genel Kurul Görüşmeleri için bulunduğu New York'ta Amerikan CBS televizyonuna mülakat verdi.

Tamamı pazar günü yayımlanacak röportajdan paylaşılan bir bölümde, Türkiye'nin "mülteci ambarı" olmayacağı yönünde sözleri hatırlatılan ve Afgan mültecilerin sorumluluğunu ABD'nin mi alması gerektiği sorusu yöneltilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda ABD zaten bu tür sorumlulukları yerine getirmedi. Bizim ülkemizde şu anda kayıt dışı 300 binden fazla Afgan mülteci var. Ülkemizin hala Afgan mültecileri almaya gücü yetmez." dedi.

"ABD ORADA 20 YILDIR NEDEN VAR?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Afgan mülteciler konusunda daha fazlasını yapmasını gerektiğini belirterek, "ABD orada 20 yıldır neden var, önce bu soruların cevabını kendi kendisine vermesi gerek." değerlendirmesinde bulundu.

Son dakika: Erdoğan'dan Doğu Akdeniz mesajı: Türkiye'yi yok sayan anlayıştan vazgeçilmeliSon dakika: Erdoğan'dan Doğu Akdeniz mesajı: Türkiye'yi yok sayan anlayıştan vazgeçilmeli

YAZDIR
YORUMLAR 20
 • MANSUR BEY 1 ay önce Şikayet Et
  Reis abd den her dönüşünün ertesi günü bir olaylar oluyor. Ya pkk harekatı, ya suriye harekatı vb. Bakalım bu dönüşünde ne olacak.
  Cevapla
 • YUSUF.İR 1 ay önce Şikayet Et
  İngiliz və ABD diploması İran'ın sağın solun işgal ettiler Fars hükümeti İran'da devam etsin.fars yönteminde bir sorun olmasın.
  Cevapla
 • Cemal 1 ay önce Şikayet Et
  ABD.20.yıldır orada ne halt etti mültecilerle dünyayı başbaşa bıraktı
  Cevapla
 • Kığılı 1 ay önce Şikayet Et
  Amerika politikası devletleri kulanır ve işi bitimi Haydi by der
  Cevapla
 • niksarlı 1 ay önce Şikayet Et
  Allahına kurban REİS..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kadınlar sordu, Başkan Erdoğan yanıtladı! Önemli mesajlar
Son dakika: 24 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı!