Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Ermenistan açıklaması: Gidişat iyi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı yayında Ermenistan ile normalleşme adımlarına ilişkin, "Barış anlaşması bütün bölgeye barış getirecek. Bu gidişat da aslında iyi." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Ermenistan açıklaması: Gidişat iyi
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Ermenistan açıklaması: Gidişat iyi
GİRİŞ 28.09.2021 22:24 GÜNCELLEME 28.09.2021 22:24
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Haber Global yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ermenistan tarafından yapılan "Türkiye ile normalleşme adımları atmalıyız" açıklamalarına ilişkin, "Biz de sıcak bakıyoruz" dedi.

"ERMENİSTAN FAKİR BİR ÜLKE BARIŞ LEHİNE OLUR"

Azerbaycan'ın Ermenistan tarafından işgal edilen Dağlık Karabağ'ı 30 yıl sonra geri almasına da değinen Kalın, "Karabağ meselesinde çözülmesi gereken konular var. Ateşkes imzalandı ama barış anlaşması yapılmadı. Bunun şartları konuşulacak 2 taraf onay verecek. Bu süreç devam ediyor. Ermenistan sadece bir Ermenistan'dan ibaret değil. Başka bir sürü unsurlar var. Fakat bu anlaşma Ermenistan'ın da lehine olur. Bakın Ermenistan fakir bir ülke. Azerbaycan, Türkiye ekonomileri var bundan faydalanabilir. Bizim Ermenilerle bir sorunumuz yok. Bu savaşın sona ermesi gerekiyordu ve son buldu. Bunlar eğer doğru bir çerçeveye oturulursa çözülmeyecek konular değil." diye konuştu.

"ERMENİSTAN İLE GİDİŞAT İYİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da normalleşme konusunda olumlu açıklamalar yaptığını ifade eden Kalın, "Eş zamanlı olarak da Azerbaycan'la sorunlarını çözerek yolu kat edersek bu bizi de rahatlatır. Barış anlaşması bütün bölgeye barış getirecek. Bu gidişat da aslında iyi. Sayın Aliyev'de müteaddit ifadeler etti. Bu olumlu karşılıklı mesajların son derece iyi. En kısa zamanda bu barış anlaşması da imzalanırsa, mayın haritası gibi teknik konular da çözülürse süreci hızlandırır. Bundan en fazla Ermenistan, Ermenistan vatandaşları istifade eder. Biz bu süreçte Misk yapısının bir çözüm ürettiğini görmedik. Azerbaycan çok sabretti. 30 yıl boyunca görüşmeler yapıldı, teklifler yapıldı." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Yüksel 3 hafta önce Şikayet Et
  Yok artık
  Cevapla
 • 1 Kayseri'li 3 hafta önce Şikayet Et
  Ermenistan'a iyilik düşünen her kim olursa HOŞ DEĞİL GÜVEN KIRICI
  Cevapla
 • vatandaş 3 hafta önce Şikayet Et
  sakın ha
  Cevapla
 • Vatandaş 27 3 hafta önce Şikayet Et
  Ya bunlarla gidişat iyi olsa ne olur bunlar sırtını döndü mü vurmaya kalkar
  Cevapla
 • Asım 3 hafta önce Şikayet Et
  ermeniler sanatkar insanlarmış, bu konu bir yana. Ancak ben ermenilerden katledilen elçi ve vatandaşlarımızdan başka bir sanatkarlık görmedim. Umarım gerçek sanata dönerler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mükemmel fotoğraf için neler gerekiyor? İşte cevabı...
Son dakika: 23 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı! Önemli düşüş!