Milletvekili Esgin'den Bursa Havalimanı için siyaset üstü çağrı

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Bursa Havalimanının etkin kullanılması için siyaset üstü çağrıda bulundu.

Milletvekili Esgin'den Bursa Havalimanı için siyaset üstü çağrı
Milletvekili Esgin'den Bursa Havalimanı için siyaset üstü çağrı
GİRİŞ 14.10.2021 20:13 GÜNCELLEME 14.10.2021 20:13
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Esgin, sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda önemli açıklamalarda bulundu. Bursa Havalimanının etkin kullanılması yönünde uzun zamandır mücadele verildiğine dikkat çeken AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, "Açık Davetimdir" başlıklı paylaşımında şu mesajları verdi:

"Bursa Havalimanının etkin olarak kullanılması için uzunca bir süredir büyük bir mücadele veriyoruz.

Bu mücadeleyi siyaset üstü ve bütün Bursa olarak vermek zorundayız. Buna destek veren bütün hemşerilerimize teşekkür ederiz. Pandemiden etkilenen bu sektörde yolculuğumuzun devam edebilmesi için güç birliği yapmak zorundayız. Mevcut hatlarımıza yeni hatlar ekleyebilmenin yegane yolu, var olan hatlarımızda yüksek doluluk oranları yakalayabilmektir. Siyaset kurumu, Bursa'nın bu sürecine katkı sağlamak gayretinde olmalıdır. Buradan bir siyasi polemik çıkarmak, algı yapmaya çalışmak, ancak Bursa'ya zarar vermek anlamına gelir. Havaalanımızın ve hava kargo taşımacılığımızın daha işlevsel hale gelmesi hepimizin elinde. Anadolu Jet'in sefer sayısının artmasının yanı sıra Bursa merkezli bir hava yolu şirketinin kurulması da temel stratejilerimizin arasında olmalıdır. Şimdi tekraren bütün siyaset yapan kurumlar, hemşeri derneklerimiz, iş dünyamız, basınımız ve Bursa sevdalılarını Bursa Havalimanı ortak gündeminde bir araya gelmeye davet ediyorum." 

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Ens 6116 1 ay önce Şikayet Et
  Vekilim çok doğru bir konuya değinmiş İstanbul'un gölgesinde kalmış bir havalimanı olarak faaliyetlerine devam etmekte memleketim Trabzon'a haftanın üç günü uçak bulunmakta sefer saatleri ayrı bir problem havalimanının konumu ise başlı başına bir problem her yönüyle sıkıntılı bir durum
  Cevapla
 • Hellowell 1 ay önce Şikayet Et
  Haklısınız Nilüfer’de falan olsa mantıklı herhalde di mi beş dk. Havaalanı zaten şehir dışına planlanması mantıklıdır. Mesela bu havaalanına uygun servisler koymak
  Cevapla
 • Birisi 1 ay önce Şikayet Et
  Vallaha doğru demiş. pandemi çıktı çıkalı bursada uçak kullanamadım. Daha önce pandemi başlamadan anadolujetle bursadan ankaraya gitmiştim. Sonra bir daha sefer görmedim. Öte yandan Bursa Havalimanının Yenişehire kurulmasına şahsen bir anlam veremediğimi belirtmeliyim. Gerçekten bursa merkeze uzak.
  Cevapla
 • Birisii 1 ay önce Şikayet Et
  Havaalanları zaten şehre çok yakın olmaz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Sayılı ülkede var! Türkiye de 'Yeni Süper Malzeme'yi üretmeye başladı
Omicron'da olağan dışı semptom (6 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)