Sarıgül'den KPSS vaadi: Mülakat kalkacak

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Yalova İl Başkanlığının açılışını gerçekleştirdi. Sarıgül, iktidara gelmeleri halinde KPSS sonrası mülakatı kaldıracaklarını ve emeklilikte yaşa takılanlara haklarını vereceklerini söyledi.

Sarıgül'den KPSS vaadi: Mülakat kalkacak
Sarıgül'den KPSS vaadi: Mülakat kalkacak
GİRİŞ 29.12.2021 15:27 GÜNCELLEME 29.12.2021 15:34
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Yalova İl Başkanlığı’nın açılışı için kentte geldi. Açılış kurdelesini kesen Sarıgül, sonrasında ise bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Sarıgül, partilerinin kısa süre için seçime girme yetkisi aldıklarını ve bir çok ilde teşkilatlandıklarını belirterek, “Pandemi süresi içinde bir yılda Türkiye Değişim Partisi olarak 240 bin kilometre yol yaptık. Pandemide herhalde ben Türkiye’yi 2-3-4 defa dolaştım. Pandemi koşullarına rağmen 1 yıla yakın sürede 70’in üzerinde ilde teşkilatlandık. 26 eylülde kurultayımızı yaptık ve Allah’ıma hamd ediyorum, ediyorum ki, karşınızda çok kısa süre içinde seçime girme yetkisini alan siyasi bir partiyiz” diye konuştu.


Parti bayrağının Türkiye’nin dört bir yanında dalgalandığını ifade eden Sarıgül, “Bu bayrak benim bayrağım değil. Bu bayrak milyonlarca dava arkadaşımızın alın teri, emeğiyle, çalışmalarıyla çalmadığı kapı, sıkmadığı el kalmadı anlayışıyla yapılan çalışmalar ürünüdür. Türkiye’de cidden en dinamik, en heyecanlı, ülkenin sosyal ve ekonomik sorunlarına iyi hazırlanan 2-3 partiden birisi varsa o da inşallah Türkiye Değişim Partisidir” dedi.

Türkiye Değişim Partisi iktidarında esnaf bakanlığının kurulmasını şart olarak gördüklerini ifade eden Sarıgül, çiftçilerin de borç içinde yaşadığını dile getirerek, “Traktörlerine mazot bulamıyorlar. Gübre pahalı olduğu için gübre alıp topraklarını besleyemiyorlar, ilaç alamıyorlar. Böyle giderse önümüzdeki yıllarda ciddi ekmek sıkıntısıyla karşı karşıya kalacağız” diye konuştu.
Sarıgül, iktidara gelmeleri halinde KPSS sonrası mülakatı kaldıracaklarını ve emeklilikte yaşa takılanlara haklarını vereceklerini sözlerine ekledi.
Sarıgül, sonrasında partililerle beraber esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Sarıgül, Esnaf Odaları Birliği’ne de ziyarette bulundu. Mustafa Sarıgül, Pazar yerine de uğradı. Kendisine ceviz ikram eden esnafın tezgahına para bıraktı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 26
 • 123456 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiye nın ekonomik ve sosyal sorunlarına iyi hazırlandıklarını yalovada açılışını yaptığı parti il başkanlığı binasında açıklayan sarıgül Şişli' de yaptığı son derece önemli icraatları seçilmesi halinde Mecliste de göstereceğini ifade ediyor; ustası KIL ıçtaroğlu' ndan ders aldığı belli oluyor; vatandaşa bol,bol vaatlerde bulunuyor;
  Cevapla
 • ihsan kastamonu 4 ay önce Şikayet Et
  türkiye yönetmesi belediyeye benzemez
  Cevapla
 • urfalı 4 ay önce Şikayet Et
  Yav he he!...
  Cevapla
 • Cumhur 4 ay önce Şikayet Et
  HAY MAŞALLAH BAY SARIGÜL 240 BİN KİLOMETRE YOL YAPTIN ÖYLEMİ BU MAZOTA Verdiğin paraları bu güzel ülkemin fakire garibe ihtiyaçlı olanlara verseydinya ama bunu yapamaz vicdan merhamet olması lazım nefsi bırakmaz
  Cevapla
 • Cumhur 4 ay önce Şikayet Et
  RAHMETLİ Demirelde iki anahtar veriyordu ev araba o vaatler eskide kaldı BAY SARIGÜL Gerçekçi siyasetci ol yoksa Senin HAZİNELERİNMİ var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Adana'da tüyleri diken diken eden anlar
Erdoğan telefonda görüştü! İsveç'e üyelik şartı! Finlandiya'dan geri adım