Yerlikaya'dan kaçak su iddialarına yanıt

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili İsmail Yerlikaya, kendisine ait firmalarda kaçak su kullandığı iddialarını yalanladı.

Yerlikaya'dan kaçak su iddialarına yanıt
Yerlikaya'dan kaçak su iddialarına yanıt
GİRİŞ 30.07.2022 12:36 GÜNCELLEME 30.07.2022 12:38
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili İsmail Yerlikaya, kendisine ait firmalarda kaçak su kullandığı iddialarını yalanladı.

Son günlerde bir yerel gazetede şahsı hakkında yapılan yalan ve asılsız haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirme gereği duyduğunu ifade eden Yerlikaya şahsına ait firmalarda kaçak su kullanıldığı haberi tamamen asılsızdır ve iftira olduğunu söyledi.

Söz konusu tutanakta da belirtildiği gibi tek bir damla kaçak su kullanımı olmadığını anlatan Yerlikaya “Buradaki olay iş yerinin peyzajında ve saha temizliğinde kullanılan artezyen (kuyu) suyunun fazlasının yağmur drenaj hattına verilmesiyle ilgili olup, atık suyun bertarafı konusudur. MESKİ’ye ait tek bir damla kaçak su kullanılmamıştır. Bu konu daha önce Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’ in oturduğu sitede de yaşanmış olup , şuan artezyen suyu kullanan tüm sitelerin ve işyerlerinin sorunudur. MESKİ genel kurulunda almış olduğu haksız ve yanlış bir karara dayanarak artezyen suyunun bertarafında yağmur drenaj ve kanalizasyonuna bırakılan su için metre küp su fiyatının % 45’i oranında atık su bedeli almaktadır. Ayrıca geriye dönük 12ayx5 kat olarak Mersinli hemşerilerimize haksız yere yüksek cezalar kesilmektedir. Bunun Türkiye’de hiçbir belediyede örneği yoktur” dedi.

Cumhur ittifakı Meclis üyeleri olarak; Kasım ayı MESKİ genel Kurulunda tarifelerde değişiklik önererek vatandaşlarlardan haksız yere alınan yüzde 45 atık su bedeli ve 12 ay x5 kat uygulamasının kaldırılması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade eden Yerlikaya şunları kaydetti:

"İDDİALAR ASILSIZ"

“Haberdeki iddialar yalan ve asılsızdır. Şöyle ki; Haberde yazan üç farklı mahalledeki iş yerleri sözü yalandır, MTSO (Mersin Ticaret ve Sanayi) kayıtlarına bakıldığında ismi geçen üç firmadan iki tanesi ile hiçbir ortaklığımın olmadığı görülecektir, sadece bir firmada yüzde 50 ortaklığımın bulunduğu kalan diğer hisselerin %30 CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’e, %20 lik kısmının ise CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Tuncay Gökçel‘e yani; CHP’li iki kardeşe ait olmasına rağmen, bununda MTSO kayıtlarında herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir ortam var iken sözde yandaş ve taraflı haber sitesince yapılan bu haber CHPli kardeşleri görmezden gelerek şahsım ve Grup Başkan Vekili olduğum  AK Parti bu yalan haber üzerinden yıpratılmaya çalışılmıştır.

"DİK DURUŞUMDAN BİRİLERİ RAHATSIZ OLMUŞ"

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisini izleyip takip edenler bilir ki; Özellikle Meclislerde Ranta dayalı İmar dosyalarına karşı dik duruşum ve verdiğim mücadeleden belli ki birileri rahatsız olmuştur.                                                                                         

Özellikle Mersinimiz için hayati önemi olan Efrenk vadisi (Müftü deresi) 1/5000 ölçekli nazım imar planında yapılan yanlışları, yeşil alanların katledilerek ilave konut alanlarının açılmasına karşı verdiğim gerek Mecliste hukuk önündeki mücadelemden birileri rahatsız olmuştur. Rantları Mahkemece bozulunca gündem değiştirmeye yönelik şahsımı ve Partimi hedef göstererek yıpratmaya yönelik sipariş haber yaptırılmıştır.  Buradan şunu belirtmek istiyorum; Mersinin yeşil alanlarının; birilerinin Rantı için katledilmesine, Ranta dayalı İmar yolsuzluklarına dün dik durduğum gibi bu günde yarında dik durup mücadeleme devam edeceğim. Ayrıca bu hukuksuz işlemi yapan Meski görevlileri ve yalan haberi yapan sözde haber sitesi ve yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunduğumu ve yasal haklarımı hukuk önünde sonuna kadar arayacağımı kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum.”

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 7
 • Hüseyin 4 ay önce Şikayet Et
  İsmail başkanı bilen iddiaların tamamen asılsız gerçek dışı ve iftiradan ibaret olduğunu zaten bilir.Yalnız bu haber ve dedikoduları yayan kesimin de kime ve neye hizmet ettiğini bi araştırmak lazım.Mesele burada çamur at izi kalsın şeklindedir.Amaç dik duran, hakkaniyetle hareket eden,garibanı sürekli kollayan,imar'la ilgili bir çok haksızlığın karşısında dik duran İsmail başkanı yıpratmaktır.Ama tam tersi kendini bilmez, ilkesiz ve taraflı yayın yapan sözün ona bu çirkin iftiralar da bulunanlar İsmail başkana saldırdıkca İsmail başkan güçlenerek yoluna devam edecektir.Bundan hiç şüphem yok.Nitekim hepimizin malumu "meyve veren ağaç taşlanır".
  Cevapla
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Neyi yalanlamış? Kuyu suyu kullananlardan kanalizasyon hizmeti alanlardan atık su bedeli tarifeler üzerinden alınır. Ancak kanalizasyon hizmet verilmediğinde atık su bedeli istenemez. Burada yağmur ve kanalizasyon hattı bulunduğundan kuyu suyu kendine de ait olsa atık su bedeli ödemek zorundadır. Bir çok belediyede bu uygulanır, emsal kararlar da var. Biri yalanladı dediğinizde, suç üstü yakalanmış inkar ediyor demektir. Hemen de dik duruşumdan hedef alındım savunması. Öde vergini mazeret üretme.
  Cevapla
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Hüseyin, atık su bedeli ödemediyse, kuyu bildirilmemiş, kaçak su kullanmak diye adlandırılır, suyu bildirmezsen atık su bedeli ödemezsin buna da kaçak su denir. Öde vergini derken öde atık su bedeli demek istedim.
  Cevapla
 • Hüseyin 4 ay önce Şikayet Et
  Mesele vergi ödeme değil.orrada kaçak su kullanmış diye yapılan geber.
  Cevapla
 • Ali 4 ay önce Şikayet Et
  Siyasi partilere zarar vermek amacıyla çamur at izi kalsın mantığında insanlara bu denli iftiralar atmak çok adice. Umarım İsmail Bey hakkını misliyle alır.
  Cevapla
 • sergi 4 ay önce Şikayet Et
  yalan iftira atanın dili keislmedikçe atmaya devam edecek. kim yalan atarsa hakemece dili keislisn attı yalanın 10 misliyle madid cezaya da çarptırılırsa daha da yalana sarılmazlar. hainler teröstler elbette yalanı silah gibi kullanacaklar. bunu önlemke gerekir.
  Cevapla
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Mesela hain terörist diyenlerin dillerinden başlamak ister misin?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AB ülkeleri anlaştı! Flaş petrol kararı! Fiyatları etkileyecek
YSK'dan Suriyeli seçmen açıklaması