HDP ittifaka ayarı verdi O ismi fazla parlatmayın, oy çıkmaz!

HDP’nin, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ve Mansur Yavaş’a yönelik tepkileri sürüyor. HDP Eski Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, “Kimse Mansur Yavaş'ı parlatmasın. Ne ona ne de Akşener'e HDP'lilerin vereceği oy yok!” dedi.

HDP ittifaka ayarı verdi O ismi fazla parlatmayın, oy çıkmaz!
HDP ittifaka ayarı verdi O ismi fazla parlatmayın, oy çıkmaz!
GİRİŞ 02.08.2022 14:14 GÜNCELLEME 03.08.2022 10:20
Bu Habere 247 Yorum Yapılmış

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adaylığına sıcak bakmadığını açıklamıştı.

Pervin Buldan, sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan "Zor Ama Yine De Sor" adlı programa katıldı. Pervin Buldan, "Ben Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adaylığına çok sıcak bakmıyorum.

Çünkü; Türkiye yönetecek olan kadının daha demokrat, daha bağımsız, daha özgürlükçü ve gerçekten daha bir kadın olması gerekiyor. Ben Akşener'in siyasetine karışacak bir insan değilim, herkes kendi siyasetini yapar. Ancak durduğu çizginin ve yönetim anlayışının Cumhurbaşkanlığına çok uygun olmadığını düşünüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin'in; "Mansur Yavaş, 'Selahattin Demirtaş'ı istiyoruz' sözüne 'İnşallah' demedi" şeklindeki açıklaması HDP tarafından tepkiyle karşılandı.

BEŞTAŞ: "YA, AYIP YA"

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş; Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamasının "ayıp" olduğunu söyledi. Meral Danış Beştaş, şunları söyledi: "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı çıkmış, Sevgili Demirtaş'ın serbest bırakılmasıyla ilgili 'İnşallah demedim' diye açıklama yaptırmış. Belediye basın-yayın birimine hem de. Ya, ayıp ya. En ciddi konularda açıklama yapmayan bir belediye basın-yayın birimi 'İnşallah' karşısında açıklama yapma gereği duymuş."

Beştaş, siyasetin cesaret işi olduğunu iddia ederek şunları söyledi:

"Sevgili Demirtaş, Yüksekdağ, Kavala ve daha yüzlerce siyasetçi neden cezaevinde? İktidarın rehine siyaseti nedeniyle cezaevinde. Onları orada tutan siyasete karşı çıkmadan, karşı durmadan muhalif siyaset olmaz, olamaz. Eğer 'İnşallah' demekten bile imtina ediyorsanız iktidarın rehine politikasının yanında yer alıyorsunuz demektir. Maşallah size, gerçekten maşallah. Bu ikircikli, ilkesiz politikayla Türkiye yol alamaz diyorum ve HDP mücadelesiyle, dik duruşuyla, demokratik güçlerin direnişiyle kesinlikle kararlılıkla yol alacaktır. 'Verin bana yetkiyi' veya 'Bize katılın' demekle de olmaz. Ortak mücadeleye katılmakla, birlikte mücadeleyi yürütmekle ancak rehine siyasetinin karşısında durulabilir."

YİĞİTALP: "DESE NE OLUR, DEMESE NE OLUR"

HDP 25 ve 26. Dönem Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp de "Ankara Büyükşehir Belediyesi: Mansur Yavaş, 'Selahattin Demirtaş'ı istiyoruz' sözüne 'İnşallah' demedi" şeklindeki sözlerini alıntılayarak şunları söyledi: "Kürdistan gerçeğini kabul etmeyen insanın İnşallah dememiş olmasının bir kıymeti var mı! Dese ne olur, demese ne olur.."

"KİMSE MANSUR YAVAŞ'I PARLATMASIN!"

HDP Eski Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir de, “Kimse Mansur Yavaş'ı parlatmasın. Ne ona ne de Akşener'e HDP'lilerin vereceği oy yok!” dedi.

KAYNAK: SABAH / HARUN SEKMEN
Ömer Faruk Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Faruk Aktaş
YORUMLAR 247
 • Gezgin 2 ay önce Şikayet Et
  Pkknin partisinede millet oy vermeyecektir. Emin olun yeter. Bu vatana ihanet edenlere Allah in gazabi ve laneti uzerlerinedir
  Cevapla
 • SON DAKİKA.. 3 ay önce Şikayet Et
  6 lı masa ortağı iyi partiye çok kötü haber..Dr.Sinan Ogan 18 haz. 2023 seçimde MİLLİYETÇİLERİN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLUYOR.......SEÇİM 2 NCİ TURA KALACAK OLURSA 6 LI MASAYI da HDPKK DESTEKLERSE ÜLKENİN BEKASI İÇİN BU SEFER SİNAN OGAN CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLEYECEK..
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 3 ay önce Şikayet Et
  Verirsiniz verirsiniz. Çünkü ip inde sizden farkı kalmadı.
  Cevapla
 • Ekelepce 3 ay önce Şikayet Et
  Hdp onlara vermezse meral verir onlaraaaa,
  Cevapla
 • Erdal 3 ay önce Şikayet Et
  HDP nin oyuna ihtiyacımız yok Bu millet aponun mektubunu TRT de okutanları,haburu,osloyu unuttu ama gerçek milliyetçiler unutmaz
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 3 ay önce Şikayet Et
  Hdp nin oyu olmasaydı nasıl kazanacaktınız Ankara ve İstanbul’u ? Atma Ziya.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: ABD'den Pençe-Kılıç Harekatı açıklaması!
Artan fiyatlardan bıkınca kendi kar lastiğini kendi yaptı!