CHP’li başkan yardımcısının istifasının ardından taciz çıktı

Üniversite öğrencisi genç bir kıza sarkıntılık yaptığı iddia edilen Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi'nin ailenin genel merkeze yaptığı şikayet sonrası CHP'li Faik Öztrak tarafından istifasının istendiği ortaya çıktı.

CHP’li başkan yardımcısının istifasının ardından taciz çıktı
CHP’li başkan yardımcısının istifasının ardından taciz çıktı
GİRİŞ 06.08.2022 20:15 GÜNCELLEME 06.08.2022 22:30
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde CHP mitingi öncesi apar topar görevden alınan Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi’nin istifa gerekçesinin detaylarına SABAH ulaştı.  Kemal Kılıçdaroğlu’nun Balıkesir’e yapacağı mitingden bir gün önce Tümdeniz Çelebi 'başkan yardımcılığı' görevinden istifa ederken belediye meclis üyeliği görevinden istifa etmedi. İmardan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi’nin adı, 2019 yılında bir kişiyi silah zoruyla dağa kaldırma olayında da geçmişti.

Son dönemde taciz ve cinsel istismar skandallarıyla gündemden düşmeyen CHP'de bir taciz iddiası da Kemal Kılıçdaroğlu'nun Balıkesir mitingi öncesi Edremit Belediyesi'nde yaşandı. İddiaya göre İstanbul'da Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencisi B.Y. okulların kapanmasıyla Edremit'te yaşayan ailesinin yanına geçti.

B.Y. 20 Temmuz akşamı arkadaşlarıyla buluştu ve hep birlikte Edremit İlçesi Doyran Köyü Altı Sahil Caddesi'nde bulunan bir balık restoranına gittiler. Arkadaşlarıyla yemek yiyen genç kız, iddiaya göre yemek sırasında yan masada oturan bir kişinin bakışlarından rahatsız oldu.

KADINLARA LAF ATTI

İşletme sahibine şikayetini dile getiren genç kız, o kişinin Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi olduğunu öğrenince arkadaşlarıyla birlikte masasının değiştirilmesini rica etti. Bu sırada Başkan yardımcısı Çelebi, iddiaya göre alkolünde etkisiyle masada oturan bayanlara sözlü tacizlerde bulunmaya başladı.

KABUSU YAŞATTI

Yaşanan sözlü taciz sonrası bayanlarla Tümdeniz Çelebi arasında kavga çıktı. Çelebi'nin davranışlarından ve tacizlerinden rahatsız olan B.Y. arkadaşlarıyla mekandan ayrıldı ve Edremit'te yaşayan babası E. Y.'yi arayarak olayı anlattı.

BAŞKAN'I ARADI

Kızının yaşadığı kabus sonrası Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan'ı arayan baba E.Y. Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi'nin yaptıklarını anlattı ve Çelebi'nin o görevi hak etmediğini söyleyerek görevden uzaklaştırılmasını aksi takdirde genel merkeze şikâyet edeceğini söyledi.

GENEL MERKEZ İSTİFASINI İSTEDİ

Yaşanan gelişmelere rağmen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan'ın harekete geçmediğini ve konuyu kapatmaya çalıştığını fark eden baba E.Y. CHP Genel Merkezi'nin arayarak kızının yaşadığı kabusu aktardı.

ÖZTRAK İSTİFASINI İSTEDİ

Yaşanan olayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Balıkesir'de yapacağı miting sırasında ortaya çıkabileceğini ve büyük tepki çekeceğini düşünen Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak miting öncesi Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan'ı arayarak Çelebi'den istifasını istemesini söyledi. Yaşanan gelişmelerin ardından Tümdeniz Çelebi başkan yardımcılığı görevinden istifa ederken belediye meclis üyeliği görevinden istifa etmedi. Çelebi'nin istifa etmesinin ardından aile şikayetçi olmaktan vazgeçti.

 

KAYNAK: SABAH - ÜMİT ERKAN DEMİRCAN
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 28
 • Ccc 2 gün önce Şikayet Et
  Lütfen çocuklarınızı chdpkk dan uzak tutunuz.
  Cevapla
 • O k u r 1 hafta önce Şikayet Et
  Kızın babasına göre kızını taciz başkan yardımcısı olamaz ama meclis üyesi olabilir. Diğer başkan yardımcılarına ve meclis üyelerine duyurulur...
  Cevapla
 • Denizli Erdoğan 1 hafta önce Şikayet Et
  savcılık dururken neden chp genel merkezini ararsın babaya bak babaya
  Cevapla
 • İlyas aydin 1 hafta önce Şikayet Et
  Halk bunlara adam yerine koyup oy veriyor
  Cevapla
 • kalender 1 hafta önce Şikayet Et
  chpkk,dan chdp,den sağlam ayakkabı çıkmazzzz çünkü bunlarda yalan iftira taciz kumpas bitmezzzz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bartra resmen Trabzonspor'da!
Lüks otomobil ilanı koyan galerici şoke oldu! "50 bin TL kapora gönderen olmuş"