6'lı masada Kılıçdaroğlu krizi: İYİ Parti kendi adayını çıkarabilir

İYİ Parti Genel Merkezi’nden bir yetkili, Kılıçdaroğlu’nun uzlaşma sağlanmadan adaylığını açıklaması durumunda İYİ Parti’nin kendi adayını çıkartabileceğini söyledi.

GİRİŞ 19.09.2022 11:15 GÜNCELLEME 19.09.2022 20:53
Bu Habere 103 Yorum Yapılmış

Ortak adaydan çok, krizle boğuşan 6’lı masada her gün farklı bir ses yükseliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendi adaylığı için baskı yapsa da masanın en güçlü ortağı İYİ Parti bu öneriye karşı çıkıyor. Daha önce “Kılıçdaroğlu’nun halkta karşılığı yok” açıklaması yapan İYİ Parti, bu restine rağmen Kılıçdaroğlu aday olursa farklı bir yol izleyecek.

KILIÇDAROĞLU OLMAZSA MASA DAĞILIR!

6’lı masa 2 Ekim turuna CHP’den yükselen “Kılıçdaroğlu olmazsa masa dağılır” çıkışının neden olduğu gerilimle hazırlanırken İYİ Parti’de CHP’ye soğuk duş etkisi yaratacak değerlendirmeler dikkat çekiyor. Meral Akşener, muhalefetin geçmeyi öngördüğü güçlendirilmiş parlamenter sistemin başbakanlığına talip olduğunu masa kurulmadan aylar öncesinde deklare etse de cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin hamleler İYİ Parti’den yakından izleniyor.

İYİ PARTİ RİSKSİZ ADAY İSTİYOR

İYİ Parti bünyesinde Kılıçdaroğlu’nun ipi göğüsleyebilecek bir aday olup olmadığı kafaları meşgul ederken CHP Lideri’ne resmi olarak beklediği bir yeşil ışık da şu ana kadar henüz yakılmadı. Hatta bir adım öteye taşınan değerlendirmeler dikkat çekiyor. Genel Merkez’den İYİ Parti’li bir kaynak uzlaşma sağlanmadan Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklaması durumunda İYİ Parti’nin kendi adayını çıkartabileceği değerlendirmesinde bulundu. Adayın masa içerisinden veya dışarıdan bir ismin olabileceği belirtilerek bu kişinin seçim sandığını riske atmayacak biri olması gerektiği ifade ediliyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
Ayşe Çolpan Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan
YORUMLAR 103
 • Salim 2 ay önce Şikayet Et
  Reis; 2023 e 3 sağlam ay kaldı. 2011 de ortaya konan 2023 hedefleri nin en az %80 i gerçekleşirse, Konya Metrosu faaliyete geçerse, Konya Alanya yolu açılırsa, Seydişehir Manavgat tüneli açılırsa söz oyum yine senin, sağlam 3 ay var Allahtan ümit kesilmez. Bekliyoruz.
  Cevapla
 • REİS 2 ay önce Şikayet Et
  chp nin koltuk değneği kendini sağcı zanneden iyi parti, saadet DP gelecek ve deva dan oluşuyor !! yamalı değnek şeklinde .. bunların hepsi sorarsan senelerdir sadece ve sadece chp aleyhine politika ürettiler hep onun muhalifiydiler .. düşünün Omurgalarının sağlamlığını .
  Cevapla
 • Eninde Sonunda 2 ay önce Şikayet Et
  Belediye lerin hepsi chp adayından seçildi şimdide CHP li Cumhur başkanı seçilecek iyi parti CHP nin sömürüsü ile milliyetçi oyları kendi hanesiny yazdırdı...
  Cevapla
 • Eninde Sonunda 2 ay önce Şikayet Et
  İyi parti Mansur Yavaş ı aday olarak belirlemezse chp nin oyuncağı olur......
  Cevapla
 • Salim 2 ay önce Şikayet Et
  Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu'na rağmen aday olamaz.
  Cevapla
 • Afk 2 ay önce Şikayet Et
  Risksiz aday Tayip Erdoğan Reisi aday gösterin siz de rahat edin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye ve dünya tarihinin unutmaz fotoğrafları...
Son dönemde herkes bu hastalığa yakalanıyor! Uzman isim uyardı: Üçlü virüs öldürebilir...