BBP Genel Başkanı Destici: TBMM'de PKK partisi var!

Mustafa Destici, terörle topyekun mücadele edilmesi gerektiğini söyleyerek, "Bugün maalesef TBMM'de PKK'nın partisi, milletvekilleri var." dedi.

BBP Genel Başkanı Destici: TBMM'de PKK partisi var!
BBP Genel Başkanı Destici: TBMM'de PKK partisi var!
GİRİŞ 22.09.2022 16:20 GÜNCELLEME 22.09.2022 16:22
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Nasıl askerimiz, polisimiz PKK'yı, teröristleri bu vatanın dağından, ovasından temizlemişse Başsavcılık davayı açmıştır, Anayasa Mahkemesi üyelerine düşen de Türkiye'yi bu terörist partisinden kurtarmak olmalıdır." dedi.

Türkiye Ortadoğu Tarım Fuarı'na katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kastamonu'ya gelen Destici, ilk olarak Kastamonu Valisi Avni Çakır'ı makamında ziyaret etti. Daha sonra Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'na ziyarette bulunan Destici, ardından patisinin il teşkilatına geçti.

Destici, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, terörle topyekun mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Güvenlik güçlerinin terörle kahramanca mücadele ettiğini vurgulayan Destici, terörün siyasi uzantılarının olduğunu dile getirdi. Destici, "Bugün maalesef Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde PKK'nın partisi, milletvekilleri var. Bunların altında devletin arabası var. Hazineden aldıkları para ile siyaset yapıyorlar." diye konuştu.

Terörle mücadelenin sadece Mehmetçiğe, polise ve güvenlik korucularına bırakılmaması gerektiğini ifade eden Destici, "Bu mücadeleyi topyekun yapacağız. Anayasa Mahkemesi, anayasaya göre karar verip onu kapatacak, başka yolu yok. Bunu söylediğimde 'daha önce de partiler kapatıldı yenileri kuruldu, çözüm değil' diyorlar. Hayır, yenisini de kurdurmayacaksın." dedi.

Herkesin siyasi parti kurup siyaset yapabileceğini belirten Destici, şöyle devam etti:

"Hiç kimse parti kuranların etnik kökenine, mezhebine, anlayışına, dini anlayışına bakmaz. Bakılacak tek şey bu devletin varlığından, ülkenin bütünlüğünden, milletin birliğinden yana mıdır, ayrılıkçı mıdır, vatanın birliğinden mi yanadır. Bakılacak şey budur. HDP Kürtlerin partisi değildir ki. HDP içinde Kürt olmayan binlerce insan ve milyonlarca oy vardır. Aşırı soldur, sosyalist bir partidir. Ağırlıklı olarak yönetici kadrosu inançsızlar topluluğudur. Bunun anlatılması gerekir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Batasuna ve Herri Batasuna kararı açıktır."

Teröristlerin övüldüğünü, cenazelerine gidildiğini söyleyen Destici, şunları kaydetti:

"Ağızlarında demokrasi, barış hukuk ama uygulamaya baktığında kundaktaki bebeği öldür, devletin askerini polisi şehit et, okula giden öğretmeni öldür. Bu kabul edilebilecek bir şey değil. Türkiye'nin buna tahammülü kalmamıştır. Nasıl askerimiz, polisimiz PKK'yı, teröristleri bu vatanın dağından, ovasından temizlemişse Başsavcılık davayı açmıştır Anayasa Mahkemesi üyelerine düşen de Türkiye'yi bu terörist partisinden kurtarmak olmalıdır."

Destici, BBP'nin önümüzdeki seçimlerde Cumhur İttifakı'nın bir parçası olduğunu sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA
Ömer Faruk Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Faruk Aktaş
YORUMLAR 11
 • CEMŞİT. 1 hafta önce Şikayet Et
  hdp ve pkk aslen ermenidir akşener ve kılıştaroğluda ermenidir.dikkat edin AZERBEYCAN ermenistan savaşında pkk lılar ermenistanın yanına savaşmaya gitti bu iki parti lideri pkk ve hdp ye karşı gibi ama el altından pkk hdp yi destekler.
  Cevapla
 • ALİ 2 hafta önce Şikayet Et
  hdpnin kapatılmasını en çok isteyen iyi parti sebebi gayet açık pkk ile ittifak halinde olmadan seçime girmek hdp kapatılmazsa mecbur pkk ile birlik oldugu ortaya çıkacak hatta çıktı bile . kapanmasın zilletin terör destekcisi terörist oldugu ortaya çıktı tam çıksın .
  Cevapla
 • selim 2 hafta önce Şikayet Et
  2023 seçimlrinden sonra bunların topu temizlenecek TBMM gerçek kimliğine kavusacak artık eski türkiye yok dünyanın zirvesine cıkacak bir türkiye var ALLAH tüm müslüman aleminin kalbini doğru yoldan ayırmasın bu vatana ihanet eden bölmek isteyen islama düşman olanlarıda kahru perişan eylesin tuzak kuranların üstünde tuzakları bozan ALLAH vardır
  Cevapla
 • Ülkücü Gençlik 2 hafta önce Şikayet Et
  öyle mi baksen Allah Allah Günaydın Musti demek farkedebildin
  Cevapla
 • gardass 2 hafta önce Şikayet Et
  buda savsıların ve sizin ayıbınız gusura bakmayında
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mercedes 5 model birden tanıttı! İşte yeni A serisi ve B serisi
Erdoğan imzayı attı: Metin Feyzioğlu'na sürpriz görev