Bağış: Koalisyonda bizden hizmet yok

Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Eğer bu ülkede bir koalisyon olursa, içinde biz bile olsak fazla hizmet veremeyiz. '' dedi.

Bağış: Koalisyonda bizden hizmet yok
Bağış: Koalisyonda bizden hizmet yok
GİRİŞ 28.05.2011 18:53 GÜNCELLEME 28.05.2011 18:53
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Devlet Bakanı ve Bağış, Maltepe Sanayici ve İşadamları Derneğini (MASİAD) ziyaretinde, yıllarca bu ülkede insanların birbirini değiştirebileceklerini düşündüklerini belirterek, ''Bin yıllarca bu topraklarda karşılıklı baskı olmuş ama şu bin yılın sonunda ne Aleviler Sünnileri Alevileştirebilmiş, ne Müslümanlar Müslüman olmayanları Müslümanlaştırabilmiş. Ne sağcılar solcuları sağcılaştırabilmiş. Ne Fenerbahçeliler Galatasaraylıları Fenerbahçeli yapabilmiş. Her birimizin ayrı ayrı özellikleri, ayrı ayrı renkleri, ayrı ayrı tercihleri olabilir ama hepimizi birleştiren ortak paydalarımız var; vatan sevgisi, Türkiye'nin kalkınması, gerçekten güçlü kuvvetli bir ülke olması. Bundan hepimiz kazanıyoruz, bundan kaybeden kimse yok'' diye konuştu.

Bağış, ortak paydalarda önemli olanın, birlikte çalışabilmek, ortaya bir hedef koyup o hedefi yakalayabilmek olduğunu söyledi.

''Eğer bu ülkede bir koalisyon olursa, içinde biz bile olsak fazla hizmet veremeyiz'' diyen Bağış, bu ülkede istikrar olursa, milli irade iktidara gelirse, iktidarda muktedir olursa o zaman çok şey yapacaklarını dile getirdi.

Bir ülkede demokrasi topal olursa ekonominin felç olacağını ifade eden Bağış, ''Kendi vatandaşına demokrasiyi yaşatmayan bir ülkenin ne ekonomik olarak, ne kültürel olarak, ne sosyal olarak kalkınmasının yolu yoktur ama demokrasi eğer özgürlükçü olursa, önü açık olursa o ülkenin ekonomisi uçar'' diye konuştu.

Nerede baskıcı bir rejim varsa orada mutlaka bir rahatsızlık olacağını dile getiren Bağış, ''Bütün demokrasilerin, istisnasız insan haklarını önemsemiş ülkelerin müreffeh olması, zengin olması da bir tesadüf değildir'' dedi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 4
 • mehmet ali 9 yıl önce Şikayet Et
  ne o koalisyon lafları nereden çıktı şimdi? anketler balon mu yoksa?. üstelik koalisyonlarla iktidar olunabileceğini ancak muktedir olunamayacağını ne güzel itiraf ediyorsun ama öte yandan koalisyon döneminin küçük ortağı MHP yi adeta salt çoğunluk iktidarındaymışta düşündüklerini yapmamış gibi bir hava vererek yıllardır eleştirmeniz ne ahlaka ne vicdana ne de insanlığa sığar.inşallah siz de koalisyon kurar ne olduğunu görürsünüz.sonra propaganda gereği parayla yaptırdığınız anketlerde %50 oy oranı göstertirken şimdi bu koalisyon lafı nereden çıktı o da ayrı bir muamma.yoksa gerçek rakam %36 mı?gerçi bu da sizi iktidar yapar ama ülkeyi bölme hazırlıklarınızı bir kenara bırakıp adam gibi hizmet üretmek ve sorunları demokratik teamüllerle çözme zorunda kalırsınız.dayılık dönemi biter kötü mü?
  Cevapla
 • ugur 9 yıl önce Şikayet Et
  sy bağış. ozaman neden hergun mhp ye bu ülkeye ne hizmet ettiniz diye bagırıp duruyonuz neden bu sekılde mılletı kandırıyonuz sizde iyi biliyorsunuz ki koalısyon olunca ulkeye hızmet yapmak cok zor . hatta 3 tayyıp bır araya gelıp koalısyon kursa yınede hızmet yapamaz ama sıze verılen ımkanlara ragmen ulkeyı tekk tayyıp yonetmesıne ragmen devletın tum kurumlarını sattınız koyluyu 20 torba komure mahkum edıp oylarına el koydnuz . emınım tek basına ıktıdara gelınce bır cok genel baskan sızden daha ıyı yonetecektır.
  Cevapla
 • milletin ferdi 9 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaşım kafayı mı yedin? Senin daha dün borç aldılar dediğinin paranın 2000 katını, övündüğünüz Ecevit-Bahçeli-Yılmaz koalisyon hükümetinde bankalara hortumlattılar. Bunun bin katını da IMF�den borç almışlardı, ama itibarları kalmadığı için Kemal Derviş sayesinde. Ama öğündüğünüz o koalisyon ortaklarına, millet bu yaptıklarının hesabını sandıkta sormuştu, hiçbiri barajı aşamamıştı.
  Cevapla
 • ahmet 9 yıl önce Şikayet Et
  naş naş. iç borç dış borç ne kadar artmış ne kadr azalmış belli daha dün dünya bankasından 26.5 milyon euro borç aldınız neyi düzeltmişsiniz ekonomi iyi olsaydı n diye borç alacaktık
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bayraklara dikkat! Türk ve Yunan savaş gemileri aynı anda...
Moody’s Türkiye için büyüme tahmini yükseltti