Dünya devi itiraf etti! Tüm hesaplar ele geçirildi

İnternet şirketi Yahoo, 3 milyar olan tüm kullanıcı hesaplarının bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiğini duyurdu.

Dünya devi itiraf etti! Tüm hesaplar ele geçirildi
Dünya devi itiraf etti! Tüm hesaplar ele geçirildi
GİRİŞ 04.10.2017 03:46 GÜNCELLEME 04.10.2017 07:27
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

ABD'li telekomünikasyon şirketi Verizon'a satıldıktan sonra bu firmanın alt kuruluşlarından olan Oath adlı firmanın bir parçası olan Yahoo, 2013 yılındaki siber saldırıdan 3 milyar hesabının hepsinin etkilendiğini bildirdi.

Oath'un internet sitesinden yapılan açıklamada, Aralık 2016'da Yahoo'nun yaklaşık 1 milyar kullanıcı hesabının veri hırsızlığına maruz kaldığının anlaşıldığı hatırlatılarak, yeni soruşturmalar sonucu bu olayın tüm hesapları etkilediğinin ortaya çıktığı bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, Ağustos 2013'teki siber saldırı nedeniyle Yahoo'nun 3 milyar olan tüm kullanıcı hesaplarının siber saldırıya maruz kaldığı ifade edildi.

KREDİ KARTI VE BANKA HESAP BİLGİLERİNİ ELE GEÇİREMEDİLER

Yahoo'nun saldırıdan etkilenen 2 milyar dolayındaki diğer kullanıcılarını da bilgilendirdiği vurgulanan açıklamada, bilgisayar korsanlarının kullanıcılarının kredi kartı ve banka hesap bilgilerini ele geçiremediği kaydedild

Yahoo'nun Verizon'a 4,48 milyar dolarlık satışı haziranda tamamlanmış, satış anlaşmasının ardından Yahoo'nun elinde kalan varlıkları arasında Çinli e-ticaret devi Alibaba Group'taki yüzde 15 ve Yahoo Japonya'daki yüzde 36'lık hisseler ile nakit stoklar ve çekirdek olmayan patentler kalmıştı.

Söz konusu hisselere sahip olan Yahoo, yeni isminin "Altaba Inc." olduğunu açıklamıştı.

ETİKETLER
hacker mail
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • sabır 3 yıl önce Şikayet Et
  satma ihtimali yüksek
  Cevapla
 • İbrahim 3 yıl önce Şikayet Et
  Böyle bişey olamaz yahooo
  Cevapla
 • AliŞim 3 yıl önce Şikayet Et
  Hesapları bizzat siz satmış olmayasanız?
  Cevapla
 • Asalet 3 yıl önce Şikayet Et
  Yakında gogleninde hesaplarını çalarlar dunya ...derin .abd. den vurgunu .yer .nokra. cunku. Tum hesaplarin .sifrelerini. abd. li baronlar biliyor . battık.bittik... vss . .. tedbir .sart...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Göztepe enkaz altındaki bir ismi açıkladı!
Deprem sonrası dünya liderlerinden Türkiye'ye destek mesajı!