WhatsApp'tan tepki çeken özelliği ile ilgili geri adım

Bir süredir platforma reklam özelliğini entegre etmeye hazırlanan WhatsApp'ın bu projeyi geçici süreyle rafa kaldırdığı belirtiliyor.

WhatsApp'tan tepki çeken özelliği ile ilgili geri adım
WhatsApp'tan tepki çeken özelliği ile ilgili geri adım
GİRİŞ 17.01.2020 18:19 GÜNCELLEME 17.01.2020 18:20
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Sosyal medya Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp  1.5 milyar aktif kullanıcısı ile dijital dünyanın en çok kullanılan uygulamalarının başıonda geliyor.

Ancak buna rağmen platform bu popülariteyi gelire dönüştürecek bir model geliştirebilmiş değil. 2009 yılında 0.99 dolar ücrete sahip olan platform 2014 yılında 22 milyar dolar karşılığında Facebook'a satılınca ücretsiz hale getirilmişti.Geçtiğimiz dönemde gelir elde etmek adına WhatsApp'ta reklam gösterimini mümkün hale getirecek bir güncelleme üzerinde çalışan şirketin 2020 yılı içinde bu özelliği kullanıma sunması bekleniyordu.

Ancak Wall Street Journal'ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre,  WhatsApp'ı bünyesinde bulunduran Facebook bu projeyi geçici süreyle durdurma kararı aldı.

 

 

Aynı habere göre, Facebook durumlarında aynı Instagram’da olduğu gibi reklam gösterimi yapılmasını sağlayan proje tam olarak rafa kaldırılmadı.

Ancak Facebook kısa vadede gelir elde edebilmek için başka bir proje üzerinde çalışmaya başladı. Buna göre, platform şirketlerin WhatsApp  kullanıcıları ile iletişime geçmelerini sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

Proje hayata geçtiğinde şirketlerden bu özelliği kullanmaları için ücret talep edilecek. Ancak söz konusu özelliğin ne zaman kullanıma gireceği veya şirketlerden istenilecek ücret hakkında henüz detay bulunmuyor.

 

 


 

ETİKETLER
özellikler
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Metin Çalık 4 ay önce Şikayet Et
  o kadar yaparsa artık farkılı mecralarda takılırız. gramtakipci.com
  Cevapla
 • Ahmet mete 4 ay önce Şikayet Et
  Bizde bip kullanırız
  Cevapla
 • Yıldırım 4 ay önce Şikayet Et
  Hemen Kullanıp Yaygınlaştırmak Lazım, Bir Şeylerin Olmasını Beklememek Lazım.
  Cevapla
 • Orhan 4 ay önce Şikayet Et
  Yani hiç tanımadığım şirket bana mesaj yollayacak öyle mi?
  Cevapla
 • Terazi 4 ay önce Şikayet Et
  siyonist yahudilere para aksın
  Cevapla
 • hallo 4 ay önce Şikayet Et
  facebook reklam aldı, kapattım. instagram reklam aldı, kapattım. youtubeda reklam engelleyici kullanıyorum. whatsapp da reklam alırsa gram acımam kapatırım
  Cevapla
 • Dolapdereli Sabri 4 ay önce Şikayet Et
  eminim yaparsın bunu delikanlı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bunun adı FETÖ alçaklığı: Ayasofya'da okunan Fetih Suresi'ni Batı'ya şikayet etti
Ayasofya’da Fetih Suresi okundu