Sony'den giyilebilir klima: Reon Pocket

Giyilebilir teknoloji artık sadece sağlık ve metrikleri göstermekle kalmıyor ayrıca serinletiyor. Sony tarafından vücut sıcaklığını 5 dereceye kadar düşürebilen giyilebilir klima resmen satışa sunuldu. Reon Pocket isimli giyilebilir klima akıllı telefonla kontrol edilebiliyor.

Sony'den giyilebilir klima: Reon Pocket
Sony'den giyilebilir klima: Reon Pocket
GİRİŞ 07.07.2020 17:21 GÜNCELLEME 07.07.2020 17:21
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Sony’nin geçtiğimiz yaz tanıttığı Reon Pocket isimli giyilebilir klima nihayet satışa sunuldu. Yaz aylarının gelmesi ve sıcaklıkların aşırı artış göstermesi nedeniyle Sony bu cihazı daha da ertelemeden satışa çıkardı.

Sony, Reon Pocket ile kavurucu sıcaklarda serin ve rahat bir şekilde günü geçirebileceğinizi belirtiyor. Sony tarafından bu yeni giyilebilir klimanın vücut sıcaklığını 5 derece düşürebildiği belirtildi.

Reon Pocket aslında son derece basit bir mantık ile çalışıyor. Cihazın vücuda temas eden kısmı, vücut sıcaklığını alıyor ve arkasında bulunan bir fan yardımı ile dışarı atıyor. Buzdolapları ile benzer bir mantığa sahip olan cihaz, böylece vücut sıcaklığını hissedilebilir bir şekilde düşürmüş oluyor.

Reon Pocket üzerinde bulunan sıcaklık ve hareket sensörleri, cihazın iOS ve Android uygulaması aracılığı ile otomatik modlardan birinin seçilmesini ve sıcaklığın otomatik olarak ayarlanmasını sağlıyor. Bununla birlikte kullanıcılar istedikleri takdirde sıcaklığı manuel olarak da ayarlayabiliyorlar.

Sony, kışın cüzi miktarda da olsa ısıtma işlevi de gören Reon Pocket için 120 dolar gibi bir fiyat etiketi belirlemiş durumda. Ancak cihazı kullanmak için gerekli tişörte sahip olanlar 20 dolarlık para iadesi alacaklar. Reon Pocket soğutma seviyesine göre 2-4 saat arası şarj süresi sunuyor.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Ondan 1 yıl önce Şikayet Et
    Sonrada ol boyut fıtığı ve tutulması
    Cevapla
  • bundan 1 yıl önce Şikayet Et
    tipik bizim millet.öyle bişey olmaz çalışmaz hede hede :) çalışma mantığını inceleyin biraz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Brent petrolün fiyatında sert düşüş! Benzin ve motorine 2 TL indirim yolda
İttifak itirafları sürüyor: Ortak adayımız...