Huawei'den 30 bin Euro ödül

Huawei, oyunlarını uygulama mağazası AppGallery'de yayınlamaya karar veren bağımsız oyun geliştiricilerine para ödülü dağıtacak. Oyun geliştiricilere Huawei tarafından 30 bin euroluk destek verileceği açıklandı.

Huawei'den 30 bin Euro ödül
Huawei'den 30 bin Euro ödül
GİRİŞ 30.11.2020 11:26 GÜNCELLEME 30.11.2020 11:28

Huawei, 30 bin euro ödül havuzu bulunan kampanya dahilinde, oyunlarını AppGallery'de yayınlamaya karar veren bağımsız geliştiricilere aynı zamanda birçok ayrıcalık sunacak. 

 

 

Bilindiği üzere ABD yasakları sonrasında zor dönemler geçiren Huawei, her ne kadar alternatif uygulamalar ve anlaşmalar ile çözümler bulmaya çalışsa da bu durumdan zarar görmeye devam ediyor. Ayrıca son olarak artık bir yonga seti bölümü olmayan şirket, akıllı telefon satmaya devam edebilmek için üçüncü taraf ortaklara güvenmekten başka şansı yok.

Durumun ciddiyetinin oldukça farkında olan Huawei, son dönemlerde AppGallery adlı kendi uygulama mağazasına önem vermeye başlamış durumda.

 

 

Çinli teknoloji devi Huawei, bağımsız oyun geliştiricilerini kendi uygulama mağazasına çekmek için yeni bir kampanya başlattı. Bunun kapsamda Huawei'in uygulama mağazası App Gallery'de ürünlerini sergileyen indie oyun geliştiricileri için büyük bir ödül havuzu hazırlandı. 30 bin euro ödül havuzu bulunan kampanya dahilinde oyunlarını AppGallery'de yayınlamaya karar veren geliştiricilere birçok ayrıcalık sunulacak olduğu belirtildi.

Bağımsız oyun geliştircilerini kendi marketine yönlendirmek isteyen Huawei, uygulamalarını AppGallery'de yayınlamaya karar veren ve en iyi 30 oyundan biri seçilen oyunlara biner euroluk Huawei Ad Platform (Huawei reklam platformu) kredisi ile ödüllendirecek. Ayrıca VIP teknik destek imkanı bulacak geliştiriciler, ilk 2 yıl içerisinde uygulama içi satın alma konusunda %85 oranında bir pasta payına sahip olabilecekler.

170’den fazla ülkede aktif olarak hizmet veren AppGallery, dünya genelinde 700 milyon kullanıcıya hitap ediyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Numan Kurtulmuş'tan TBMM'de önemli açıklamalar
Deniz kıyısındaki kayanın üzerine yaptı! Bu ilginç ev Türkiye'de...