5G akıllı telefonları şarj edebilecek

Georgia Teknoloji Enstitüsü araştırmacıları, 5G sinyallerindeki enerjiyle kablosuz şarj özelliği olan cihazları şarj etmeyi başardı.

5G akıllı telefonları şarj edebilecek
5G akıllı telefonları şarj edebilecek
GİRİŞ 07.04.2021 11:32 GÜNCELLEME 07.04.2021 12:21
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

ABD’deki Georgia Teknoloji Enstitüsü’nde bilim insanları 5G sinyallerini antenler aracılığıyla güç kaynağına dönüştürmeyi başardı.

Anten tasarımlarının, baz istasyonuna bitişik olmadan 5G’den güç toplayamayacağını keşfeden bilim insanları geniş bir kapsama açısına sahip bir sistem kurdu.

5G'den elektriği toplayan anten 3 boyutlu yazıcıyla üretildi.

Bu inovasyonu daha da ileri götüren araştırmacı Jimmy Hester, “Herhangi bir yönden güç alabilen daha yüksek frekanslarda çalışan bir antenimiz olabilir. Yönden bağımsız anten çok daha pratiktir " dedi.

Araştırma ekibinden gelen veriler, önceki tasarımlara kıyasla, yeni anten teknolojisinin 21 kat daha fazla güç harcanmasıyla sonuçlandığını gösterdi.

5G varlığı yaygınlaştığında, araştırmacılar bu teknolojinin isteğe bağlı pil gücünü kablosuz olarak etkinleştireceğine inanıyor.

ETİKETLER
Kablosuz şarj
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Tarık 1 hafta önce Şikayet Et
    insan beyni açık havada bile 5G fırınında yanacak.
    Cevapla
  • İsmail K 1 hafta önce Şikayet Et
    5G frekansı büyük olduğu için 2G den daha zararsızdır. Turkcell 800-900 bandı, avea 1800 -1900 bandından bağlanıyor ve Turkcell'in 1 baz istasyonu ile yaptığı işi avea 2 baz istasyonu ile yapamıyor.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başakşehir - Fenerbahçe! CANLI
Yerli otomobil TOGG'a dünyanın en prestijli tasarım ödülü