Facebook ünlüleri koruyacak yenilikler getiriyor

Kaliforniya merkezli Facebook şirketi, zararlı içerikleri kaldırmak için taciz politikalarını genişleteceğini bildirdi.

Facebook ünlüleri koruyacak yenilikler getiriyor
Facebook ünlüleri koruyacak yenilikler getiriyor
GİRİŞ 14.10.2021 10:40 GÜNCELLEME 14.10.2021 10:40

Şirketten yapılan açıklamada, daha ayrıntılı taciz politikası kapsamında ünlüler, seçilmiş yetkililer ve halkın gözü önündeki diğer kişiler de dahil olmak üzere kamuya mal olmuş kişileri küçük düşüren veya cinselleştiren içeriklerin yasaklanacağı belirtildi.

Facebook'un Küresel Güvenlik Sorumlusu Antigone Davis, "Platformumuzda zorbalık ve tacize izin vermiyoruz ancak bu olduğunda harekete geçiyoruz." dedi.

Facebook hakkında çarpıcı yorum: 21’inci yüzyılın sigarasıFacebook hakkında çarpıcı yorum: 21’inci yüzyılın sigarası

Facebook'un eski veri bilimcisi: Ellerimde kan olduğunu hissettimFacebook'un eski veri bilimcisi: Ellerimde kan olduğunu hissettim

Öte yandan değişiklikler, dünyanın dört bir yanındaki hükümet muhaliflerine, gazetecilere ve insan hakları aktivistlerine de tacizden daha fazla koruma sağlayacak.

Facebook, bir grup kişinin başka bir kullanıcıya zorbalık yapmak için birlikte çalıştığı tüm koordineli tacizleri de yasaklayacağını duyurdu.

Değişiklikler, platformun tüm kullanıcıları için geçerli olacak.

Eski Facebook Veri Bilimcisi Frances Haugen, geçen hafta Kongreye, şirketin zararlı içeriği yayma sorumluluğunu yerine getirmek için çok az şey yaptığını ve çoğu zaman kullanıcılarının çıkarları yerine kar etmeyi seçtiğini söylemişti.

Günler sonra şirket, çocukları korumak için tasarlanmış, onları platformdan ayrılmaya teşvik eden bir özellik de dahil olmak üzere yeni özellikler sunacağını duyurmuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
'Rekor kırıyor' diyerek duyurdular: Akın akın Türkiye'ye geliyorlar
Bakan Muş duyurdu: Kasım ayı ihracatında rekor