Apple 5 milyon euro cezaya çarptırıldı

Teknoloji devi Apple'a Hollanda tarafından 5 milyon euro ceza verildi. Apple toplamda son cezayla 20 milyon euro cezaya çarptırılmış oldu.

Apple 5 milyon euro cezaya çarptırıldı
Apple 5 milyon euro cezaya çarptırıldı
GİRİŞ 19.02.2022 17:19 GÜNCELLEME 19.02.2022 17:21
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Apple, Hollanda Tüketici Ve Pazar İdaresi tarafından 5 milyon euroluk cezaya çarptırıldı. Böylelikle toplam Ceza miktarı 20 milyon euroya ulaştı. Apple’ın cezası Hollandalı yetkililerin koşullarına uymaması durumunda her hafta 5 milyon Euro artarak devam edecek. 

Söz konusu karar, aralık ayının son günlerinde açıklanmıştı. Kararda Apple’ın uygulama geliştiricilerine alternatif ödeme sistemi kullanma izni vermesi zorunlu kılınmıştı.

Apple Ocak ayının ortasında karara uyacağını açıklamıştı. Ancak aynı zamanda bir süre önce yol haritasını da duyurmuştu.  Apple’ın teklifi, Hollandalı yetkilileri tatmin etmekte yeteri olmamıştı.

Yapılan açıklamada, Apple’ın revize edilmiş koşullarının makul olmadığı ve gereksiz bir bariyer oluşturduğu belirtilmişti. 

YORUMLAR 3
 • temel 5 ay önce Şikayet Et
  nedense usa dinler israil dinler casuz programi bu cep de cikar bir de virus yok diye insanlari kandiriyorlar idi neler yapmislar bunlar
  Cevapla
 • ediz 5 ay önce Şikayet Et
  Paramı Apple için
  Cevapla
 • tepki 5 ay önce Şikayet Et
  cok az ceza insanlarin cepleri bozup cøp olan o kadar pil cepler ne olacak cevreye zarar verdigi icin de bir iki milyar daha ceza olacak
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Taliban tarih verdi: Afgan mülteciler için Türkiye’ye heyet geliyor!
Konut maliyetinde zirvedeki il belli oldu!