Elon Musk'u eleştiren SpaceX çalışanları işten kovuldu

Elon Musk'u eleştiren bir mektuba imzan atan SpaceX çalışanları kovuldu.

Elon Musk'u eleştiren SpaceX çalışanları işten kovuldu
Elon Musk'u eleştiren SpaceX çalışanları işten kovuldu
GİRİŞ 17.06.2022 12:32 GÜNCELLEME 17.06.2022 12:39
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

SpaceX, Elon Musk'ı eleştiren bir mektup yazan ve imza atamaya davet eden çalışanlarını işten çıkardığını bildirdi. İlk olarak dün yayınlanan mektupta Musk'un sosyal medyadaki davranışı "dikkat dağıtıcı ve utandırıcı" olarak nitelendirildi ve SpaceX'ten Musk'un bu eylemlerinin kınanması talep edildi.

Bunun üzerine SpaceX hızlıca harekete geçti. Elon Musk'ın yardımcısı SpaceX'in COO'su Gwynne Shotwell, mektupta imzası olan tüm çalışanlara e-posta göndererek, işten çıkarıldıklarını bildirdi. Ancak kovulan çalışan sayısıyla ilgili kamuoyuyla net bir sayı verilmedi. E-postada işten çıkarılan çalışan sayısı ile ilgili yalnızca bir düzine ifadesi kullanıldı.

SpaceX tarafından yapılan "Başarmamız gereken çok fazla kritik iş var ve buna gerek yok. Bu aşırı aktivizmdir" açıklaması yapıldı. Aynı e-postada çalışanların işten çıkarılması ile ilgili olarak "Şirket genelinde binlerce kişiyi tekrar tekrar istenmeyen e-postalara maruz bırakmak ve onlardan mektup imzalamalarını ve iş saatlerinde istemek kabul edilemez. Lütfen SpaceX görevine odaklanın ve zamanınızı işinizi yapmak için kullanın. Mars'a bu şekilde gideceğiz" ifadelerine yer verildi.

SpaceX çalışanları, Musk’ın yaptığı her paylaşımın SpaceX için bir resmî açıklama gibi olduğunu belirtmiş ve bunların şirket itibarına zarar verdiğini vurgulamışlardı. Mektupta “Musk’ın özellikle son haftalardaki davranışları sık sık dikkatimizi dağıtıyor ve hepimizi utandırıyor” denilmişti.

Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR 1
  • fffaariiikk5 5 ay önce Şikayet Et
    tükan adamın olum beğenmiyorsanız çıkarsınız ki onuda becerememişsiniz adam işten atmış sizi gidin evinizde utanın...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
The Economist'ten 2023 için 10 tahmin: Dikkat çeken Türkiye-Yunanistan detayı
Son Dakika... Erdoğan duyurdu: Düzce 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildi!