Uykuya dalınca kaybolan 93 keçisi 3 gün sonra bulundu

Isparta'nın Aksu ilçesinde, hayvan yetiştiricisi Nihat Kılıç, 93 keçisini Katip köyü kırsalında otlatırken, oturduğu yerde uykuyakaldı. Uyandığında keçilerin olmadığını fark eden Kılıç, 3 gün aramadan sonuç alamayınca jandarmaya haber verdi. Ekipler tarafından karadan ve havadan dronela yapılan çalışmalarda keçilere ulaşıldı. 93 keçi jandarma ekipleri tarafından yerleri tespit edilerek sahibine teslim edildi.

Uykuya dalınca kaybolan 93 keçisi 3 gün sonra bulundu
Uykuya dalınca kaybolan 93 keçisi 3 gün sonra bulundu
GİRİŞ 03.07.2020 22:58 GÜNCELLEME 03.07.2020 22:58
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Olay, 28 Haziran'da Aksu ilçesine bağlı Katip köyünde meydana geldi. Hayvan yetiştiriciliği yapan Nihat Kılıç, 93 keçisi ile Katip köyü kırsalına gitti. Hayvanlarını otlatırken dinlenmek için uykuya dalan Kılıç, bir süre sonra uyandığında keçilerinin olmadığını gördü. 3 gündür kırsalda arama yapan Kılıç, daha sonra jandarma ekiplerine haber verdi. 

Keçilerine kavuşan Nihat Kılıç, "Allah bin kere razı olsun. Teşkilatınızdan da memnunum, askerimizden de memnunum. Dağlarda gitmediğimiz yer kalmadı. Ağlayacak hale geldik. Nefes almadan, uyumadan aradık ama bulamadık. Askerlerimiz geldi. Mevki olarak yerini tesbit ettiler" dedi

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
Isparta
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Gurbetci 1 ay önce Şikayet Et
    Keçileri kaçırmıştır
    Cevapla
DİĞER HABERLER
2. Ordu’ya yeniden orgeneral komutan
Beyrut'ta korkunç şüphe!