Ey fırsatçı bizi saf sanma “hal”den anlıyoruz!

.

 • GİRİŞ11.02.2019 10:16
 • GÜNCELLEME13.02.2019 08:45

Bazı tuhaflıklar karşısında hayretimiz, bazı beyin tembellerine karşı da gayretimiz mağdur neyleyelim.

 

 

Ülkemi seviyorum, sevgi topraktandır. Kötülük hasatçılarına karşı kalbimiz nadasa. Sıkı sıkı giyinmek lazım adaleti ve vicdanı, olmayınca soğuktan daha fazla titretiyor insanı.

Onların istediği gibi sevmeyeceksin onların istediği gibi arsız ve tutarsız olacaksın! Geçmişin olmayacak lakin arşiv yamayacaksın, değerlerine söveceksin çünkü kalpleri atmıyor havlıyor ..

 

 

Onların bildiklerinin yabancısı olursan cahilsin. Onların duyduklarının sağırıysan yobaz. Onlar gibi yaşamıyorsan ölüsün.

Baskıları mahalle baskısı değil olsa olsa damızlık patates baskısı. Kısırlık bulgur bile tane tane anlatır kendini bunlar kısır döngülerini anlatacak hazneye bile sahip değil.

Çok garip, baktılar ki leş mühendislikleri, sıska planlarıyla cüsseli tuzak kurma fikirleri dağıldı, fetö salyasıyla gözlük camlarını silerek soğan cücüğüne fiyat biçme zavallılığına soyundular. Eski ve bayat taktiklerle hırdavatçılıktan, zırcahil zevatçılığa terfi ettiler.

Bizim toprağın patlıcanı, domatesi, patatesi bunların hainlik mönüsüne meze olmuş. Aşık Veysel’in sadık toprağından aldıklarını, hallerde biriktirip ihanetin meyvesi diye satmaya kalkıyorlar  ama millet saf değil “HALDEN” anlıyor.

Var sen buna kötü hal kurnazlığı de, iyi hal indirimi için zerzevata kravat takmaya da gerek yok! Milletin feraseti toprak gibi arşivi küreklesen altındaki oyunlardan anlarsın, mayın yerine döşedikleri biberin patlıcanın kendi ellerinde patlayışına da gülersin.

“Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 5 ildeki hallerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda sebze ve meyvelerin alış ve satış fiyatlarında yüzde 800'lere varan fahiş fiyat artışları tespit ettiklerini belirterek, "İlk verilere göre, fahiş fiyat uygulayan 88 firma hakkında 2 milyon liranın üzerinde idari para cezası uygulanması için Bakanlığımızca idari işlem başlattık." ifadesini kullandı.”

Halleri denetleyen müfettişleri neden dövmeye kalkarlar şimdi anladınız mı? Ecdadın ticaret ahlakını, simsarların sefilliğine bırakmayan millet, toprağın halini de biliyor sizin halinize acıyarak yapıyor bunu merak etmeyin.

Ve yine Çuvallıyorsunuz, çuvalladıkça zevat dökülüyor.

Haznenizde ne biriktirirseniz o dökülür. Stoklama ucuzluğuna düştüğünüz yeşillik kadar zekanız olsa, 31 Mart moru patlıcanlarınızla şimdiden vedalaşırdınız..

Esra Elönü elonue@gmail.com Haber 7 Twitter:@elonue

 

 

Yorumlar7

 • bünyamin 1 yıl önce Şikayet Et
  güzel ve anlamlı yazı olmuş eline bileğine sağlık Esra abla
  Cevapla
 • murat yerebakan 1 yıl önce Şikayet Et
  elinize yüreğinize sağlık. Allaha emanet olun
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Hatice ünal 1 yıl önce Şikayet Et
  Harika bir yazı olmuş Esra hanım.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Hayri BAŞALAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel bir yazı olmuş, devamı da bunun gibilerine olsun!
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • mermus 1 yıl önce Şikayet Et
  %800!!! yuh bee...hal mafyası resmen olağanüstü halciliğe geçmiş. o-halciliğe son.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat