Deprem sonrası patlayan kanalizasyon boruları

.

 • GİRİŞ29.01.2020 16:56
 • GÜNCELLEME31.01.2020 09:52

Nereye kaçarsan kaç iyiler ve mazlumlar vicdansızlık enkazı altında kalır, çünkü şerefsizliğin fay hattı kırıldığında çamur toplarının yığılmasını deprem bilimciler değil masumların ahı yorumlar.

 

 

 Elazığ’da 41 kardeşimizi kaybettik. Emine’nin toprak altından çıkardığı su gibi Azize olan insanlığı gördük. Kollarını iki evladının üzerine son kez açıp son nefesiyle yavrularını ısıtan babalara şahit olduk. Sallanıp da yıkılmayan adamlık merhametten geçiyor şahidiz.

Peki ilk sarsıntıda patlayan Kanalizasyon boruları ne yaptı? Televizyon ekranına zamanında çıktılar diye ünlü sayılan yürüyen kanalizasyon boruları ne yaptı peki? Yazının başlığı Şerefsizlikte küçük ÜNLÜ uyumu mu olsaydı acaba? Mesela raf ömrü tükenince işportaya düşen, zekasını çamurla kalaylayan canlı ne yaptı?

 

 

Reklamını yaptığı deterjandan daha fazla köpürüp salyasıyla yıkanan ekonomik hatun ne yaptı? Elazığ’daki kardeşlerimizin kabını kacağını yıkamaya çalışsa murdar bir nefretle klavyesiyle ortalığa pisleyen organizma ne yaptı?

Anlamıyorum nefret fıçısı bir canlı nasıl oluyor da tabakların hijyeninden sorunlu hatun moduna giriyor. Kalbi bu kadar kir tutan canlı nasıl oluyor da deterjan reklamında ekranı kirletiyor.

En kullanışlı tarafı nefreti de ondan. Masum insanların canına bulaşan şey önce kendi vicdan bulaşığını bir sudan geçir. Sen bu vicdan kiriyle kulak çöpü reklamı yapsan kulak biz de çöpü senin elinde kalır. Yeteneksizliğinden film setlerinde olmayışının hırsını devletten çıkarmaya çalışan bulaşık leğeninden başka bir şey değilsin.

Diğer yürüyen nefret musallası herifin yazdıklarını saymıyorum bile. Devlete kes sesini işini yap diyen ama işsizlikten sinek havuzuna dönüşmüş eski sürüm ekran kartı. Siz vicdanla karşı karşıya gelince müzmin artçı şoklarınızı yaşıyorsunuz.

Bir diğer eski nefret hoşafı da “ Enkaz altından bir kadını çıkarmak için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gelmesini beklediler” diyerek dere birikintisinden mütevellit bünyesine tüy dikti. Bakın bakın haysiyetsizlikte büyük ünlü uyumuna iyi bakın.  Bu acı olayda dua dua birleşen Kızılay Afad ve bütün vicdan ekipleri muhteşem bir sınav verirken, çukurlarının altında kalıp böğüren bu ergen sivilcelere iyi bakın.

1999 depremindeki gibi enkaz altında canlı canlı çürüyen kardeşlerimiz varken müsamere bebesi gibi kıkırdayarak açıklama yapan Eski Türkiye yok diye kuduruyorlar.

Siz kuduracaksınız, kendi nefret enkazınızı birbirinizin üzerine yığın. Kardeşler üzülür kalleşler sevinir diyerek ölü sayısınca gerdan kırıp sıvayın.

Bu kenetlenme bu muazzam kardeşlik leke tutmaz. Yal tabağınızın lekeleriyle aranızdaki deterjan kutusu ilgilensin.

Anlaşılmıştır.

Bu arada bir gün önce gerçekleşen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın Afrika gezisine iştirak ettim detaylarını yazacağım lakin orada şunu gördüm. Resmi temasların dışında Elazığ’daki kardeşlerimizi kalben tek tek teskin eden, oradaki kardeşlerimizin ihtiyaçlarıyla ilgilenilmesi konusunda talimatlarını sürdüren  vicdanın Has toprağı Erdoğan. Şahit oldum.

Mazlum ve masum insanların duasını alanı üzmekten Allaha sığınırım. Aldığın duanın gölgesi yeter..

Eyvallah.

Esra Elönü-Haber 7

elonue@gmail.com

 Twitter@elonue

Yorumlar7

 • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  Güçlü edebi diliniz ile mücadelenizi tebrik ederim... Yazınız bize ilaç gibi geliyor.
  Cevapla
 • Melike 6 ay önce Şikayet Et
  Kişi kendinden bilir işi... Bu gibi organizmaların tek derdi para... Yardımdan,merhametten anlamaz bunlar.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Cüneyt Fatıoğlu 6 ay önce Şikayet Et
  Mâlum zihniyet ne düşünüyor ne söylüyor diye baktığımda hak ile bâtıl ortaya çıkıyor.Duygularımıza tercüman oluyorsunuz.Rabbim iki cihan saadeti versin.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • مصطفي 6 ay önce Şikayet Et
  Üslubuna kurban olayım senin. Seni takip ederek hissiyatımı canlı tutuyorum. Seni çok seviyorum
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • zmc 6 ay önce Şikayet Et
  Ben Elazığım-Malatyayım, onlar da ben.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat