Kayak takımını ayak takımı savunur!

.

 • GİRİŞ31.01.2020 10:24
 • GÜNCELLEME03.02.2020 09:12

Sizin yaranızı ıslıkla arayan elden uzak durun. Acının tazeliğinde çıkar insanın bayatlığı. Bugün sizin feryadınızı sessize alıp seçmece keyif arayandan da dost olmaz. Makyajla size sunulanın gerçeği bir yağmur tanesiyle ortaya çıkar, siz de akan boyanın içinde emeğinizi arar durursunuz. Konuyu nereye bağlasam kopacak.

 

 

Hani demiştim ya , bu saatten sonra oy sandıklarını değil adam sandıklarımızı konuşalım diye. Tam isabet. İstanbul seçimi öncesi uçurduğunuz balonun bir acı üstünde infilak ettiğini gördünüz şimdi şaşkınlık festivaline buyrun.

Bir acı yaşadık, 41 insanımızı kaybettik. Daha önce de yazdığım gibi ilk sarsıntıda patlayan kanalizasyon borularını mı anlatalım, yoksa abartma tozunu fazla kaçırdığınız şişirilmiş kekin ufalanışını mı izleyelim.

 

 

İmamoğlu’nun ruh sağlığı yerinde mi? Ya da şöyle sorsak “ Ruhu olmayanın sağlığı olur mu? Ki o ruhu Türkiye Düşmanlarına satan insanın hakikati var mıdır? Sel olunca Bodruma , deprem olunca kayağa gidenin yangın olunca gideceği tatil beldesi konusunda konum verebilirim lakin vicdanından konum atamam.

Kimse savunmaya kalkmasın, burada İmamoğlunun kar tatili değil tartışılan. Burada, acı üstünde kaymaya çalışırken, kucaklayacağım dedi her şeyi ilk afette eritmesidir.

 Bakın tatilini yarıda kesip o kardeşlerimizin yanında olması insanidir lakin acıdan geçip kayağa gitmesi vicdanın da kaygan zeminde olduğunun göstergesidir.

Cumhurbaşkanı olması hayalini kurarken cümleler ezip böğürenler şimdi de o bir cumhurbaşkanı değil ki sürekli olayı takip etsin deme ahlaksızlığına büründüler.

İşinize gelenin üzerinde tepiniyor, işinize gelmeyenin tepesinde kayıyorsunuz.

“ Kızımın tatilini ıskalayamam diyor , bunu da yaşamayı ıskalamış cansız bedenlerin mezar taşlarına bakarak söylüyor..

Pürüzsüz yalanlar için sinek kaydı tatili oldu bu kabul edin. Bunun aynısını karşısında olduğunuz nefret ettiğiniz siyasi iradenin muhatapları yapsaydı “ Karın içine gömerdiniz”.

Bu iki yüzünüzün üzerinde sinek bile kaymaz o derece.

Sizin bir iddianız vardı hani, sevgi diyordunuz , kelebek gibi uçuyordunuz, temel atmama törenleri yapan siz acı üzerine toprak atma törenleri için mi kayıyorsunuz.

Bence siz kuklası olduklarınızın yanına kayın, orada çok boş yer var.

Acının neresinden dönsem kardır deyip kaymak sizi mutlu ediyorsa buyrun devam edin,

Gerisini zararın neresinden dönsek kÂRdır diyen halk düşünsün..

Esra Elönü -Haber 7

elonue@gmail.com

Twitter@elonue

Yorumlar28

 • İsalun 6 ay önce Şikayet Et
  Düzenli okuduğum tek yazarsınız, çünkü en sevdiğim üslup
  Cevapla
 • Cüneyt Fatıoğlu 6 ay önce Şikayet Et
  Hayatın gerçek manasını ıskalayanlardan bir beklentimiz yok ancak hayatın manasını anlayıpta nerede olması gerektiğini bilemeyen kardeşlerim ne zaman uyanacak?
  Cevapla
 • مصطفي 6 ay önce Şikayet Et
  Ey yeni çağın padişahı mülkü suhanı seni çok seviyorum. Allah'a emanet olunuz
  Cevapla
 • isimsiz 6 ay önce Şikayet Et
  yok be böyle insanları halk sever. iki güne unuturlar bir her şey güzel diye çıkanlar başka bir tatlı sözde daha buluşurlar. bazılarının umurunda da değil kim gelmiş kimin yardımı kesilmiş ak partiden beslenenler kaymadı mı o tarafa ha o bizim uşaktur verelim deyip, imamoğluda böyle kayar işte insanliğın üstüne
  Cevapla
 • FATİH 6 ay önce Şikayet Et
  Ekrem BASİT liğini birkez daha göstermiştir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat