Acizliğin rengi: Gül kurusu

.

 • GİRİŞ19.02.2020 13:12
 • GÜNCELLEME21.02.2020 10:03

Sele kaptırdığınız çer çöpe acımayın, harcadığınız zamanın cenazesine ağlamak ruhunuza evladır.

 

 

Nereden başlarsam başlayayım size yeni gelmeyecek pespayelikleri yazacağım. Omurganız eceliyle ölmez onu baltalayan sizin kendi odunluğunuzdur.

 Siz, her şeyi deneyebilirsiniz ama omurganızın dilsiz uşak olup olmadığı ona hangi bedeni hangi cüsseyi hangi onuru giydirdiğinizle ortaya çıkar.

 

 

Şimdi biz ne yaşıyoruz? Gezi davasından çekilen yürüyen yaprak , geziyle gurur duyduğunu söyleyen gül reçeli, kendi medeniyetini talan eden kavala koşan içimizdeki zurna sürüsü eşliğinde bir acizlik depremi yaşıyoruz. Faylar kırıldıkça ruhlardaki sıvalar da dökülüyor.

Anladık ki hırs ve ihtirasla haşlanmış ruhlar yeri geldiğinde Kaz Dağlarında hala oğluna çeyrek arayan muhalif çirkefliğine bürünebiliyor.

 Ne demiştim nankörlük göz bozukluğundan değil vefa yoksunluğundandır. Vefaya veda ettiğinizde acizliğe merhaba demeyi göze almışsınız demektir.

Gülü karşılarına oturtmuşlar. Kelimelerini salon süsü olacak şekilde monte etmişler. Restorasyon yemiş yıllanmış bir binayı yeni diye yutturamazsınız o hesap.

 Gülle röportaj yapılmış lakin o sanki eşini seslendirmiş.

Siyasi playback budur diyeceğiniz zorlama bir muhalefet. Sisiyle barış, Parlamenter sistem geri gelsin, s 400’ler olmadı ..

Peki en can alıcı olan hangisi “ Geziyle gurur duyuyorum” faciası.

Şimdi siz ,  eşiniz brunch yaptığı insanlara yaranıp astrolojik fallarla kıkırdayacak diye tarhinizi medeniyetinizi virane edecek salvolarla gurur duyuyorum diyorsunuz ya işte bu yüzden ruhunuzdaki tadilat nedeniyle hakikate kapalısınız.

Bu saatten sonra,  “bana  taş atana ben gül verdim” imajıyla  sonra  ancak fotoğraf karelerini doldurursunuz siyaset kürsülerini değil. Kusura bakmayın da siz sizin değerlerinize inançlarınıza ağız dolusu sövenlerin ekmeğine gül reçeli gibi sürülmeyi tercih ettiniz lakin ben bu kudurmuşların bu ülkeye bu topraklara sapladıkları Gezi hançeriyle gurur duyarak pusucuların yal tabağına yağ sürmeyeceğim.

Zulüm 1453’de başladı deyip sizin ilham almakla övündüğünüz Ecdadınıza küfredenlerle asla ve asla gurur duymayacağım.

Milletin iradesine namzet olmuş bu ülkenin liderinin ailesine eşine ve şahsına kudurmuşçasına hakaret pankartları açan ve pankartları Sorosun gözüne sokan alçaklarla gurur duymuyorum.

Hak hukuk diyerek yırtınan lakin esnafın ekmeğini alın terini söktüğü kaldırım taşlarıyla talan eden haydutlarla sokak zorbalarıyla gurur duymuyorum.

Abdullah Öcalan’ın resmiyle vicdan dilenen çocuk cellatlarına yaltaklanan şeref züğürtleriyle gurur duymuyorum .

Bu ülkenin iradesini ezilecek çim gören Fillerle gurur duymuyorum.

Adına direniş dediğiniz bu vandallık festivali,

 Birilerinin ABD’den ve bilumum köpek dişlilerden bu topraklara müdahale umuduyla bir dilenişti aslında . 

Siz muhterisliğin ve ihtiras şişkinlerinin kurmaya çalıştıkları partilere ezilmiş gül broşürü olmayı tercih edebilirsiniz.

Ama gurur duyduğunuz şeylerin sağırıyız bilesiniz..

Esra Elönü - Haber 7

elonue@gmail.com

 Twitter:@elonue

 

Yorumlar28

 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Gönlüme su serpti demekki bizim gibi düşünen çoook insan var, ahte vefa var. Var oğlu varama gül yok zaten bu saatten sonrada hin olmasın yok hükmünde kalsın
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Rabbim Yüreğine sağlık, kalemine kuvvet versin. Allah razı olsun sizden.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • ölmezA 5 ay önce Şikayet Et
  Öncelikle yazılarınız duygularımıza tercüman oluyor. Bizleri bu süreçte en çok üzen, chp değil,hdp değil,islami yaşamı eleştirenler değil çünkü bunları biliyoruz ve gardımızı ona göre alıyoruz. Hiç beklemediğin yerden gelen maganda kurşunu varya acı olan bu.Ve hala kabullenemiyoruz şu ''gülün tikenlerini'' Reisimize ve davasına çevirmesini.sözün bittiği yer bu olsa gerek.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • ahmet emir 5 ay önce Şikayet Et
  tebrikler ALLAH razı olsun
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • mtc 5 ay önce Şikayet Et
  Çok iyi yazıyorsunuz.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat