Kendi ahırında geçmez metelik

.

 • GİRİŞ05.03.2020 12:34
 • GÜNCELLEME07.03.2020 09:55

Öyle çok uzatmayacağım , hurdalığa kaldırdım kelimelerimle yürüyen hırdavat müştemilatına sesleneceğim.

 

 

Vallahi dikkate aldığımdan değil, bir bulaşık süngerinin neden dikkate alınmayacağını yazacağım. Toz kaldırmadan silkelemek de dip köşe temizliğin şiarı.

 Dün dere birikintisinde patlayan kelek karpuzun sıçrayışını görmüşsünüzdür. Chp Grup Başkanvekili Özkoç soyadlı Engin Küfür süzgeci , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a havlamaya çalıştı. Söylediklerini buraya yazıp kağıdın onurunu kirletmekten kaleme sığınırım.

 

 

Bu yürüyen bıngıldak, kendi eksikliklerini milletle paylaştı. Düşünün ki doktor buna reçete yazmış, reçetesinde kendine lazım olanları sıraladı “ Şeref, haysiyet , onur”.

 Evet ruhu mezbahaya dönmüş, çizgi filmlerde ancak figüran hava yastığı olacak bu tip açık açık söyledi . Şeref haysiyet onur gargara yapsa tükürecekleri gider bile değilsiniz.

Siz bu ülkenin can damarlarına moloz yığan takım elbiseli dozerlersiniz. Gerçi senden dozer de olmaz olsa olsa market arabası olur.

Türkiye'nin İdlip'te olmasına Esed’den daha fazla karşı çıkan bu şebbiha baltaları kendi kudurmuşluklarına odun taşımaktan başka bir şey yapmıyor. Çünkü bunların seviyesi dili ahırda bile boykot sebebi.

Bu azgınlığın sebebi İdlip'ten zaferle çıkacak olmamız .

 Sen bu ağızla , bu dille, bu alçaklarda Şebbiha çorabı kurutan gerilmiş çamaşır ipi halinle bu topraklarda stajyer gübre bile olamazsın.

Ne dediğini kendin bile bilmiyorsun konuşan toz bezi. Çünkü sen o basın toplantısını bu halka değil Esed’e yapıyorsun. Esed'in alkışını almaktan başka hedefi olmayan zavallı çay süzgeci. Kılıçdaroğlu bir zalimin kahve altlığı olabiliyorsa senden de bir çay süzgeci çıkar. Bravo (!)

Sen o beyin çölü kafatasında iki tur bir dön işe yarar bir şey bulursan bizimle paylaş. Bohçacı kadınlar gibi bağırarak kirli çamaşırlarınızın ifşa olmasını engelleyemezsin.  

Sana yakından baksam en fazla Gargamel’in amca oğlusun bu yüzden sizden şirin bir siyasetçi de çıkmaz. Bu yüzden, Sinmeyişimizi sindiremiyorlar, yutturamadıkları için hazmedemiyorlar, susturamadıkları için böğürüyorlar ve kirletemedikleri için çamur atıyorlar.

Ne diyeyim,  Cumhuriyet Halk Otobüsünde muavin olmayacak tipleri adamlıkla ödüllendirirseniz, dolmuşa adam toplar gibi çığırırlar. Gerçi şoföründen ne gördük ki muavininden adamlık bekleyelim..

Esra Elönü - Haber

elonue@gmail.com

Twitter@elonue

Yorumlar28

 • saruhan 4 ay önce Şikayet Et
  helal
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • kaffkass 4 ay önce Şikayet Et
  Rabbim kalemine kuvvet versin Esra hanım.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • İsmail Ekşi 4 ay önce Şikayet Et
  Valla bravo.Çok ilginç kelimeler,Müthiş tesbit ler.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • RECAİ 4 ay önce Şikayet Et
  Bunların yaptıkları tek şey havlamak zaten Esra Hanım.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Rotasiz kaptan 4 ay önce Şikayet Et
  Merhaba esrahnmnsizi destekliyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat