Coronavirüs için sipariş hattı

.

 • GİRİŞ10.03.2020 12:00
 • GÜNCELLEME12.03.2020 08:43

Bazıları her yüzü takar , her şeyi sığdırır üstüne , afilli bir turşu bidonudur insan her şey tıka basadır. O etten valize her şeyi sığdırır da bir de omurga açıkta kalır, bir tek karakterdir yanında taşımaya gerek duymadığı. Kalabalık yapmasın diye fazlalık saydığı.

 

 

Deterjan reklamında oynayan bakterinin çekim yaptığı yerler bunların kalbinden daha hijyeniktir.

Bunlara karşı geliştireceğimiz en etkili antivirüs programı sanırım dikkate almamak.

 

 

Yazmak dikkate almak değildir, bunları yazmak onların mağdur etmeye çalıştıklarını önemsiyor oluşumla ilgilidir.

Bir sabah bir kalktık, hapşırtılı öksürüklü açık büfe viral karnavallı bir hastalık adı duyduk.

Önce Çin'deydi sonra bütün dünya içindeydi. Adı Kovid 19 . Dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 83 bin üzerinde. Eğer bu bir operasyonsa aşısı kendisinden daha tehlikeli evet.

Fitoterapist  Muammer Yıldız , tasarlanan virüs ne kadar güçlü olursa olsun, Allah’ın mükemmel bir şekilde yarattığı bağışıklık sistemimizin karşı antikor geliştireceğini söylüyor. Ve şöyle devam ediyor “Mesela Hindistan’da bu virüsün DNA’sını incelediler ve normal korona DNA’sından farklı DNA’lara rastladılar. Bu durum, bu virüsün bir tasarım olduğu ihtimallerini artırıyor. Kitinin olmaması da bugüne kadar var olan bir virüs olmadığını teyit ediyor. Yoksa kiti bulunurdu ve teşhis edilirdi. Demek ki bu doğada var olan bir şey değil. Doğada var olan ve bizim bilmediğimiz bir virüs yok.

Virüsle ilgili araştırmaları yaparsınız çok uzatmamayım lakin ben başka bir olaya takıldım.

Virüs Otogara gelse almaya gidecek onu misafir edip bünye bünye gezdirecek alçaklara takıldım. Böylesi ihtişamlı gerzekliğin körü olmak istiyorum.

Başta şaka sanıp güldüm lakin bir çok nitelikli molozun “ Neden bizim ülkemizde yok” diye ağıtlar yakması insan değil ,bir torba kemikli et olduklarını gördüm.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sabrı çerçeveletilip  asılmalı steril kafalara ziyarete açılmalı o derece. Kısır günlerinden basın toplantısı yapma edasıyla yapılan “ Arkadaşlar virüs bizim yan odada” tarzında yapılan bol tezviratlı provokatif kayıtlarla mı uğraşsın “ var ama söylemiyorlar saklıyorlar gariban virüsü” diyen çatlaklara mı laf yetiştirsin .

Yok işte yok. Çin’in hemen sınırı Hindistan’da niye olmadığını sorgulamayanlar Türkiye’de niye yok diye neredeyse virüsten geri kalmışlık mavalları okuyorlar.

Bu ülkenin Turizmini ekonomisini vurmak için virüsü cepten arayacak nice alçakları da görmüş olduk. Sipariş hattı olsa çevirecekler sürüsüne Bakan ne yapsın Allah aşkına..

Kaos yaratmak için virüse tapanların bu ülke bitsin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı..

Esra Elönü - Haber 7

elonue@gmail.com

Tiwtter@elonue  

 

 

Yorumlar10

 • omer daghan 4 ay önce Şikayet Et
  Mesela Hindistan’da bu virüsün DNA’sını incelediler ve normal korona DNA’sından farklı DNA’lara rastladılar. virüslerin dna sı olmaz dediler mikrobiyoloji uzmanları rna olurmuş
  Cevapla
 • Egeliden 4 ay önce Şikayet Et
  Bu virüs çağdaş modern Avrupa görmüş bir virüs. Baksanıza gelecekse bize İtalyadan dan Fransadan en şık ve görkemli şehirlerinden gelecek.Bizim batı hayranları onun için virüse gel gel yapıyor..Ah Evropa!!..Ah evropa diye yanıp tutuşuyorlar.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Ali İhsan 4 ay önce Şikayet Et
  Kalemine yüreğine sağlık tebrik ediyorum çok güzel bir yazı
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Ercan 4 ay önce Şikayet Et
  Son satır mükemmel.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • zorlu 4 ay önce Şikayet Et
  he ya çok doğru
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat