Bir paket makarnayı kuyumcuda bozduranlar

.

 • GİRİŞ13.03.2020 16:00
 • GÜNCELLEME16.03.2020 09:29

Laf kalabalığına girmek istemiyorum malum virüs var. Tek başına kalsak da en kalabalık saçmalayanlara  maruz kalışımız ilk değil.

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın mükemmel bir biçimde süreç yönetişi takdire şayan. İki vakaya rastlandığını gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

Sonrası gülsem mi ağlasam mı arafta kaldığım bir süreç. Panik ataklar komik ataklara dönüştü, millet market raflarını tırmalama turnuvası zannetti bu durumu. Market raflarını silip süpürmek kişisel hijyene girmiyor diye biliyorum.

 

 

Yerli Otoya ağız burun bükenler de market arabası şöförü olmuş reyon reyon patinaj çekiyor. Fazla kekleniyoruz ve abartma tozunu da fazla kaçırıyoruz.

Güzel bir sınav vermemize rağmen bazı felaket tellallarına mikrofon tutmaktan da geri kalmıyoruz. Beyin hijyenin de ne kadar önemli olduğunu gördük.

Bir kere biz Türkiye’yiz. Fetö virüsünü yenmişiz , Koronayı da atlatırız. Biz dua alan bir ülkeyiz. Hiç öyle ağız burun oynatarak ama Bilim demeyin. Önce Allaha iman etmiş olmanın huzuru sonra tevekküle sarılışımız bizi kurtaracak.

Evet Bilim, Allahtan Çinlilerin yediklerini yiyererek midemizi Hayvanat Bahçesine dönüştürmüyoruz. Çin de bilim ve teknolojide asır atlamış duruyordu ama hasır altına nasıl sürüldüklerini gördük işte.

Mazlumlara omuz olmuş, yetimlere baba kucağı, öksüzlere Anne vatanı olmuş bu ülkenin dua dua her badireyi atlatıyor olması da bu yüzden.

Beyni bağırsak dolu fırsat soytarılarına gelirsek, kolonyayı serum şişesinde satıp üzerine neredeyse ev parası koyma heyecanında olan alçakların virüsle karşılıklı attıkları göbekleri de görüyorsunuzdur.

Bu arada bakliyat raflarını kemirenleri de çirkef ruh salgını olarak karantinaya alırsanız hiç fena olmaz. Öyle makarnacı kömürcü deyip pipet ağzında gazoz baloncuğu patlatanların medeniyetini görmüş olduk. Sorsan modern zaman bilgiçleri yaptıkları da bohçasına tencere tava yığan kalaycı modunda.

Rahat olunuz, temizlik imandan deyince bozaran yüzler, hijyen imandan deyince kendilerine geldi.

Okullar da tatil, öğrenci evlerindeki makarnalar da bunlara kaldı. Ohh şimdi sesleri de kesilir. Haşlayıp haşlayıp coşarlar.

Hoş gerçi yazdığı bir kitaba 2500 lira fiyat biçip buzluğa atan bir fırsat reyoncusu Özdili gördükten sonra, altın günü bacıları bir paket kısırlık bulguru alıp bozdurmaya kuyumcuya götürseler şaşırmam.

Kendinize gelin bence orada virüs yok emin olun..

Esra Elönü - Haber 7

elonue@gmail.com

Twitter@elonue

Yorumlar8

 • Tahircoban2019 3 ay önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun
  Cevapla
 • Ulvi Kabakçı 3 ay önce Şikayet Et
  Babanızı Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Hüseyin 3 ay önce Şikayet Et
  Başınınız sağolsun Allah sabırlar versin babanıza da Rabbim Rahmetiyle muamele eylasin
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • h.i.doğan 3 ay önce Şikayet Et
  başın sağ olsun babanıza allahtan rahmeteylesinmekanlarıcennetolsun dostve akrabalarına sevenlerine başsağlığıdilerim allah sabırlar versin.mekânıcennetolsun
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Haydar ÇELiK 3 ay önce Şikayet Et
  Evlât iyki varsın dilimize tercüman oldunuz cenabı allaha emanet ediyorum Haydar ÇELiK Teşekkür ederim
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat