Rabbin seni terk etmedi sana darılmadı da

.

 • GİRİŞ21.03.2020 12:11
 • GÜNCELLEME23.03.2020 09:44

Son ders vardır ama son dert yoktur. Son bakış vardır ama görmek sonsuzdur. Son ses vardır ama duyacaklarının eceli yoktur. Son soru vardır lakin imtihan ebedi. Son söz vardır ama söylemeyi istediklerinin haddi hesabı yoktur.

 

 

Benden ne duymak istiyorsanız bugün onun fakiriyim.

Allahın koyduğu son noktaya inanmış olmanın şerefiyle yaşamaya devam edeceğim. Kimi kırılmış hayallerine ağlar, kimi de sizin kırıklığını yaşadığınız hayallerin kuraklığını tadar. Kimi toplanıp gitmenin derdinde kimi eksilerek tam olmanın şükründe.

 

 

Allah bazen kısar sesinizi siz o kısık ateşte acınızın üzerinden köpük köpük hüzün şerbetine, kimlerin kepçeyle daldığını, kimlerin üfleyip soğutmaya çalıştığını görürsünüz.

 Görmek, körlük gömleği üzerinde leke. Alın yazısının tashihi de yok. Sizi yazan sizi yaşatandır. Şaşırmak duygusundan mezun olanlara selam olsun. Zirveyi gösteren Allah, o zirvede gördüğünüz karın soğuğuyla sizi üşütmüyor. Zamanla eriyecek olan karın üzerinde bir evlat iziyim.

Bir baktım ki Ya sabır diye inlettiğim bir kuyu olmuşum. Dönüşü olmadığını bile bile o tesellinin pervanesi olmuşum. İnsan kendine yağar, kendine gürlermiş. İnsan kendinin beşiğiymiş sallayıp da ne çok uyutur kendini.

İyi insanlar sizin gökyüzünüzdür. Bugünlerde onlara sığının. Kimden dua alıyorsan onun kalbine yapış. Sınav kağıdına bütün bildiklerini yazarak yüksek not alamazsın, Allah soruları sana önceden verendir.

Rabbim kelimelerimin sesini kısmadığı sürece daha çok konuşuruz bu konuları. Konuyu ya da Dünyadaki konukluğumuzu diyelim.

Şimdi, Nice Diyarlar gezin, O batının kanlı dişleri arasında kürdan kadar vicdanı olmamış siyasilerin terazide un tartan üsluplarıyla insana verdikleri kıymeti görün ve bir de bu topraklarda kalbi de topraktan olan Koca adama bakın.

Çine bakın ve onların içine bakın. İtalya’ya bakın, Amerika’ya bakın, Almanya’ya bakın. Bir de bu topraklara bakın. Biz bu toprağa yakınız ama ne ferasetimiz çukurda ne de vicdanımız ayazda. Biz inanıyoruz yetmez mi ?

Biz omuz omuza yaslanıp orada yaşlanmayı şeref bilerek yeneceğiz. Bizim üzerimizde sıcak kumdan hüzün sahiline vurmuş Aylan’ların duası var. Bizim kalbimiz Erva’nın musallası, biz “ Sizi Allah’a şikayet edeceğim” diyen o çocuğun cennetine inanıyoruz. Biz mazlumların ciğerlerine yapışan zalimlerin yakasına yapışarak atlatacağız.

Evinde evine sığın, evindeki evin senin secdendir. Dünyadan sıyrılmak da senin miracın..

Esra Elönü elonue@gmail.com
Twitter@elonue

Haber 7

  

Yorumlar14

 • kulabdullah 3 ay önce Şikayet Et
  rabbimiz rahmet etsin, sizlerede sabır versin inşaallah...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Nuri 3 ay önce Şikayet Et
  Başınız sağ olsun. Allah rahmet eylesin
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • ahmet emir 3 ay önce Şikayet Et
  Allah dan sabır diliyorum.mekanı cennet olsun..ruhu için fatihalar..
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Remzi Mızrak 3 ay önce Şikayet Et
  Yüreğine sağlık kardeşim imanın ve ferasetin daim olsun. Rabbim bizleri ayakları sabit kalan, imtihanı kazananlardan eylesin.Ayrıca yakın zamanda rahmet-i rahmana yürüyen babanıza rabbim rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah geride kalanlara sabr ı cemil versin selâm ve dua ile
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Mustafa murabıt 3 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun.Rabbim Babanıza ve tüm geçmişlerinize rahmet etsin.Esra kardeşim.(Kalemle yazmayı öğretendir O)Kaleminize sağlık.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat