Aklına çöp şiş basıp bostan ahkamı kesme!

.

 • GİRİŞ01.08.2020 11:09
 • GÜNCELLEME04.08.2020 09:09

Bayram , birkaç kez yutkunmaktır ki kursağına dizdiklerini hatırlatır. Garip bir his bulutu bayram. Sevinsen , en son kiminle sevindiğin eksiktir yanında, üzülsen en son beraber güldüğün fazladır. En çok çocuklara yakıştırdığım elbisedir bayram. Ambalajından firar etmiş bütün şekerlerin çocuklara hücumu. Ben bayramı seyretmeyi severim.

 

 

Hele ki kurban bayramlarını.. Kurban Bayramı dediğinde aklıma İsmail’in üzerine giyip çıkarmadığı bayramlık Hacer merhameti gelir. Sonra sırf İbrahim’in inandıklarına inandığım için kurban ettiklerimi katliam sayan cehiller. Senin inandıklarına onlar inanmıyor, sen de onların inanmayışına inanamıyorsun. Kurban cinayettir, diyerek senin Allah’a kurban ettiğine merhamet gösterdiklerini mi düşünürsün ?

Onların derdi, Allah’a kurban ederek inandıklarını kurban etmemen.

 

 

Bunlar karşısında her Hacer daha fazla sarılır İsmail’ine. Biz İbrahim’in inandıklarına inanmaktan duyduğumuz şerefle , güler geçeriz bu kavurma tabaklarına.

Yasin Börü neden parça parça edildi düşünsene. O sakin nehir, annesinin en temiz sayfası neden yok aramızda. Elindeki poşette yoksul ve çaresizlere dağıtacağı kurban etleri vardı hatırla. Bunu dağ başında kaçırdıkları evlatların hayatlarını dağıtan cellatlar anlayamaz. Yasin’i mümin bir genç olduğu için öldürdüler. Onu İbrahim inandıklarına iman ettiği için, Allah'a kurban edilenleri dağıttığı için.

O meşhur modern kasabın et mağazasında ev parasında Pîri Zola kemirmek güzel geliyor çünkü paylaşmıyorsun lakin Allah adına kesip paylaşınca bedevi ve ilkel oluyorsun. O etin bir yetim kursaktan geçmesi cinayet (!) ama o yetimin kilosu kadar et yemek modernlik. He kurban he.

Bir tanesi de çıkmış Kurban emrine mitolojik diyor. Yani ağzına kadar çöp şiş dolu fıçılar bostan ahkamı kesince kahkahalarımı mecbur kurban ediyorum ne diyeyim .

Bunlarınki hayvan hassasiyeti filan da değil. Allah'ın emirlerini yerine getiren insanlara duydukları öfke. 

Zan Dündar da “ Kan Krallığı” yazmış. Bu ihtişamlı bağnazlığın yanında gidecek en rezil sos da onun yazdıkları. Kan Krallığı öyle mi? Kan Krallığını 15 Temmuzda canını vatan için kurban edenlerde görseydin.

Neyse, sizi hatırlamamak için Teşrik Tekbirlerini unutmamak en iyisi.  Allahuekber..

Esra Elönü - Haber

elonue@gmail.com

Twitter@elonue

Yorumlar4

 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Çok güzel olmuş. Hakikaten duygulandım
  Cevapla
 • Hayri kalkan 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah razi olsun yuregimizi sogutan kalemin kavi ilhamini veren Rabbim daim yar ve yardimcin olsun.muhabbetle.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Mücadeleci 1 hafta önce Şikayet Et
  Helali haramı ayırmış Rabbim ölçüdür Gözlerim tartıdır aklıma yalana riyaya dayanmaz sabrım haksıza sövenin dili cennetlik Abdurrahim Karakoç Mekanı cennet olsun sevgili bacım n düşmanı Allah düşmanı kitap düşmanı ezan düşmanı Kur'an düşmanı millet düşmanı mazi düşmanı tarih düşmanı bu Hainler bu alçaklar Hz İbrahim'den Hz İsmail'den kurbandan ne anlarlar Bunlar haindir bunlar alçaktır
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Hacer Ünlütürk 1 hafta önce Şikayet Et
  Allahu ekber
  Cevapla Toplam 14 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat