Kadınlar neden kurban kesmiyor?

Alacaksın eline bıçağı Ya Allah Bismillah deyip koçu cennet çiftliğine göndereceksin!

 • GİRİŞ03.11.2011 09:46
 • GÜNCELLEME03.11.2011 09:46

Yazar olmasaydım kasap olurdum!

Size demiştim İslamı erkek hormonlarıyla salgılayan bazı bedevi kafalar yüzünden kadınlar din seyircisi kıvamında! Kesen, çakan, tekmeyle odun biçen din potacıları yüzünden kadın tribünlerde erkek tombalası çeken pembe tavşan modunda! Magazin Kurbanı olan Avşar kızı dini dalağından yakalamış hayvan kesen dini aklı almamış hazne dar çünkü! Bu mesele Allah’ın tercihi olmasaydı benim de aklım almazdı belki! Hakkında asli ayet olan kuralları şaibeyle arşınlamak haddim değil!

Hoş ben ne kürdanla ağzına daire çizip hanım bu bayram senden ızgara şov bekliyorum diyen takkeden kuzu ciğer çıkaran adamları anlayabildim ne de İbrahim’in bıçağı altına kuzu kuzu giden İsmail’den esinlenip işte kuzu kuzu geldim kapandım dizlerine diyen pop koçu Tarkan’ın her bayram nükseden vejetaryen nöbetini anlayabildim.  

Konunun kafasına sıkıp dağıtmak gibi olmasın ama nedense hep ete doymuş zengin mideler vejetaryen oluyor asgari ücretle demir döven bilumum Haydar Amcaların vejetaryen olanına hiç rastlamadım.

Bu bayram koç derisi ile postu arasına elini erkek yumruğu şeklinde sokabilen deri yüzücü kadınlar görme hevesindeyim. Kadınların çoğu kurban kesilirken testere 2’yi seyreden sinema hatunları pozisyonuna geçiyor neden?

Alacaksın eline bıçağı Ya Allah Bismillah deyip koçu cennet çiftliğine göndereceksin! Öyle kelebek cesetlerini çatalla toplayan kahvaltılık mıymıntı artistliğine soyunmayacaksın! Ama olmaz neden çünkü kadının kestiği kurban ameliyat masasında kalır mundar olur!

Erkek kesecek kadın mutfak eşiğinden sıçrayan kanları yer beziyle havada yakalayacak! Kadın mutfağa gelecek olan içli organları hüngürdeyerek servis edecek!  Kadınlar erkeklerine kurban olacak erkekler de kurban olacakları Allah’ın mesaj kutusuna tıkayacak! Gelenek bu! İşte bu yüzden hanımefendi olmak zorunda değilsiniz diyorum. Hanımefendi olunca Allah için buz kesilen kurbanların bile sadece servis biçimine dahil oluyorsunuz. Al hanım sen dalağı seversin ayır bunu! Al hanım sana kırmızı çok yakışıyor ( et olanı tabii) .. Gel hanım bu bayramda koçları cennete sen servis et diyen adam yok niye aman zayii edersin kavurma bayramında tavuk suyuna sazan yemek zorunda kalmayalım. İşte böyle azizim anlayacağın filler tepişir koçlar ezilir!

Esra Elönü / Haber 7
eelonu@mynet.com

Yorumlar30

 • Nurhan 4 yıl önce Şikayet Et
  Tebrikler Esra hanım. ibadetler bireysel olduğu için kadının kurban kesmesinden daha doğal ne olabilir ki? Bizzat yapılan bir ibadet vekaletle yapılandan daha efdaldır. Güzel açıklamalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor ve kurban kestiğinize ben de gönülden inanıyorum.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • mustafa 4 yıl önce Şikayet Et
  Siz hic hayvan kestiniz mi? Yada kesebilirmisiniz?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Hilal Atasoy 4 yıl önce Şikayet Et
  Neden kesmesin ki? istedikten sonra bir kadının yapamayacağı işi yoktur.
 • Ahmet Ar 8 yıl önce Şikayet Et
  KES!. Kes! Kim karışıyor? Ve ne olur, artık kesss!
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ÖMER HÜSEYİNOĞLU 8 yıl önce Şikayet Et
  SANA O NİMETTEN MAHRUM ETMEYELİM. Ben de zannetmiştim ki kadınların vacib olan kurban ibadetinden mahrum edilişi eleştiriliyor.Saflık işte.Tekrar okuduğumda anladım ki boğaçhanlığın-boğa boğazlamanın hazzına varma iştiyakıymış mevzu.Hani konuya girerken rahabilite olmamız açısından bir ikaz yapılsa iyi olurdu.Neme lazım, ya tansiyonumuz şekerimiz varsa?Neyse Esra hanım semizinden ithal bir ANGUS BOĞA aldık arkadaşlarla.Hangi babayiğit pardon anayiğit kesecek diye düşünüyorduk.Hay aksi seni düşünemedik işte.Buyur gel hallet şu işi.Muhtemelen okurların çoğu da o boğaya bıçak atmanı bekliyor:)))Neyse bayramın mübarek olsun sivri dilli kardeşim.Arada bir dilimiz sürçer ise affola tutmasını biliriz de kemiği yok bunun.Bilirsin işte.Seninde başında.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Erkan 8 yıl önce Şikayet Et
  Bu Feminizm Belası Nedendir !!!. Esra Elönüyü anlayıp ne yapmak istediğini bileniniz varmı ? Allah cc herkese rolleri dağıtmış, kadın ve erkek gereğini yapmaktalar. Bunu hakir gören şahsiyet din ile yanyana nasıl anılabilir hayret. İnsan olmak gerek. Bu feminizm, şeytanın günümüze rehber olan bataklarından büyüğüdür.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Yav 2 yıl önce Şikayet Et
  İşinize gelmedi mi feminizmden dem vurmayı adet edinmiş bir cahil sürüsü var. Ya ne olduğunu bilmediği kavramları insan peçete kullanır gibi kullanmamalı. Bildiği kavramları kullanırken bile dikkat etmeli Türkiye'de. Çünkü kavramların içi boşaltılmış, bir kavramdan herkes başka bir şey anlıyor artık. Diğer bir mesele ise madem eleştiri yapacaksınız, Feride Hanım'ın yazısında hangi tabir yanlış, neye göre kime göre yanlış onu belirtin. Bu yazıda Allah'ın kullarına dağıttığı rollere aykırı ne verilmiş? Yazıda sizi rahatsız eden şey acaba sizin enaniyetinizle mi alakalı bir daha gözden geçirin derim.
  Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat