TÜM YORUMLAR

Kandil'in açıklaması ne anlama geliyor?
Kandil'in açıklaması ne anlama geliyor?
İç Politika
25 Nisan 2013, 17:14
Kandil'in açıklaması ne anlama geliyor?
Uzmanlar ve siyasi parti temsilcileri PKK'nın Kandil'den yaptığı çekilme açıklamasını yorumladı.
YORUMLAR 33
 • mustafa 8 yıl önce Şikayet Et
  üç şart çok ağır. mütereke gibi..akp nin yenilgiyi kabulüdür bu şartlar..hele çcalanın özgürleşmesi şartı,çok ağır..bunu sindirenlerin kabul edeceklerin,sevr anlaşmasını imzalayanlardan farkı kalmaz..Türk milleti bunun hesabını bir gün sorar..Türkler devletsiz kalmaz..
  Cevapla
 • hasangulten 8 yıl önce Şikayet Et
  AYŞE NUR HANIM . İyi hoş diyorsun belkide... ama hani pkk silahlarını ,devlet kurumlarına teslim ettimi,elerinde silahlarıyla çekiliyorlar sözde,ve APO affedilmese dönebileceklerinide ifade ediyorlar. silahlar susacak mı sizce sahiden.
  Cevapla
 • yaşar Gürakan 8 yıl önce Şikayet Et
  içinize siniyormu. Eli kanlı pkk nın gövde gösterisini içine sindirenler barıştan sevgiden dem vuruyorlar.Yazıklar olsun. Resmen dize geldiniz teslim oldunuz.Millete bunu yedirmeye çalışıyorsunuz. Ama bu millet bunu yemeyecek.
  Cevapla
 • bozkurtkaan19 8 yıl önce Şikayet Et
  Anladım ki buradaki epey insan. Bebeğine kurşun sıkan, 20 yaşındaki oğlunu öldüren, arabasını evini yakan, bombalama eylemleriyle masum sivilleri öldüren kişilere karşı çok merhametli...demek ki birisi bunların evine gelip gözlerinin önünde çoluğunu çocuğunu öldürse adama sarılıp artık beni de vurma ben de seni affedeyim daha fazla kan akmasın diyecekler..yazıklar olsun adamlar şart üstüne şart koşuyor 30 yıl terör estirdi hiçbir ceza almadan ordumuzun gözü önünde gidiyor ve istediklerim olmazsa geri gelebilirim tehdidi savuruyor burada bayram gibi sevinenler var!!!
  Cevapla
 • TANERRR 8 yıl önce Şikayet Et
  çözüm basit. ağalardan toprakları alırsın.ordaki halka dağıtırsın adil biçimde,adamlar kurtulsun ağa güdümünden,torağına baksın eksin biçsin ekonomiye katkısı olsun bak bakalım kalır mı sorun.ha bi de çocuk sınırı getirip bilinçlendirirsin olur biter...
  Cevapla
 • mehmet aydın 8 yıl önce Şikayet Et
  AHH SAYIN BAŞBAKAN NE YAPTIN ÖYLE. Şimdi kafatasçı ırkçılar ve beton kafalı ulusalcılar ne yapcaklar şehit cenazeleri gelmez oldu güneydoğu yeniden hayat döndü ülkemde yeniden barış rüzgarları esmeye başladı şimdi kimin kanı üzerinden siyaset yapcaklar hangi cenazeyi siyasete alet edecekler yıllardır milleti korkularla yönlendirdiler yok bölüneceğiz yok ülke elden gidiyor vatan millet sakarya naraları ellerde bira şişeleri ya allah bismillah şehitler ölmez vatan bölünmez ya sev ya terk et sloganlarını atamaz oldular NE YAPTIN SAYIN BAŞBAKANIM NE YAPTIN
  Cevapla
 • Osman Selim 8 yıl önce Şikayet Et
  At gozlugunuzu cikarin gayri. Bazi zevat, medya'daki ve meclisteki bazi milletvekillerin agziyla konusup, ooyle, teror bitiyor ya, silahlar susuyor ya, analar aglamiyor ya, 4 aydir sehit haberi gelmiyor, tamam guzel de vatan elden gidiyor, yavas yavas boluyorlar, biz seve seve sehit oluruz, yeter ki vatan sagolsun. Ecdadlarimiz neyin ugruna sehit oldular, ne cabuk unuttunuz. PKK bizim ordu icin bir bocek gibidir, biraksalar, ezip gecerler.
  Cevapla
 • rizeli53 8 yıl önce Şikayet Et
  bordo klavyelıler gelmıs gene. ya arkadas teror bıtıyo ıste ne ıstıyorsunuz. 30 yıldır analar aglıyor neyın derdındesınız. sılahla bu ıs olucaksa 30 yıldır nıe bıtmıyo. ama pardon sız at gozlugu takmıstınız unutmusum. allah sıze akıl fıkır versın .
  Cevapla
 • metin yaman 8 yıl önce Şikayet Et
  Mert bey bu mesele çap meselesidir.. Akan kanın durması için bir çözüm öneriniz var mı, yok. Şu ana kadar çözüm deyip devletin milyarlarını iç ettiğiniz o çözüm fayda etti mi, etmedi... 50 bin gencin canına kıydınız, çözümünüz hiç bir fayda getirdi mi, getirmedi ... Yüzbinlerce çocuğu yetim bıraktınız o da fayda etmedi...Ne istiyorsunuz, olan herşeyi aldınız ve memleketi beton kafayla mahvettiniz.....Anlaşılan sizler bu mesleyi halledecek çapta değilsiniz. Size düşen vazife meseleyi çözmek isteyenlere ayakkabı bağı olmayın yeter...Aklınıza hiç gerek yok, çünkü sizde bu meseleyi halledecek iyi niyet de yok, vizyon da yok, beyin de yok...
  Cevapla
 • mert (önceki) 8 yıl önce Şikayet Et
  silahlari ile tipis tipis gezecekler. bizimkilerde bunu yiyecek ha?! hani rte silahsi gitmelerini sart kosmustu. iste sizin hem aklniz hemde hayaliniz ancak bu kadar. akliniz ve hayalinizi ezip geciyorlar sizde birak utanmayi sevincten havalara ucuyorsunuz. bu nasil zihniyet ?! bu nasil akil ?! bu nasil hayal ?! sizin gibi sacma sapan konusan ve tükürdügünü yalayan görmedim !!
  Cevapla
 • hasangulten 8 yıl önce Şikayet Et
  KANDİL NE DİYOR. 7 yaşındaki komşumun çocuğuna sordum,oğlum Kandil ne istiyor diye... bana amıca, Kandil APO affedilmeden silah bırakmam,çekilsemde ,gidişim sezsiz olur ama dönüşüm muhteşem olur diyo diye cevap verdi. çocuktan al haberi demişler.
  Cevapla
 • mert (önceki) 8 yıl önce Şikayet Et
  akil ile hayalperestlik farkli birsey. iki kere ikiyi hesaplamak icin akil ister ama sizin gibi hayalperestlerde o akli eksikligi var. su anda hayal eden siz. akilli davranan pkk terör örgütü !! nasil ama ?!
  Cevapla
 • ahmet okutan 8 yıl önce Şikayet Et
  yemez bu tezgahı millet. özel tim,korucular silah bırakırsa,anayasadan türk milleti silinirse,öcalan serbest bırakılırsa,belki silah bırakırlarmış.seçimde akp ye destek için ateşkes yapmışlar.öyle gözüküyor.millet artık akp nin gerçek yüzünü gördü.bu tezgahlara düşmez.mhp var oldukça türk milleti bu tezgahları bir bir bozar
  Cevapla
 • metin yaman 8 yıl önce Şikayet Et
  Savaşa devam diyenlerin hayalleri. Kafatasçılar şunu bekliyorlar, Pkk'lılar gelsin sayın Bahçeli ve CHP'lilere kulunuz köleniz oluruz, ellerinizi ayaklarınızı öpelim hatta ayakkabılarınızı düzeltelim yeter ki bizi affedim. Onlar da defolun gidin ölünüzü bile görmek istemiyoruz diyecekler ve enaniyetlerini tatmin edecekler. Bu durum ESKİ TÜRK FİLMLERİNDE oluyordu gerçekte olmaz. Eğer tam 30 yıldır dünyanın sayılır ordularına karşı direnen terörist bir örgüt varsa bundan sonra da direnir. Am CHP ve MHP gibi kemalist beyinler bunu bir türlü anlamıyorlar. Anlamadıkları gibi anlayanlara da engel oluyorlar. Kan duracak Kemalistler de kahrından ölüp gidecektir...
  Cevapla
 • Lütfullah şen 8 yıl önce Şikayet Et
  Paşa Paşa Toprağımızda veririz. Paşa Paşa Toprağımızda veririz barış geldi iye sevinen zavallı Yavuz kemaller , Kadir yıldırımlar acaba her şey bir günde mi bitter hemde kandil göbek ata ata hiç mi tasavvur edemezsiniz bu adamlar niye çekilmeyi bu kadar seviniyorlar tasavvur etmek , sazan gibi atlamamak lazım
  Cevapla