TÜM YORUMLAR

Fethullah Gülen Türkiye'ye bu şartta dönecek
Fethullah Gülen Türkiye'ye bu şartta dönecek
GÜNCEL
29 Nisan 2013, 09:37
Fethullah Gülen Türkiye'ye bu şartta dönecek
Amerika'da yaşayan Fethullah Gülen hocaefendi Türkiye'ye dönecek mi? Cevabı aranan soruya cemaatin etkin isimlerinden Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın (GYV) Başkan Yardımcısı Cemal Uşak, cevap verdi.
YORUMLAR 55
 • ekrem kehribar 7 yıl önce Şikayet Et
  kardeşler. hakaret olmadığı sürece hataları söylememiz lazım,hz ömer ra ne diyor benim hatamı söyleyenden Allah cc razı olsun diyor.halk arasında benim için ne diyorlar ya emirel müminin 2 çeşit yermişsiniz 2 çeşit giyermişsiniz hatalarınız bunlarmış hayır bunlar benim hakkım günde 2 öğün yemek 1 elbisemi yıkar öbürünü giyerim demiş.
  Cevapla
 • programlayan 7 yıl önce Şikayet Et
  milliyetçi dindar. Arkadaş içinde dindar geçen bir kesimin, -ki adında dindar geçiyorsa dini değerlerine saygılıdır, milliyetçilik ile faşistlik arasındaki farkı senden iyi biliyordur, gözardı edilmesini istiyor: Bu yetmiyor gibi bir de Ulusalcılar ile aynı kefeye koyuyor bu kesimi. Ben de o zaman bu cemaate bir kulp takardım ama insana olan saygımdan, müslümana olan saygımdan bunu yapamıyorum. Kendisine hüsnü zan besliyorum.
  Cevapla
 • anarşist 7 yıl önce Şikayet Et
  ümmetin önde gidenlerine.... katılmasak,usullerini benimsemesek bile uygun bir dil ve usul ile....zira vusulsuzluk usulsuzluktendir..
  Cevapla
 • Hükmü Yılmaz 7 yıl önce Şikayet Et
  tosman'a.... Sayın tosman, galiba kendinizle Hocaefendiyi karıştırıyorsunuz.Nesiniz,ne iş yaparsınız,kaç tane dikili ağacınız var,hangi ağacın sapısınız ama klavye şövalyeliği yaparak reyting yapamazsınız.Hocaefendinin hayatına bakanlar,ağaçları ve ormanı aynı anda görebilenler, dimdik düz bir çizgide,sırati müstakim üzerine hareket ettiğini görebilir ve anlayabilirler; tabii anlama kabiliyeti ve kapasitesi varsa.Bunun için kapasite ve kişiliğinizle orantılı bir cümle kurmuşsunuz ''yanar döner '' diye.Ne diyelim beyan, aynıyla insan'dır diyelim.sizinde nasibiniz bu kadarmış...
  Cevapla
 • FATİH FETİH 7 yıl önce Şikayet Et
  çözümün bir parçası olmayanlar, sorunun bir parçasıdır!. sözüm bütün yorum yapanlara!!! Fetullah Gülen hocaefendiye laf atanlar meyveli ağaç taşlanır. şizde kendinizce hoca efendiye taş atıyorsunuz.onun yapmaya çalıştığının binde birini bile yapamazsınız.ne gücünüz nede kudretiniz yetmez.elinizde bir şey gelmiyorsa susun ve saygı duyun! el insaffffff.
  Cevapla
 • tosman 7 yıl önce Şikayet Et
  boyle yanar doner bi adam var mi?. kim iktidardaysa.. guc kimdeyse.. adam aninda o tarafa kayiyor. yarin desen ki ulusalcilar hukumeti ele gecirdi.. bak gor soyluyor mu suanda soyledigini! tamam..takiyye falan degil artik bunun ki, inanir olmus su soylediklerine. yaziklar olsun.
  Cevapla
 • Gönülden Yazar 7 yıl önce Şikayet Et
  Ne demek şarta bağladı, devlet kendisi için Anayasamı yapacak.. Şarta bağlamak ne demek Allah aşkına.Devlet kendileri buraya gelsin diye Anayasamı yapacak, ''ne olur gel lütfen gel'' diye.Nasıl bir beklentidir bu anlamak güç doğrusu.Devlet kişiye özel Anayasalar yapmaya başladı sanki.Kalın efendim orada, dönmeyin Türkiye'ye falanda.Burası siz olmadan da gayet dindar,çok iyi ve güzel.Sizin vaazlarınıza gerek kalmadı artık,eskidendi o, Türkiye değişti vaazı Devletin başındakiler veriyorlar zaten size gerek yok.Huzur içinde yaşamınızı noktalayın orada.
  Cevapla
 • BEKİR BAYRAK 7 yıl önce Şikayet Et
  12 Eylül. 12 eylül anayasası çok mu demokratikti.Ona evet dedirttiniz ya.Siz güce göre hareket eden bir insansınız.DSP ye bile oy verdirttiniz.Ha bir de güzel ağlıyorsunuz.
  Cevapla
 • Selahaddin 7 yıl önce Şikayet Et
  cemaat hiçbirşeye hazır değil.... Siz dünya tvyi 90 lı yıllarda gündeme getirecektiniz,kürtçe eğitimi 90 lı yıllarda zulmün ayyuka çıktığı o karanlık zulüm yıllarında dile getirecektiniz ama yapmadınız,her devrin cemaati oldunuz kah kenan evrenci,kah ecevitçi,kah demirelci kah türkeşçi oldunuz,müslümanları cemaatten olanlar ve olmayanlar diye ikiye ayırdınız,şimdi bunca cefanın altına giren akpye türlü hukuk oyunları yaparak bir de akpnin büyük risklerle sağladığı özgürlükleri kullanıp göz boyamaya kalkışıyorsunuz.yemezler efendim yemezler.siz imanın en zayıf noktası olan kalpten kınamayı bile yapmadınız zamanında,şimdi mezardaki dedem de açar kürtçe tvyi.siz kendi dünyanızda farkında olmadığınız bir şekilde kabuk bağladınız,şimdi halka dokunamıyorsunuz,samimi olmadığınız ayan beyan ortada artık,her ilişkinize çıkar pencereinden bakıyor insanlar..
  Cevapla
 • hafız 7 yıl önce Şikayet Et
  tüm sorunlarımız bitmişdi..... meselelerimizi halletmiştik de bir bu kalmıştı....
  Cevapla
 • ergün şahin 7 yıl önce Şikayet Et
  gelmene gerek yok. senin gibi çok geride kalan var amerika sevenler derneğini kurup hayır toplayıp ağlayacaklarmış vatanım diye
  Cevapla
 • Fenci 7 yıl önce Şikayet Et
  hafızalarımızı bir yoklayalım. AKP dersheneleri kapatma kararı aldığı zaman da, hocaefendinin cemaati AKP yanlısımıydı?Bu iş gündeme geldiğinde bir anda Aktif-Eğitim Sen'i kurup hatırla-gönülle bizleri sendika üye yapıp amacına ulaştığında sendikayı feshederek bizim gibi üyelerini ortada bırakan cemaat değilmiydi.?Benim bildiğim şey ; cemaatin çıkarı varsa destekler, yoksa dönüp bakmaz bile.Bu işte nasıl bir çıkarı olacağını zaman gösterecek.
  Cevapla
 • MÜMİN SEÇİM 7 yıl önce Şikayet Et
  SAYIN YORUMCU KARDEŞLER. Demokrasi isteği ne kadar islami ise konuştuğunuz takip ettiklerinizde o kadar islamidir. demokrasi egemenliği kayıtsız şartsız ALLAH a değil, halka verir , demokrasiyi islamdan mış gibi göstermek , kabağa karpuz demekdir. biraz düşünün etraflıca araştırın ve birini savunurken delilleriyle savunun ,yereceksenizde delili ile yerin duygularla hareket etmeyin , ALLAH akıl vermiş , aklı hakem kılabileceği Kitap vermiş , Kitabı yaşanabilir kılan Resul vermiş , o halde aldanıpda körükörüne birini savunmayın ,veya yermeyin .
  Cevapla
 • süleyman bostancı 7 yıl önce Şikayet Et
  aman sen gelme . aman gelme kal kaldığın yerde birde seni kaldıramaz bu ülke.. nasıl olsa ellerin koların burada
  Cevapla
 • bekir terzi 7 yıl önce Şikayet Et
  m.ali korkuta cevap. ben olumsuz yorum yapmadım. kendi görüşümü belirttim. ve kimsenin ne görüp göremediğini sorgulamadım. ve o soruyu sana sormadım. üstad hakkında olumsuz yorum yapanlar genellikle onun hayatı hakkında bilgi sahibi olmuyor. ben hocaefendinin hizmetlerini takdir ediyorum. özellikle türk okullarını. ama amerikada bulunma sebebinin incelliklerini anlama konusunda kimse anlayamıyorsunuz diyemez. ben bu ayırıma karşıyım. ve ayrıca bediüzzaman ile hocaefendiyi bir tutmak doğru değil. bence baştan sona hizmet şekilleri farklı. hocaefendinin ne sebepten ötürü kendi cemaatini kurduğuna bak. yanlış değil demiyorum ama çok değişik şeylere vesile olmaya müsait diyorum. bu durum sen benim üstadımı ben senin üstadını şekline dönecekse hiç konuşmayalım. ben hocaefendiyi kötülemedim sadece dışardan türkiyeye gösterilen durumundan bahsettim. ve yorumlara bakarsan başarısız oluyor. sadece göstersin diyorum.
  Cevapla