TÜM YORUMLAR

Musa Bangura: İslamla savaşmak için eğitildim
Musa Bangura: İslamla savaşmak için eğitildim
GÜNCEL
02 Mayıs 2013, 21:59
Musa Bangura: İslamla savaşmak için eğitildim
Sierre Leone'li eski bir papaz olan Musa Bangura'nın İslam'la tanışma hikayesi bugün bolluk içinde yaşayıp dinlerine ve Müslümanlara yeterince sahip çıkmayanlara ders niteliğinde.
YORUMLAR 13
 • mevhibe inal 8 yıl önce Şikayet Et
  Yinon Africa... Etnik-mezhep-dini kışkırtmalar, paralı askerlerle iç savaşlar, anti emperyalis ve anti zionist liderlere suikastlar, zionist silah-enerji-finans-maden ticareti...Siera Lone de % 60-71 müslüman % 30 Hıristiyan. Köle ticareti, o bitince elmas ticareti siyonistlerin tekelinde. Dünya elmas tekeli Lev Lewiev. İç savaşta silah desteği Şimon Yelnik. Ülke mafya lideri Ukrayna Yahudisi Marat Balagnadan soruluyor. Devlet Bakanı seçimlerinde para desteği ile etkili.
  Cevapla
 • M.ALİ KORKUT 8 yıl önce Şikayet Et
  Şunu iyi bilelim. İslamın güzel ahlakını tanıma fırsatı bulan islama yönelir.Eğer biz insanlar imansızken ateşe giderken hiç bir sızı duymuyorsak bu çok tehlike bir durumdur.Herkesin kendi çapında yapacağı birşeyler vardır.En basiti kurban bayramı sezonunda sayısı bir hayli fazla olan cemaatlerimiz aracılığıyla Afrika'daki insanlara kurban yardımı yapılmakta.Buna 5 tl ile bile yardımda bulunmak belki de bu sorumluluğumuzu bizden kaldırır.Hiçbirşey yapacak durumumuz yoksa da islamı anlatmaya çalışan insanlarımıza muhabbet edelim.
  Cevapla
 • M.ALİ KORKUT 8 yıl önce Şikayet Et
  Mehmet karaaslan. Bu adamın vesile olduklarına hayran kaldık değil mi?Gözlerimiz doldu.Diyalogçu dediklerinin vesile olduklarını bilsen yazdığından utanırdın.
  Cevapla
 • cabir ozer 8 yıl önce Şikayet Et
  Dialog'un anlamayip konusanlara.. ALLAH razi olsun cok guzel bir haber bu, yorumlari okurken birinin dialogcular duymasin diye bir sey yazdigini okudum. Emin Olun O insanlar islam icin bos konusan sizlerden daha cok hizmet ediyorlar bu vatan, Iste bu insanin anlattigi gibi Islam'in afrika ulkelerindeki derbeder halini goruyorsunuz, acilan okullar, fedakar insanlar hep ayni niyetle gidiyorlar. Belki bu Insan'a ALLAH ruya ile Islam'i teblig etmis ama bu halde olmayanlar icin onlarla gorusmek adina dialog'dan baska ne yapilabilir ? nefretle nasil anlatilir islam ? Bu Insan bile eski papazlarla dialogue ile islam'i anlatmaya calismamis mi ?
  Cevapla
 • mevhibe inal 8 yıl önce Şikayet Et
  Evangelist!.... Nasıl yaptılarsa..tefecilerin masalarını asasıyla deviren, tokata öbür yanağını uzatan, fakir-sakat-zencileri dışlayıp, zengin ve nufuzluları vaftiz eden hahamlara karşı olan, benim krallığım öbür dünyada diyen Hz. İsanın Hıristiyanlığını dünyevileştirdiler. İlk değişiklik de faizin yasak olmaktan çıkması! Tevrata inanıyor ve Büyük İsrailin kurulması için mücadele veriyorlar. Üstelik de çarmıha gerdirdikleri Hz. İsa'nın tekrar dünyaya gelişini, İsrailin büyümesine bağlama hikayesine iinandırarak! Şimdi sıra İslamı Evangelistleştirmeye geldi. İbrahimi dinler masalları ile Tevrata inandırıp, Büyük İsrail kurulursa Mehdi gelir hikayeleri ile.....
  Cevapla
 • eren emre 8 yıl önce Şikayet Et
  Oku ey din kardeşim. Sırf bu habere yorum için üye oldum. Müslümanız diyen bir toplumun bunu okuduktan sonra başı öne eğilip orada bu insanlar imkansızlıklar içinde rıza-i ilahi için çabalarken biz arkamıza yaslanıp o site bu site gezip kakara kikiri, araba, ev, iş, çoluk çocuk gibi dünyevi muhabbetler ile günümüzü geçiriyorsak ve bunları yaparken de kendimizi kınamıyorsak. Yazıklar olsun bize ALLAH kuluna zulmetmez işte bu vurdumduymazlığımız dünya sevgimiz yüzünden zulmu hakeden bizleriz. Rabbim bize rahmet etsin ve kalbimizdeki bizi ondan alıkoyan şeyleri söküp alsın. Amin.
  Cevapla
 • ahmet 8 yıl önce Şikayet Et
  İŞTE BU OLAYLAR CEMAATLERİMİZİN NE DENLİ BİR CİHAT İÇİNDE OLDUKLARININ AÇIK GÖSTERGESİ.... Haydi her müslüman ayrım yapmadan cemaatleri karalamadan hizmete koşmalıdır..bu sorumluluktur ve bunun karşısında duran üzerine vebal alır...hazmedemiyorsa bile bir insan hiçbir şey yapamıyorsa bari sussun belki vebalden kurtulur...
  Cevapla
 • erdal yazl 8 yıl önce Şikayet Et
  ALLAHU EKBER. ALLAHIM sen neylere kadirsin sen müslümanlara birlik beraberlih sıhhat nasip et ayırma
  Cevapla
 • anarşist 8 yıl önce Şikayet Et
  vay be.... adamdaki aktif ve aktüel imana bak...modern zamanların sahabe örneği,maşallah...bizdeki çakma dergahların müritlerinin seviyesini onlarca yılda zerre öteye taşıyamamış çakma ulemasına kapak olsun...
  Cevapla
 • mehmet karaaslan 8 yıl önce Şikayet Et
  diyalogcular duymasın. Diyalogcular duymasın... çünkü onlara göre hıristiyanlık'da hak din, dolayısıyla kurtulmaları için müslüman olmaya gerek yok
  Cevapla
 • tomas diskayolis 8 yıl önce Şikayet Et
  Ne diyor.... Bu haber güzel. Burada hükümetin ve insanımızın politikası ne olmalı diye düşünmeliyiz. Günümüzün meselesi, Cihat nedir. Cihat , hemen savaşmak değildir. Cihat, islamı tebliğ etmektir. İslamı yaşatmaktır. Afrikaya sahip çıkmamız gerekiyor. Bunu kendi insanımızı oraya göndererek yapamayız. Afrika ile vizeleri kaldırın. Oradan müslüman kardeşlerimiz gelsin. Bizdeki teknik ve finansal kaynaklarımızı kullandıralım. Hem ülkelerini daha güzel yaşanır bir yer yapsınlar. Hem kan emicilere mahkumluktan kurtarsınlar. Ama bizdeki hükümetin anlayışı ile bu olmaz. Bizim hükümetin batı anlayışından farkı yok. İş adamlarını gönderip daha da sömürmeye çalışmak olmaz. Gönüllü işadamları seçecen. Bu insanlar topraklarını işleyebilsin. Fabrikalar kursunlar. Elinde parası ve yüreği olan kişilerle afrikada sözü geçen iş yapabilecek insanlar buluşturulsun ve ortak çalışılsın.
  Cevapla
 • ekrem arslan 8 yıl önce Şikayet Et
  DÜŞÜNELİM!. Hala kafirler var, olacak, olanlar olacak,,,
  Cevapla
 • ömer ömer 8 yıl önce Şikayet Et
  keşke demek . keşke demek ALLAHUALEM kadere itiraz etmek diye biliyorum. inşallah bizde bu kardeşimiz kadar müslüman oluruz diyorum.amin.
  Cevapla