TÜM YORUMLAR

Gezi Parkı ile ilgili mahkemeden karar
Gezi Parkı ile ilgili mahkemeden karar
GÜNCEL
31 Mayıs 2013, 19:15
Gezi Parkı ile ilgili mahkemeden karar
İstanbul 6. İdare Mahkemesi, Topçu Kışlası Projesi'ne karşı açılan davada, yürütmeyi durdurma kararı verdi.
YORUMLAR 26
 • mehmet aga 8 yıl önce Şikayet Et
  geri istiyorum. yıktırılan topçu kışlamı geri istiyorum. bir o değil. Faşistlerin yıktığı camilerimi de geri istiyorum.
  Cevapla
 • Levent Türkoğlu 8 yıl önce Şikayet Et
  @gokmen guner kardeşim haklısın ama bunlar samimi değil. samimi olsalardı Acarkent, Acaristanbul ve Beykoz Konaklarının yapımına da karşı çıkarlardı. İzni veren belediyeler de CHP'ye ait. Kaldı ki topçu kışlası projesine belediyenin chp ve mhp meclis üyeleri de imza atmış. Şimdi bunların ağaç sevdası nerede. Bu kişilerin 1 mayısta çiçeklere nasıl zarar verdiğine şahit olduk. Söyler misin bunların neresine inanalım. Tüm dünyaya rezil olduk 100-200 kişi yüzünden. Projenin animasyonuna bile baksalar hayran kalacaklar. Ama körü körüne gaza geliyorlar. Yabancı haber siteleri Türk baharı diyor.Bunlar tesadüf mü yoksa ortalığı karıştırma projeleri mi. Bu ülke bölünürse beyaz türkler/ulusalcılar/sahte vatanseverler tarafından bölünür. Kimsenin bunlar kadar ülkeye zarar verdiği yok. PKK belasını da bu azgın grup başımıza bela etmişti. 70-80 yıl boyunca devleti nasıl yönettiklerini gördük. Şimdi bunlar mı samimi yapmayın etmeyin lütfen
  Cevapla
 • gokmen guner 8 yıl önce Şikayet Et
  insan olan. Allahtan korkun, Ağaç sever diye adamları eleştiriyorsunuz.Körü körüne hükümeti savunuyorsunuz. Hükümetler gelip gecer, umrumda değil. Ama bu park çok güzel bir yerdir.İnsan olan anlar.
  Cevapla
 • Majestelerim 8 yıl önce Şikayet Et
  şaştım kaldım; eylemciler kısmen de olsa destek görebiliyor ya.... B.B.Başkanlığından beri bu ülkede ağaç dikme konusunda kimse R.T.E.'nın eline su dökemez. bu eylemcilerin derdi 1 MAYISTA YAPAMADIKLARI EYLEMİ, HAYATINDA HİÇ GİTMEDİKLERİ GEZİ PARKI bahanesiyle TAKSİM'de eylem yapmaktır. adama sorarlar; SEN HİÇ HAYATINDA AĞAÇ DİKTİN Mİ...
  Cevapla
 • Gökhan SERT 8 yıl önce Şikayet Et
  Sözde ağaç severler . Hayatlarında kaç defa ağaç diktiler acaba? Ağacı siyasete alet ediyorlar yazık!
  Cevapla
 • abdullah birisi 8 yıl önce Şikayet Et
  ona niye buna niye demeyi bırakın. onlar kesilirken sen ne yapıyordun, kimi haberdar ettin? karın neresinden dönülse kardır. kesilenlerin olması kesilmeleri meşrulaştırmaz. bir zamanlar idam vardı diye, seni öldüremez kimse. bunu unutma
  Cevapla
 • ALİ ÜNLÜER 8 yıl önce Şikayet Et
  ağaç sevgisi mi, hükümet nefretimi. bu hükümet kadar ağaç diken bir hükümet gelmemiştir, gitsinler araştırsınlar ağaç sayısı ve orman alanların yoğunluğunu kıyaslasınlar. ama bunların derdi farklı. adamlar hükümeti kendilerine düşman edecek neden arıyorlar, kendilerince buldular
  Cevapla
 • mustafa yavuz 8 yıl önce Şikayet Et
  bu ağaçsever arkadaşlar, acarkent konakları için kesilen ağaçlara,sarıyer ve maltepe. ormanlarının kesilip üniversite yapılırken neredeydiler.kadıköyde özgürlük parkında ağaçlar kesilip anfi,tiyatro ve buz pateni alanı yapılırken neredeydiler? yandaşlık duygusuyla mı hareket ettiler.
  Cevapla
 • esat tanoren 8 yıl önce Şikayet Et
  istanbulluyum diyemeyenlerin kenti. Ama şunu da biliyorum sonuç değişmeyecek, gazı yiyenlere anarşist denilecek, marjinaller provoke etti denilecek, kimse gereksiz şiddetin hesabını sormayacak. Şu kentte doğup büyümüş adam bile sorunca dedesinin memleketini söylüyor, o zaman nasıl bekleyelim ki yaşadıkları yere sahip çıkmalarını. Millet bekliyor ki bizim binayı da yıksalarda yeni bir ev alsak devletten diye, rantın seviyesi bu kadar dibe inmişken Taksimde işletme alanı yapılmasını zengin neden istemesin.
  Cevapla
 • esat tanoren 8 yıl önce Şikayet Et
  tarihi eser mi?. :) ya var ya ne komik adamlar var burada, daha yapılmamış binaya TARİHİ ESER vasfı kazandırmış, o kadar tarihiydi de niye korunmadı, neyin tarihi, temeli bile bırakılmamış bir binanın göya aynısı bir beton yığını yapılacak ve ben "aaa tarihi eser" diye gidip onu göreceğim öyle mi? Gezi parkına insanlar niye gidemiyor bir fikriniz var mı ya? Ailenin gidip oturacağı bir ortam olması için illa beton mu olması lazım? Böyle daha iyi güvenlik sağlanacak tabi, giren çıkan belli olacak, yıllardır önünü kesemedikleri çalıdibi fuhuşunu böyle engelleyecekler, asayiş tedbiri alıp çözemiyorum bina yapar güvenlikçiyi diker çözerim diye düşünülüyor. Kardeşim ben gidip ağaçların altında banklarda oturmak istiyorum, çoluk çocuk etrafta oynasın istiyorum, çakma buz pateni istemiyorum.
  Cevapla
 • Levent Türkoğlu 8 yıl önce Şikayet Et
  eylem yapanları samimi bulmuyorum maksat ortalık karışsın. yabancı basın haber yapmış. iyi giden birşeyler var ki ortalığı karıştırıyorlar. bizim herşeye inanan ulusalcılar da hemen oyuna gelmiş. Allah akıl fikir versin. Kendilerini bu kadar kullandırtan bir grup yok.
  Cevapla
 • son nefes 8 yıl önce Şikayet Et
  taksimin sağ tarafının aşağısında pavyonlar var.. eğer gücün yetiyorsa oraya bir şeyler yap....ayrıca yapılacak olan proje taksimin hangi bölgelerini kapsadığını bilmediğim için ne destek nede köstek olabilirim...fakat bildiğim bir şey var BETON İLE YEŞİLİN ORANININ şimdiki yapılan projelerinin tam tersi yapmak lazım.hem kendimiz hem çocuklarımız için.eğer topçu kışlası yapılacaksa bunu dediğim gibi betonları satın alırsın ona yaparsın.yeşile değil betona saldırırsın.
  Cevapla
 • NEDİM KURNAZ 8 yıl önce Şikayet Et
  bu olayda karşısındayım.... ama istanbul istanbul olalı bu kadar yeşili çiçeği böceği görmedi.enazından biz görmedik.ama daha fazlasını dikiyorum nasılsa diye.hazırı yoketmek gerekmiyor.
  Cevapla
 • kartal tibet 8 yıl önce Şikayet Et
  mehmet bal bu kadar hökömet yandaşı olma. Adamların niyetinin ne olduğu belli, ama bu avm yapımının doğru karar olduğunu göstermez.. Hak'tan yana ol Hak'tan. Hak nedir öğren. tarihi eser göstermek için İstanbul da yer kalmadı park mı kaldı. Gerçekçi olun biraz.
  Cevapla
 • son nefes 8 yıl önce Şikayet Et
  hükümet ilk baştan yeşili düşünüyordu. sonra bütün projelerde yeşillik süs,dekor oldu....kaldırım kenarlarına dikilen dikilen incecik ağaçların bir faydası vardırda,kuşların yiyeceği olan dut ağaçları neden dikilmez...bu kuşlara hayvanata yazık değilmi...
  Cevapla