TÜM YORUMLAR

Gezi Olayları nedeniyle CHP kapatılabilir mi?
Gezi Olayları nedeniyle CHP kapatılabilir mi?
RÖPORTAJ
27 Haziran 2013, 08:20
Gezi Olayları nedeniyle CHP kapatılabilir mi?
Gezi Olayları'nı; siyasal İktidar "sivil darbe girişimi" direnişçiler "sivil diktaya başkaldırı" olarak değerlendiriyor. Olayların odağında Anamuhalefet CHP'nin olduğu biliniyor. Vandalizme varan protestolar "Parti Kapatma" nedeni olabilir mi? Hukuk profesörü Ersan Şen cevapladı...
YORUMLAR 33
 • ALİ ÜNLÜER 8 yıl önce Şikayet Et
  sol yapar ama sağ asla yapamaz mantığı. sol, yakar, yıkar, eleştirir, tenkit eder, tehdit eder, şapkadan tavşan çıkartır ama sağ kesim bunları yapamaz. neden çünkü onların kitabındaki büyük güç öyle yazmış.öyle yazdığı için de sol buna inanmış.
  Cevapla
 • Ahmet Gül 8 yıl önce Şikayet Et
  CHPnin kapanması Türkiyenin hayrınadır !. ............
  Cevapla
 • Eral eral 8 yıl önce Şikayet Et
  güney kuzey. sesi kesilenler belli. ne oldu sesiniz çıkmıyor artık. pankartlardaki slonganlarla mutlu olmaya devam edin sizdiyeceğim ama... ee onlar da resimlerde kaldı. mutluluk bitti. yürrü de ense traşını görelim. kime hizmet ettiğiniz ortaya çıktı. önünüzde gidenler bodrumda tatil yapıyor, siz de bakıyorsunuz. zorunuza gitmiyor mu hiç. ha ha ha...
  Cevapla
 • güney kuzey 8 yıl önce Şikayet Et
  kesin sesinizi.... ne güzel yazmış yazan o pankartı....süper
  Cevapla
 • alat asim 8 yıl önce Şikayet Et
  MİLLİ İRADE DEĞİŞTİ. 50 yıl önceki millet yok artık. Bir daha çoğunluk olmamak üzere azınlığa düşen eski irade , teneke çalarak miladını kutladı.
  Cevapla
 • alat asim 8 yıl önce Şikayet Et
  İŞTE O ZAMAN MUTLULUKTAN UÇARIM. Ne mutlu Türküm diyene.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 8 yıl önce Şikayet Et
  kılıçdaroğlu halkı resmen isyana teşfik ederek sokağa inin dedi!!!!?.... ...ayrıca chp milletvekilleri gezi parkında sürekli vardılar!!!!! CHP,nin kapatılması lazım!!.
  Cevapla
 • oktay çıkmaz 8 yıl önce Şikayet Et
  zamanında mendereste denedi. chp yi kapama sevdası zamanında tahkikat komisyonu kuran mendereste de vardı kendi gitti
  Cevapla
 • arthur 8 yıl önce Şikayet Et
  Rahmetli Menderesin en büyük hatası. Rahmetli Necip Fazıl "Benim Gözümde Menderes" adlı eserinde bunu çok net ifade eder. Menderes iktidara geldiğinde "devri sabık yapmayacağız" diyerek en büyük hatayı yapmıştır. Yani bir önceki devri hesaba çekmemiştir. Halbuki CHP 1950 ye kadar memleketi diktayla yönetmiş ve adeta kanını emmiştir. İşte NFK ya göre Menderes gelir gelmez CHP yi yargılamalı, kapatmalı ve İnönüyü asmalıydı. Böyle yapmadığı için 10 yıl sonra onlar Menderesi astılar.
  Cevapla
 • anti darbeci 8 yıl önce Şikayet Et
  gerek yok. savcı sayan bey ve deniz baykal ayrı bir siyasi parti kurup ulusalclarını kemalislerini toplarsa o partide zaten chp tarih olacak.
  Cevapla
 • osman bereket 8 yıl önce Şikayet Et
  BİR DEĞİL, İKİ DEĞİL..... bu parti, karanlık odada kara kedi aramaktan hiç bıkmadı! milleti kin ve nefrete sürüklemek, milli iradeyi hiçe saymak, tc hükumetini yıkmaya teşebbüs etmek, yasa dışı örgüt eylemlerine destek vererek kamu düzenini bozmak, yakmak yıkmak ve öldürmekten odak haline gelmek, vs. eylemleri nedeniyle, derhal kapatılmalıdır.
  Cevapla
 • yasir özel 8 yıl önce Şikayet Et
  mustafa akgul un beynine biber gazı sirayet etmiş sanırım. Nasreddin Hocadan hırsızın hiç mi suçu yok parçasını sana armağan ediyorum mustafa akgül..yani darbe yapmak başbakanı öldürmek için üç beş ağacı bahane edenler haklı..onlara posta koyan anlı şanlı başbakan suçlu he..heyy.Allah sana akıl fikir vermesin de böyle devam et.
  Cevapla
 • hasan yılmaz 8 yıl önce Şikayet Et
  yazık. malesef hoca görüşlerine hislerini katarak söylemiş.ülkeyi bölmekden bahsederken cizredeki olaylara çanak tutanlar,pkk lılar la kucaklaşanlar,imralı ile görüşmeler odak haline getirmeyip de gezi eyleminde chp yi ülkeye bölmek vs suçundan odak yapmak ne kadar adaletli değilmi.tamam chp ve diğer partiler kapatılsın ,bundan sonraki siyasi yaşam böyle olsun.
  Cevapla
 • Mehmet Ali Samaci 8 yıl önce Şikayet Et
  mustafa akgul, buradan deve kusu gibi gözukuyorsun.... senin sorumluluk anlayisin yok yada hic olmamis!
  Cevapla
 • mustafa akgül 8 yıl önce Şikayet Et
  gezi olaylarının buraya kadar gelmesinin tek. sorumlusu başbakandır.eğer bu ülkede adalet varsa başbakanın derhal yargı önüne çıkarılması gerekir.ama partiye dava açılmamalıdır,yosa 2008deki gibi bize dava açtılar acitesiyle kafamızı ütüleyip dururlar.
  Cevapla