TÜM YORUMLAR

Mahallenin Ömer hocası gençlerin imdadına yetişti
Mahallenin Ömer hocası gençlerin imdadına yetişti
GÜNCEL
21 Temmuz 2013, 06:45
Mahallenin Ömer hocası gençlerin imdadına yetişti
Esenler'deki bir mescitte fahri imamlık yapan 30 yaşındaki Ömer Faruk Yazar, gençlerin imdadına yetişti. Uyuşturucu kullanan, hırsızlık yapan, sokaklarda yatan gençlerin yanı sıra suça bulaşmayan gençlere de evini açıyor, banyo ihtiyaçlarını karşılıyor, kendi arabasıyla onları pikniğe götürüyor.
YORUMLAR 33
 • Mavi 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun,sayıları çoğalsın inş. Keşke muhtarlar bu görevi üstlense,bilse Mahallesi'nde ki Garibi,açı,öksüzü,sokakta kalmışı,serserisini,dilencisini.. el uzatsa,mahalle sakinleriyle iş birliği yapsa,yanlışlar düzelmez mi,açlar doyurulmaz mı,nice gözyaşı silinmez mi,nice çaresizler çare bulmaz mı.. sokak sokak ,mahalle mahalle yayılmaz mı iyilik,doğruluk ,güven...
  Cevapla
 • xemdar 6 yıl önce Şikayet Et
  Birileri. insanları sokaklara dökmeye çalışırken böyle sokaktan alıp yardımcı olan imamlara çok ihtiyacımız var...
  Cevapla
 • yasir özel 6 yıl önce Şikayet Et
  imamın aldığı para helal olur mu ?. işte normal bir imamın aldığı para helal olur mu diye bu yüzden soruyoruz..ezan okunduğunda caminin avlusunda insanlar yarı çıplak oturup muhabbet ediyor ve namaza gelmiyorlarsa,imamda çıkıp oradakileri uyarıp namaza tekrar davet etmiyorsa sadece namaz kıldıran bir imama aldığı para nasıl helal olsun? mahallesinde başı boş gençler günah içinde yüzüyorsa ve birt kere imam onlara öğüt verip ilgilenmiyorsa o para o imama nasıl helal olur?
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 6 yıl önce Şikayet Et
  Keşke. Bu haberi her cami hocası iyi okumalı. Bir çok cami hocaları halktan o kadar uzaklaşmış ki artık mahallelerindeki fakirleri bile tanımıyorlar. Türkiye'de yaklaşık 100 bin imam var. Her imam yılda sadece 1 boşluktaki genci, evet yılda sadece 1 genci kurtarsa, yılda 100.000 genç İslam'ı sever. Düşünebiliyor musunuz her yıl 100.000 boşluktaki genç İslam'ı sevecek. Gel gör ki anlat bunu imamlara...
  Cevapla
 • ALİM UZUN 6 yıl önce Şikayet Et
  Gerçek problemlerimiz. Sahurun erken olduğu, piyangonun helalliği ....gibi konuları tartışan akademistenleri yaşadığımız toplumun bu ve buna benzer gerçek problemlerine çözüm aramaya davet ediyorum.
  Cevapla
 • eric 6 yıl önce Şikayet Et
  anlamayanlara. Eğer Biz Sahabe efendilerimizi görseydik onlara (haşa) deli derdik.. Onlarda bizi görse şüphesiz ki münafık derdi. Hocamızın fedakarlığını belki böyle anlarız. Günümüzün değer yargıları anlamamıza büyük ölçüde engel. Allah razı olsun ondan. Büyük fedakarlık. Rabbim onu da bizleri de salihlerle bir arada haşretsin. Amin
  Cevapla
 • ahmet mardini 6 yıl önce Şikayet Et
  Zaten yeterince söylenmiş..... Helal olsun.Allah razı olsun.
  Cevapla
 • yasir özel 6 yıl önce Şikayet Et
  Allah ebeden. razı olsun
  Cevapla
 • ferdi ÇAKIROĞLU 6 yıl önce Şikayet Et
  Alllah razı olsun.. Ömer Hoca, herkes gibi banane dememiş sahip çıkmış. Allah bin kere razı olsun.
  Cevapla
 • kartal 6 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun kardeşim çalışmalarının devamı temennisiyle. lakin maddi olarak sıkışırsan çekinmeden bunu medya yolu ile inananlara iletki yaptığın bu güzel iş sonlanmasın.aysun seni anlamadım ne diyon ne hacı macı ne
  Cevapla
 • suna 6 yıl önce Şikayet Et
  hayırdır aysun bir bidiğin mi var?. elini taşın altına koyana taş atmak hangi inanca sığar? Aile çöküyor.Babasız evlat yetiştirmeye çalışan anneler çaresiz kalıyor. Varsa bir teklifin okuyalım. Edepsizliğin lüzümu yok.
  Cevapla
 • hüseyin 6 yıl önce Şikayet Et
  BAŞKASI İÇİN İSTEMEDİĞİMİZDE BİZ BİZ OLAMAYIZ. Rabbimizin bize lufettiği iman dairesini başkaları içinde istemez,onlara ulaşması için çalışmaz,kötülüklerden insanlığı uzak tutmak için başta nefsimizle,çevremizdeki insi ve cinni şeytanın temsilcileriyle mücahede etmezsek kamil manada iman sahibi olabilirmizyiz. ÖMER kardeşimi tebrik ediyorum.Rabbim sayılarımızı arttırsın.ÇANAKKALE savaşında düşmandan dinin,namusun ve vatanın muhafazası için canlarını feda eden ecdadın evladı olarak bizler rahatımızın bir kısmını feda etmezsek huzur mahşerde bu şehid ve gazilere ne cevap verebiliriz,yaradanımızın huzuruna hangi yüzle çıkabiliriz. Gayret bizden tevfiiik rabbülalemindendir. SAĞOLASIN ÖMER KARDAŞIM.gazan mübarek olsun.
  Cevapla
 • akrep hoca 6 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun. inanan insanların iyi niyetleri bu vatan evlatlarının kurtulmasına vesile olacaktır.
  Cevapla
 • Abdulselam TUC 6 yıl önce Şikayet Et
  Aysun Nur Ay! Nasıl bir felsefeye sahipsin bilmem ama ciddi bir alçaklık kompleksindesin.. Ömer Hoca insanları bataklıktan kurtardığı için mi uzak durulması gerekir? Senin nerede olduğun hemen belli oluyor.
  Cevapla
 • Aysun Nur Ay 6 yıl önce Şikayet Et
  hidayettte keşke başka bir yerde varsaydın be hacı!. onca hayat yaşa sen bula bula bula bula bula. sen git onu bul; tekrar tövbet et yüzlerce kez tövbe et binlerce kez tövbe et hacıııı!
  Cevapla