TÜM YORUMLAR

Ekşi Sözlük'ten İslam'a küfür-hakaret diz boyu
Ekşi Sözlük'ten İslam'a küfür-hakaret diz boyu
GÜNCEL
22 Temmuz 2013, 13:44
Ekşi Sözlük'ten İslam'a küfür-hakaret diz boyu
Ekşi Sözlük'ün Peygamber Efendimiz'e yapılan hakaretlerin yayınlanmasından sonra gözler, bu sitenin içeriğinde yer alan İslam düşmanlığına çevrilmişti. Sözlükte İslam, Namaz, Allah, Başörtüsü, Hac ve Oruç gibi kavramlarla ilgili olarak hakaretler ardı ardına sıralanınca tepkiler de beraberinde geldi. Hal böyle olunca Ekşi Sözlük yetkilileri de daha fazla sessizliğini koruyamadı.
YORUMLAR 162
 • BAKKİİ 8 yıl önce Şikayet Et
  BAKKİİ. Allah (cc) iman, idrak nasip etsin. Bu zırvaları pervasızca yazanlar, Allahın rahmetinin gazabından büyük olduğu için hemen cezalandırmadığından dolayı cesarete gelmişler ama sonlarından bir an olsun endişe etmemeleri ne büyük bir ahmaklık. Çok büyük bir riske girmişler, inşallah gerçeği görürler. Ama her suçun da bir cezası olmalı...
  Cevapla
 • suleyman d 8 yıl önce Şikayet Et
  Bazı sözleri, delâlet ettikleri anlamlarının üzerine basarak aktarmak fâhiş harekette bulunmaktır.EDEBE UYMAYAN SÖZLER YERİNE MECAZ VE KİNÂYELİ SÖZLER KULLANMAK İSLÂM AHLÂKINA DAHA UYGUNDUR.. İbn Abbâs (r.a.) şöyle demiştir: "Allah (c.c.) hayâ sahibidir, bağışlayandır ve sözlerinde kinâyeli davranır. Meselâ "cimâ" konusunda lems (dokunma) veya muhabbet gibi fâhiş olmayan kinâyeli ibâreler kullanmıştır" (Gazâlî, el-İhyâ,III/152-153). ÇİRKİN BİR ŞEYİ OLDUĞU GİBİ AKTARMAK EN HAFİFİYLE CAHİLLİKTİR!
  Cevapla
 • Erman g. 8 yıl önce Şikayet Et
  ağzı lağım kokan sözlük. uludağ sözlük, ekşi sözlük ve inci sözlük. Özgürlük adı altında her türlü hakaret ve yakıştırmanın yapıldığı bir ortam. Bir de şikayet butonu var oraya bildirin demişler. şikyetimi gönderdim ama hiçbir şey yapılmamıştı. Tepki büyük olunca dikkate alyoruz diyorlar. Haber 7 sık sık gündem etmeli bu durumu. Ayrıca chp li bilmem ne de moderatörmüş. ulan hiç mi görmedin dini hakareti. Yaz google direk ekşi sözlüğe yönlendirir. Bu kadar cahil ayağına yatılmaz ki.
  Cevapla
 • Bahadır Rıza Çam 8 yıl önce Şikayet Et
  ya varsa hakareti. AKLIN YOLU bir diyen pek derin olmayan arkadaşım. yaptığın yorum, ya varsa hesaı, ateistlere attefettiğin hakaret etmelerden çok daha çirkin değil mi?
  Cevapla
 • Enes DURMAN 8 yıl önce Şikayet Et
  YA Sabır. Lut Kavmini Yerle Bir Eden Rabbim Bu Dünya ve Bu Devlet için oldukça sabrediyor iyi ya kıyamet onların üzerine kopacak. Eğer İnanmak aptallıksa ben Aptalım. Allah Haşaaa Haşaa ve Haşa varsa da yoksa da ben O'na inanıyorum. O'nun varlığını her yerde hissetmeyen bunu bilemez
  Cevapla
 • alihsan paşa 8 yıl önce Şikayet Et
  eşkiler faydalıdır. nar eşkisi sumak eşkisi vs. lakin eşki sözlüğü hariç
  Cevapla
 • kemal ağaoglu 8 yıl önce Şikayet Et
  Ekşi Sözlük. ekşi sözlüğü okur olarak ve yoğun bir kullanımla yaklaşık 7-8 yıldır takip ederim. bugüne kadar çok şey öğrendim, yaşıtlarımı yazdıkları girdilerd
  Cevapla
 • alihsan paşa 8 yıl önce Şikayet Et
  ekşimiş sözlük. sözlük demeye bin şahit ister
  Cevapla
 • talha aydın 8 yıl önce Şikayet Et
  Kahhar isminle kahret yarabbi. Allah'ım bu gibi mahlukları kahhar isminle kahrü perişan et...aminRabbimin hesap günü geldiğinde sizin için çok geç olacak ey gafiller,acıyorum sizlere
  Cevapla
 • elif urfalı 8 yıl önce Şikayet Et
  casiye suresi. Allah, gökleri ve yeri, hak ve hikmete uygun olarak, herkese kazandığının karşılığı verilsin diye yaratmıştır. Onlara zulm edilmez. 23. Nefsinin arzusunu ilah edinen, Allah'ın; (halini) bildiği için saptırdığı ve kulağını ve kalbini mühürlediği, gözüne de perde çektiği kimseyi gördün mü? Şimdi onu Allah'tan başka kim doğru yola eriştirebilir? Hâlâ düşünüp ibret almayacak mısınız? 24. Dediler ki: "Dünya hayatımızdan başka hayat yoktur. Ölürüz ve yaşarız. Bizi ancak zaman yok eder." Bu hususta onların bir bilgisi yoktur. Onlar sadece zanda bulunuyorlar. 26. De ki: "Allah sizi yaşatıyor. Sonra sizi öldürecek, sonra da kendisinde şüphe olmayan Kıyamet gününde sizi bir araya getirecek, ama insanların çoğu bilmezler."
  Cevapla
 • elif urfalı 8 yıl önce Şikayet Et
  şimdilik sabredin. İnananlara söyle, Allah'ın (ceza) günlerinin geleceğini ummayanları (şimdilik) bağışlasınlar ki Allah herhangi bir topluma (kendi) kazandığının karşılığını versin... casiye suresi 15.ayet
  Cevapla
 • max weber 8 yıl önce Şikayet Et
  ekşi sözlük okuru müslümanım. Ekşi sözlük'ün elbetteki bu tavrı kabul edilemez ama sözlükten bir çok şey öğrendiğimiz de başka bir gerçektir. Bir arkadaş gençlerin imanının kaybolmasına neden oluyor demiş bence bu durumda üzerine en fazla görev düşen kesim yine biz müslümanlarız. siz hala recm,zorla ibadet ,inanmayana,farklı düşünene saygı gösterme,islami ruhban sınıfı,bugünün insanının anlamakta zorlandığı bazı ayetlerin,hadislerin açıklamasını yapmadığınız sürece bu gidişatı durduramazsınız. Ayrıca her ne olursa olsun hiç bir şekilde şiddete varan tepkiler gösterilmemelidir.
  Cevapla
 • Masum Köylü 8 yıl önce Şikayet Et
  Ey müslümanlar..!. Ne zaman ittihad edip (biraraya gelip) Allah cc ve Peygamber sav düşmanlarına karşı maddi ve manevi cihad edeceğiz???
  Cevapla
 • AKLINYOLU BİR 8 yıl önce Şikayet Et
  ya varsa. arkadaslar bu olaylar 1400 yıl oncede tartısılıyordu 1000 yıl oncede şimdide bunlara en güzel cevabı alahın aslanı verıyor zamanında ALLAH (c.c)ınanmayan bırıyle allahın aslanı sevgılı peygamberımızın damadı hz alı tartışırlar ınaçsız adam derkı sız namaz aç kalarak( oruç tutarak ) şiir okuyarak( kuran) cennete gıdeceksınız bızde yapmadık cehennememı der ve zamanıızı boşa harcaman gunlerınızı yaşayın der o bılım adamı zekı ALİ gayet sakin cevap verir tamam dıyelımkı bu dedıklerın yok ALLAH (c.c) yok ne olur benım gunluk 2 saatım boşa gıder olmayan bışeye ıbadet edrım AMA YA VARSA SEN NE YAPARSIN ...?
  Cevapla
 • Küskün yorumcu 8 yıl önce Şikayet Et
  Teknoloji ve bilimin ilerlediği bu dönemlerde . Sanal olarak da bilinmesine rağmen insanlar kendilerini bir takım çöplüklere atıyorlar. Ne yapalım kendilerini çöplüğe layık görenlerin sorunu. Ama suna dikkat edilmesi lazım, teknoloji ve bilim medeniyeti geliştirir. Yani sen medeni isen veya medeniyeti kabul ediyorsan. Yani yüksek değerlere inanıyorsan ..aksi halde yükselen değerlerin peşine talılrsın ki adı üstünde "yükselen değer" henüz yükselmemiş. yani yüksek değerlerin altında kalmış. Kısacası, bilgisayar veya akıllı telefon kullanmakla akıllanmassın kardeşim.
  Cevapla