TÜM YORUMLAR

Bu puanın altında kalan öğretmen olamayacak!
Bu puanın altında kalan öğretmen olamayacak!
EĞİTİM
03 Eylül 2013, 12:04
Bu puanın altında kalan öğretmen olamayacak!
Milli Eğitim Bakanlığı, KPSS'de 60 puan alamayanın, öğretmen kadrolarına başvuramamasını kararlaştırdı
YORUMLAR 6
 • mebrure kolay 6 yıl önce Şikayet Et
  Yeni sağlık meslek liseleri. En az 48 tane yeni devlet sağlık meslek lisesi açıldı. Bu okulların bir çoğuda sadece hemşirelik alanında 2 -4 arası sınıf açtı. Verilen kontenjan sadece Sağlık/Hemşirelik 7 öğretmen. Acaba hengi okula gönderecek yayınlamadı ki bilelim? Acaba önceki okullarda norm durumu nasıl okulların öğretmen kadrolarını açınp bakalım neredeyse meslek öğretmeni hiç olmayan liseler var. Aynı durum diğer meslek liseleri içinde geçerli. Ücretli meslek öğretmeni bulmaksa imkansız. Aman ne düşünüyon? Ne de olsa meslek lisesi memleket meselesi. Bu proje sebebiyle de ısrarla öğrencilerin mesleki eğitime yöneltilmesi istendi peki mesleği kim öğretecek? Okullardaki branş öğretmenleri mi?
  Cevapla
 • mebrure kolay 6 yıl önce Şikayet Et
  boş sınıflar. rehberlik, din Kültürü,gemi yapımı, müzik vs. kontenjanlar boş kalacak. Okullar açılmak üzereyken bu öğretmenlerin atanmasını dört gözle bekleyen idareci ve öğrencilerin eli boş kalacak. Başvuru günü barajın 60 olduğunu söylemek büyük hata. Öğretmenlerimiz kendi branşlarındaki mezun ve atanacak oranını çok iyi biliyor bu sebeple illa 60 üstü alalım diye düşünmemiş olabilirler. Sınavdan önce bu baraj açıklansaydı bence de doğru olabilirdi.Okullar ücretli öğretmenle çalışacaklar ve onlar belki de alan mezunu bile olmayacak. Bırakın 59 alanı 40 alsaydı da alan mezunu olsaydı diyeceğiz. Hem neden taban puan açıklanıyor ki sonuçta herkes başvursun her biri öğretmen değil mi sınava girenlerin zaten? İstedikleri okula en yüksek alanlar yerleşmeyecek mi? Denizcilik lisesi ücretli gemi yapımı öğretmenini nereden bulacak kontenjan boş kalınca?
  Cevapla
 • mert_trem 6 yıl önce Şikayet Et
  meslek liselerine gereken önem verilmiyor. Her hükümet meslek lisesi üzerinden politika yapıyor ama meslek liselerine gereken önem verilmiyor. malesef bu hükümette ancak 545 teknik ögretmen alarak hayal kırıklıgı yaratmıstır.
  Cevapla
 • mehmet akif 6 yıl önce Şikayet Et
  sanki.... sanki bazı branslara bır gecede kıyak yapma.. bazı branstan alıp dıgerlerıne aktarama
  Cevapla
 • mahmut bayrak 6 yıl önce Şikayet Et
  ADALETSİZLİĞİ GEÇİŞTİRME AÇIKLAMASI. Alanlara göre adaletsizliği örtbas etmek için geçiştirme açıklamadan öte bir şey değil. 60 puan üstü alanlardan kimse açıkta kalmadı da başvuru almıyorsunuz. o zaman üst baraj puanı koyun, geçenlerin tamamını da atayın o zaman alt baraj puanı diye bir şeye hakkınız olsun
  Cevapla
 • abdullah bey 6 yıl önce Şikayet Et
  çok çok isabetli.... 85-90 larla ataması yapılmayan öğretmenlerimiz var. bi zahmet 60 altında alanda atanmasın...işte bu sene bakın fransızca öğretmenlerine 0 (sıfır-zero) kontenjan verildi fransızca da kpss türkiye birincisi olan adam atanamıyor. eee haliyle 60 altı alanın lütfen ataması yapılmasın....
  Cevapla