TÜM YORUMLAR

Bakan Avcı'dan öğretmenlere kötü haber
Bakan Avcı'dan öğretmenlere kötü haber
EĞİTİM
25 Eylül 2013, 06:46
Bakan Avcı'dan öğretmenlere kötü haber
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Şubat'ta atama bekleyen öğretmen adaylarına üzücü haber verdi.
YORUMLAR 11
 • halit boz 6 yıl önce Şikayet Et
  bakan özel sağlık meslek liselerini de unuttu. eee ne olacak o kadar öğrenci.kontenjanlar eylül arefesinde yarıya indi....çoğu sağlık meslek lisesi kapanma noktasına geldi...okullar başladı 15 gündür e okul aktif değil. bakanlık ne yapıyor.özel öğretim kurumları genel müdürlüğü ne yapıyor. halit bozkurt
  Cevapla
 • IRKÇILIĞA HAYIR! 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu Haber Yanlış Yazılmış. Programı ben de izledim. Bakan dedi ki, "Şubat ataması için şimdilik bir çalışma yok." Yani bir ay sonra çalışma başlatılamaz demedi. Şimdilik bir gündem yok dedi. Seçime yakın baskı ve talep olursa şubat ataması pekala yapılabilir. Zaten maliye 47 bin öğretmen kadrosu verdi. MEB 40 bin öğretmen atadı. Elde 7 bin kadro var. Ve MEB ıhh dese 8 bin daha alır. Şubat'ta 10-15 binlik bir alım yapılması işten bile değil. Yani Şubat ataması kesinlikle olacaktır!
  Cevapla
 • Hakan Aslan 6 yıl önce Şikayet Et
  İstikbal Göklerdedir.. Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitime verdiği önemi şununla anlamaktayız: "Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." Ancak maalesef özellikle son 10 yılda öğretmenlerimiz ve öğretmen adaylarımız mağdur edilmektedir. Şubat ataması kaldırılarak, öğretmenlerimizin mağduriyeti bir 10 kat daha arttırılmıştır. Umarım eğitime ve eğitimciye değer verecek olan bir kadro gelir... Kendim öğretmen adayıyım ve atanır mıyım orasını Allah bilir!
  Cevapla
 • ahmet ilhan 6 yıl önce Şikayet Et
  eğitimcilere kağıt üzerinde de olsa yasak olmamalıdır. yarınların hür ve demokrat gençlerini gerçekten öğretmenlerin yetiştirmesi gerekiyorsa o zaman hiç beklemeden kağıt üzerinde de olsa başörtüsü yasağı resmen sonlandırılmalıdır. kendisi yasak sarmalında olan öğretmen nasıl hürriyet aşığı bir gençlik yetiştirecek. (kendisi himmete muhtaç dede, nerede başkasına himmet ede.) hükümeti cumhuriyyemiz 11 yıldır bir türlü kaldırılamayan basit bir örtü yasağını artık sürüncemede bırakmamalıdır. bu zulüm gayretullaha dokunur. zulmü ikame edenler kadar (elde güç şu an gerekli konsensüs olmasına rağmen) kaldırmayanlar da indi ilahide mes'uldürler. aziz milletim tabi ki örtü yasağını kaldıracaklar diye başbakanımıza oy verdiler. cesur olursak rabbim her türlü kolaylığı gösterecektir. haydi hayırlısı. biz herşeyi, her iyiliği ancak rabbimizden istemek mecburiyetindeyiz.
  Cevapla
 • Cemil Beyazıt 6 yıl önce Şikayet Et
  Tamer Özdemir. Öğretmenler evet memur ama çeşitlik konularda yönetmelik farkı var...Öğretmen yıllık izin kullanamaz mesela..dediğin gibi 3 ay yaz tatili var zaten...normalde memurun yıllık izin hakkı var değil mi ? bunun gibi...bu farkları bir oku istersen...
  Cevapla
 • yıldırım 6 yıl önce Şikayet Et
  Soru-Cevap. Bir tarafta,başörtüsüne engel şekilde duran "kılık kıyafet yönetmeliği" varken siz kalkmış "ne yakışıyorsa onu giysin" diyorsunuz. Devlet yönetiminde boşluk olmaz. Ya "evet serbesttir ve işte şu kanun/yönetmelik ile bu iş sağlanmıştır" dersiniz veya "hayır değildir şu kanun/yönetmelikle bu iş engellenmiştir" dersiniz. Ama devlet adamı;hemde "başörtüsü namusumuzdur" diyerek oy almış yetmemiş defalarca başörtüsünü milletin karşısında propaganda aracı olarak kullanmış iktidar partisinin bakanı böyle yuvarlak ifadelerle bir nevi "ne şiş yansın ne kebap" türünde açıklamalar yapmamalı.
  Cevapla
 • TAMER ÖZDEMİR 6 yıl önce Şikayet Et
  Şubat ataması olamayacak diye zaten defalarca söylendi.... Şubat ataması olmayacak diye defalarca söylediler zaten. Öğretmenlerle ilgili hiç iyi haber duymadık ki diye yazmış bir hocamız... Doğrudur, haklıdır! Peki Öğretmenler devlet memuru değil mi? Devlet memurları senede 3 ay mı tatil yapıyorlar? İki öğretmen komşum var bizim apartmanda... Ne zaman görsem ya evdeler veya tatildeler. Yok şu izni yok bilmem ne izni... Bir atanmış arkadaşımın yorumu; "Allah'ıma bin şükür, rahatım artık. 90 değil 100 alsam KPSS den, hakkıdır böyle rahat bir iş için..." Kadrolar şişmiş zaten. Belli bir sayının üzerinde atama yapmak imkansız! Dönem ortası ataması yapmak da akıl kârı değil. Hükümet ne yapsın? Başka bir hükümet gelse çok daha iyisini mi yapacak? Hükümetin eleştirilmesi gereken tek nokta neden bu kadar fazla eğitim fakültesi açtığıdır!
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 6 yıl önce Şikayet Et
  Başörtüsü. Neden açıkça başörtüsü serbest demiyorsunuz? Neden sürekli muğlak ifadelerle müslümanlara zulme açık kapı bırakıyorsunuz? Okullarda baskı gören başörtülü arkadaşların çektiği yetmedi mi? İlla bir seçim daha mı geçmesi gerekiyor? Her şey oy mu?
  Cevapla
 • İskender Melekli 6 yıl önce Şikayet Et
  MEB'İ HALA ANLAMADINIZ MI?. MEB'i hala anlamadınız mı? Onun işinin yapma değil yıkma olduğunu.
  Cevapla
 • Ali EMİNOĞLU 6 yıl önce Şikayet Et
  HİÇ İYİ HABER DUYMADIK Kİ..... Öğretmen çok para alıyor. Öğretmenin maaşı yeterli. Öğretmen az çalışıyor. Türkiye'de öğretmenler 90 gün çalışıyor. O müdüre söyle onun saçını da ben keserim. Okullar kimsenin çiftliği değil. Babana söyle Bakan saçımı çok beğendi. Öğretmen yan gelip yatıyor. Öğretmen günde 4 saat çalışıyor. Öğretmenlere zam yaparsak diğer memurlara haksızlık olur...... Vb. ONLARCA BEYANAT ve KARA HABER. MEB'DEN SON DÖRT DÖNEMDİR HİÇ İYİ HABER DUYMADIK Kİ.
  Cevapla
 • fatih engin 6 yıl önce Şikayet Et
  Daha neyi bekliyorsunuz?. Kaç senedir iktidarda olan, halktan %50 oy almış bir hükümet neden hala "kamuda başörtüsü serbest" diyemez anlamıyorum!
  Cevapla