TÜM YORUMLAR

Yediğimiz ekmeğin ununda insan kılı skandalı!
Yediğimiz ekmeğin ununda insan kılı skandalı!
Genel sağlık
08 Ekim 2013, 09:55
Yediğimiz ekmeğin ununda insan kılı skandalı!
Haber 7 yazarı Mehmet Ali Bulut, insan sağlığını tehlikeye sokan durum karşısında Başbakan Erdoğan'a çağrı yaptı...
YORUMLAR 33
 • Banu yıldız 1 yıl önce Şikayet Et
  Merak ediyorum bu konu ile ilgili bir çalışma bir önlem var mı
  Cevapla
 • şafak 1 yıl önce Şikayet Et
  Acilen onlem alinmali
  Cevapla
 • Isimsiz 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah bize bunu kullandiran kisileri helak etsin İNSAALLAH
  Cevapla
 • Saban kalkan 4 yıl önce Şikayet Et
  Şok oldum şok böyle bir şey olamaz türkiye gibi biryerde böyle birşey olamaz inanmiyorum
  Cevapla
 • - mert - 8 yıl önce Şikayet Et
  hangi ürün olursa olsun. genel olarak cürük, yipranmis ve kaba olan yemegi yiyeceksin. cünkü bunlarin icinde ekstra katki olmadigindan cürürler, kaba görünürler ve yipranirlar. babam pazardan elma alirken bana hep kücük ve cürük elmalari alirdi. bunlar en iyi elma derdi. o zaman kücük oldugum icin anlamazdim ama sonra büyüdükce anlamaya basladim. bir ürün parliyorsa ve cok istah acici görünüyorsa ondan uzak durmak gerek. meyva sularinda bile jelatin var. meyvali yogurtlarda, cipslerde nelerin oldugunu bir bilseniz.
  Cevapla
 • hakkı demirkol 8 yıl önce Şikayet Et
  BU YENİ HABER DEĞİL SAYIN M.ALİ BULUT ÜLKEMİZDE 30-40 YILDIR AYNI UYGULANAN DURUM. ne olacak halimiz sadece ekmekmi yoğurduda araştırın. bakın ne çıkacak.yoğurt yapılırken jelatin kullanılıyor yoğurt sert olsun diye yoğurdun suyunu çekiyor ancak jelatin avrupadan alınırsa domuz ve hayvan ilik ve kemik tozundan oluyor.pakistandan alırsan 2 kat fiyata helal jelatin alırsın devlet bunu yeni yeni önlemeye çalşıyor.devlet ağır cezalar uygulamalı sıkı takip etmeli
  Cevapla
 • kaan can 8 yıl önce Şikayet Et
  oyle bir seyki bu sofranın vazgecilmezi . ne yapcaz bilmiyorum valla sabahtan berii ineternete bakıyorum herkes aynı seyleri soylemis. insan kılı domuz kılı vs. un fabrıkaları ise icerik konusunda bir sey yazmamıslar hic. protein diyor kul diyor proteinin icerigini yazmamaıslar yani denildigi gibi E920 E921 E910 MU BİLMİYOZ un fabrikasını aradım ekmek aldıgım fırına ait aksam ustu gec kalmısım kimse yoktu. degirmenler baktım evde bugdaydan kendimiz uretelim diye 1500 -2000 lira arasında bugdaylar satılırken yıkanmısmı satılıyor yoksa toplandı gibimi onuda bilmiyoz emek uretecez ama hertarafta ayrıbir sıkıntı cıkıyor.acilen saglık ve tarım ve hayvancılık bakanlıkları olaya el atmalı.endonezya ve dubai gibi senteteik veya insna veya domuz kılı yerine kaz ordek tuyu dana boynuzu falan kullanacak sekilde uertimini yapmalı cin japonya ve almanyadan un firmalarını bu maddeyi almalarına yasak koymalı icerine katmalarını engellemeli helala lokmamıza haram katmamalı
  Cevapla
 • ög. 8 yıl önce Şikayet Et
  yazık. son yıllarda bir çok şeyde üertim arrtı diye seviniyoruz .ancak üretim artarken hastalıklarda arttı maalesef.gerekli kontroller yapılmadığındanmı acaba.raflar binbir çeşit yiyeceklerle dolu gün geçmiyorki bir çok üründe zazarlı maddeler olduğu haberlerini okumayalım.sütten,peynire,hele meyva suları sanki içine bir kaç damla tad atılmış langur lungur su adeta üstelik pahalı.peynir fiyatları hakeza son zamanlarda.seçm atmosferine fena girdi galiba hükümet yetkilileri...haaa birde TRabzonspor hayranlığndan gözleri başka şeyleri görmüyor.
  Cevapla
 • mustafa-karadoğan 8 yıl önce Şikayet Et
  Kodeks ne işe yarar. Gıda, Tarım bakanlığı ve Kodeksin yaptığı bu katkı maddelerini sadece SINIRLANDIRMAK. Neticede yine yiyoruzzzzzz. istediğin kadar sınırlandır, Çoğu haram olan şeyin azı da haramdır, sınırlandırılmışı da.
  Cevapla
 • mustafa-karadoğan 8 yıl önce Şikayet Et
  Hergün Defalarca yediğimiz Katkı Maddeleri:. -Renklendiriciler -Koruyucular -Kıvam Arttırıcılar, Stabilizörler, Homojenleştiriciler, -İncelticiler -Aroma ve Tad vericiler -Parlatıcıar, Tadlandırıcılar, -Antioksidanlar, Asitler ve Mineral Tuzlar - ve Allah (cc.) bilir daha neler neler neler !! hepsini yiyoruz malesef
  Cevapla
 • orhan koksal 8 yıl önce Şikayet Et
  Herhalde olay tarım bakanlığımızın kontrolü altındadır?. İçi boş paketlerle belli kesimlere seçim öncesi mavi boncuk dağıtacağınıza biraz halkı düşünün. Herhalde olay tarım bakanlığımızın kontrolü altındadır? GDO lu pirinçlere dönmesin bu olayda.
  Cevapla
 • wolverine 8 yıl önce Şikayet Et
  sağlık bakanlığı onay verdiği aşıların içindekini bile bilmiyor. şu an sağlık ocaklarında yapılan rutin aşıların içinde hangi madelerin olduğunu bilmeyen bir bakanlığımız var malesef.1983 yılında KENAN EVREN zamanında çocuk felci aşıları sebebiyle belki şu an onlarca erkek kısırlıkla uğraşıyor.rockyfellar vakfını artan tüm aşıları ve artık malzemeleri amerikaya geri götürmüştür.
  Cevapla
 • mehmet ay 8 yıl önce Şikayet Et
  buna birileri iengel olmalı. kanser ülkesi olduk
  Cevapla
 • mustafa-karadoğan 8 yıl önce Şikayet Et
  Gelatin - Jelatin. Jelatin: %95 meşei Domuzların kemik ve derisinden elde edilen saf protein. Türkiyede kullanım alanı: İlaç kapsülleri, Jöleli tatlılar, dondurma ve kremalar, YOĞURT, şekerlemeler(bayram geliyor dikkat!) Meyve sularında (durultma ajanı).
  Cevapla
 • mustafa-karadoğan 8 yıl önce Şikayet Et
  Araştıralım. Sodyum Nitrit E-250: Ette renk koruyucu, birçok ülkede sınırlandırılmış. Potansiyel kanserojendir
  Cevapla