TÜM YORUMLAR

Bilim adamları leopar bilgisini gizli tutuyordu
Bilim adamları leopar bilgisini gizli tutuyordu
GÜNCEL
05 Kasım 2013, 06:58
Bilim adamları leopar bilgisini gizli tutuyordu
Diyarbakır'da öldürülen Anadolu leoparı, hayvan bilimcileri hem üzdü hem de heyecanlandırdı. Daha çok leopar olduğunu belirten uzmanlar, "Postu pahalı olduğu için bu bilgi gizli tutuluyordu" dedi.
YORUMLAR 27
 • mevhibe inal 8 yıl önce Şikayet Et
  Medeniyet!!. Düzeni bozan kim? Kim kimi rahatsız ediyor? Kim kimin hakkını gaspediyor? İnsan mı? Hayvanlar mı? Bu güzel hayvanın kendi doğal hayatını yaşamaya çalışırken ölmesi kötü. Aynı kuşların, arıların, çocukların çiçeklerin aç gözlü insanlar yüzünden yok olması gibi. Doğaya, insana zarar verene Medeniyet denmez..
  Cevapla
 • alp042 8 yıl önce Şikayet Et
  Leoparın Ölmesi Üzücü Bir Durum. Allah hayvanları boş yere yaratmadı. Her yeri insanlar işgal etmiş durumda. Nereye gidecek bu hayvanlar. Sürekli insan kendini düşünüyor. Bu olayda çobanın yalan söylemediği ne malum. Belli ki kaşındılar hayvanda saldırdı. Belki de kaçma şansları varken hayvanla uğraştılar. Olayın olduğu yerde bu hayvandan rahatça kaçılabilecek alan var. Ülkemizde daha nice hayvanlar vardı. İnsanların içinde ki vahşi duygular hayvanlarınkinden çok daha fazla olunca maalesef nesilleri tükendi. Ne ben nede benden sonraki nesil ülkemizde ki bu hayvanların hiç birini göremeyecek. Doğanın kanunuyla oynamaya devam et ey insanoğlu. Elbet hesabını vereceksiniz.
  Cevapla
 • ahmet enes 8 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye Cumhuriyeti Tüm Hayvanları korumaktadır.. Ölen şehit olan insanların değeri hayvanlar kadar yoktur.Çobanın bile değerini görüyoruz.50.000 tl ceza vereceklermiş.Peki kendi ölse devlet ne kadar verecekti?
  Cevapla
 • abdulhamit 8 yıl önce Şikayet Et
  Bu nasıl bir anlayıştır . O iki tana çobanın canının bir leopar kadar kıymeti yok mu biri der idam gelsin biri beni ısırsaydı.Adam cağız canını zor kurtarmış millet hayvan derdin de.
  Cevapla
 • kemal oğuz 8 yıl önce Şikayet Et
  madem öyle kaçak getirilmiştir diyemedin mi?. ben bile kaçakçının biri getirmiştir polis çevirmesine yakalanacağını anlayınca salıvermiştir diye söylüyorum herkese. bilim adamı konuşmasını bilmeli riskli konularda. av konusunda bizim avcıların politikası "son hayvan da vuruluncaya kadar ava devamdır."
  Cevapla
 • Sabri g. 8 yıl önce Şikayet Et
  Madem Risk Durumunda Bu Tür... Neden haber yapıp dahada ifşa ediyorsunuz. Bu haberleri sadece iyiler okumuyor. Kötü niyetli insanlarda var. bu yapılan bence habercilik değil katliam bunu haber yapan bütün habercileri kınıyorum...
  Cevapla
 • ömer talha kotiloğlu 8 yıl önce Şikayet Et
  ALLAHTAN İKİNCİ ÇOBANIN SİLAHI VARDI. Yoksa haberi şöyle okuyacaktık.21.Y.Y Türkiye'sinde iki çobanı leopar öldürdü ve yedi. Diyecektik birde hayıflanacaktık .O Zaman daha mı iyi olacaktı.
  Cevapla
 • malik iskender 8 yıl önce Şikayet Et
  anadolu leoparı. adamlar afrikada belgesel çekerken hayvan saldırılarına uğruyor ama canlılara zarar vermemeye özen gösteriyorlar. İçinde yaşadığım toplumu anlamak gerçekten zor. çevremizde hangi canlı varsa öldürmeye çalışıyoruz. doğayı kirletmede üstümüze yok. üstelik de çoğunluk müslüman diye geçiyor. sorarım size var mı islamda gereksiz yere canlıyı öldürme.
  Cevapla
 • muhammed burak 8 yıl önce Şikayet Et
  kesinlikle. İdamın geri gelmesi lazım. o çabanlara daha sonrakilere ibret olması için caydırıcı bir ceza verilmeli
  Cevapla
 • Ayasofya Açılmalı 8 yıl önce Şikayet Et
  Bilge Kagan. leopar az onu vurandan cok var bu memlekette.tüfek icat oldu mertlik bozuldu.o yavru leopar korkudan kacmis magaraya girmis insana saldirmak gibi bir derdi yok,ates etmisler o da ürkmüs magaradan cikmis.yaralanma hikaye.
  Cevapla
 • ebu fikr 8 yıl önce Şikayet Et
  hiç leoparla karşılaştınız mı?. Yorum yapan bazı arkadaşlar bu hayvanla karşılaşınca ne yaparlar merak ediyorum. hayvan otlatmaya çıkmışsınız karşınıza da bu hayvan çıkmış. Bi olay vardı ayı insana saldırıp öldürüyor kimse ayıya dokunamıyor sebebi de devlet korumasında da ondan. Peki insanları kim koruyacak?
  Cevapla
 • hubeyb mustafa 8 yıl önce Şikayet Et
  4 yıl önce güney doğuda leopar olduğu söylenmişti. av belgesi almak için girdiğimiz sınavda bize göneydoğuda leopar olduğu söylenmişti ( leopar var ama bölgesini gizli tutuyoruz) denmişti madem var mademki okadar değerli niye korumaya almadınız belkide beni ısırsaydıda ölmeseydi diyenler ısırılmaktan korkupta gitmemişlerdir o bölgeye.
  Cevapla
 • hubeyb mustafa 8 yıl önce Şikayet Et
  cezasını ilgili kurumlara ödetmek lazım. nesli tükenecek olan hayvanların vurulması üzücü bi durum bunun sorumlusuda çobanlar deyil masa başında oturup çok konuşan( profesörler orman ve su işleri)dir kalkında araziye çıkın görevinizi yapın bu durumlar yaşanmasın
  Cevapla
 • ahmet akın 8 yıl önce Şikayet Et
  HANGİ DEVİRDE YAŞIYORUZ. Leoparın ülkemizde yaşadığı ve 10 yılda bir görüldüğü fikrine inanmak saçma. Sanki Brezilya ormanlarına mı sahibiz. Hakkarinin dağlarında biz görmesek ihalar görür. Bence Türkiyede leopar falan yok. Sadece başka bir ülkeden tesadüfen ülkemize girmiş bir leopar olabilir bu.
  Cevapla
 • SessizMuhendis 8 yıl önce Şikayet Et
  Vay be.... Yorumlari okudukca ne kadar cahil insan oldugunu gordum ulkede... Yahu TURUNUN SON ORNEGI olan hayvandan bahsediliyor, ac olmadan SALDIRMAZ vb deniyor siz hala `VURULACAK TABII` diyorsunuz... Soyunun kurumasina SASMAMAK LAZIM. Nede olsa, `Tehlikeli`(!) hayvan, vurulmasi gerek goruldugu anda sizin hatrinizda!! Arastirin Leoparlarin dogasini, hic bir hayvan GRUP insana, kolay kolay oyle saldirmaz.. Orda koyunlar duracak daha kolay av, gidip insana saldiracak..Eger o adama GERCEKTEN saldirmis olsaydi, zaten coktan paramparca etmisti ufak yasiyla bile!!
  Cevapla