TÜM YORUMLAR

Suriye'de bebekler donarak ölüyor
Suriye'de bebekler donarak ölüyor
Ortadoğu
12 Aralık 2013, 11:15
Suriye'de bebekler donarak ölüyor
Suriye'de kışın gelmesiyle bastıran aşırı soğuklar sivil halkı vuruyor. Binlerce kişinin donma tehlikesi yaşadığı ülkede aşırı soğuklara dayanamayan bebekler de can veriyor.
YORUMLAR 22
 • ali dilmen 7 yıl önce Şikayet Et
  yorum. normalde çok soğukkanlıyımdır bütün ameliyatları cinayetleri idam görüntülerini kanlı bıçaklı olayları rahatlıkla izlerim ama işin ucunda bebek ve çocuk olduğun zaman izleyemem gözlerim dolar sinirlerim boşalır yine öyle oldu buna sebep olnları rabbime havalediyorum Allah inşallah kat kat bu günahsız yavrulara sebep olanların cezasını verir
  Cevapla
 • ertan tan 7 yıl önce Şikayet Et
  Sn Nur dülger, Suriyede cereyen eden olayları bilerek "Esed meselesine" indirgemek saflık veya kasıtlı olmaktır.. Suriye'de cereyan eden olayların "Esed meselesi" olmadığını siz de iyi biliyorsunuz. bu olayların planı ta Suriye sınırındaki mayınların temizlendiği dönemden önce yapılmıştı ve ne yazık ki ben ve siz gibi her şeyden habersiz Müslüman muhafazakar insanların oyuyla başa gelen Müslüman görünümlü insanlar bu planın uygulanmasını üstlenmiş gibi görünüyorlar. Zanlarla Müslümanları itham etmek İslam ahlakına aykırıdır. Bu yüzden "Gibi görünüyor" dedim. Ama burada kesin bir şey var. Suriye topraklarının yönetilmesi, Muhalifler diye bildiğimiz neyin nesi olduğu belli olmayan grup veya grupların eline düşerse bundan sadece İslam düşmanları faydalanır ve tüm komşu ülkeler işte o zaman büyük korkuyu yaşayacaklardır. Muhaliflerin başarısı için dua eden Müslüman kardeşlerim aslında Siyonistlerle komşu olmak için dua ettiklerinin farkında değiller belki ama bu bir gerçek.
  Cevapla
 • hursit dilaver 7 yıl önce Şikayet Et
  donarak ölmek.. donarak ölen bebeler huzurla ölüyor.acı çekmiyor.uykuda gibi ölüyorlar.ama allah onların acısını sebep olanlara fazlasıyla veriyor.
  Cevapla
 • mustafa 7 yıl önce Şikayet Et
  islam dünyası ve ah emperyalistler. ya devirin şu adamı ya da şu çocuklara yardım edin..ikiside yapılmıyor..
  Cevapla
 • TANECIK Ali 7 yıl önce Şikayet Et
  Allah (c.c.) Yunus Suresi 44. ayet. S : Yunus - A : 44 : "Muhakkak ki Allah, insanlara (hiç)bir şeyle (asla) zulmetmez. Lâkin insanlar, kendi nefslerine zulmederler."
  Cevapla
 • Ömer Malatya 7 yıl önce Şikayet Et
  VE İSLAM DÜNYASI YİNE SESSİZ..!. Bu katliama kim dur diyecek? Suriye'de, Mısırda, Arakanda, Filistin'de, Doğu Türkistan'da hep Müslümanlar katlediliyor. Neredesiniz Ey İslam Dünyası? Nerede Adalet? Nerede Kardeşlik? Nerede Birlik ve Beraberlik? Onlara değil, halimize ağlayalım! O ölen masum yavruların hesabını Ahirette hiç birimiz veremeyiz.
  Cevapla
 • Mehmet Settar HAYDARANLI 7 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH'IN İNTİKAMI KORKUNÇ VE DEHŞETLİ OLACAK. niyemi.çünkü yüce ALLAH kendi zatına hayrı ve iyiliği prensip edinmiş ve merhametlilerin en merhametlisi olan ALLAH sonsuz merhamet ve şefkatinden bizlere bir damlacık vermiştir.bu bombalamalarla,kimyasallarla ve her türlü nimetlerden mahrum bırakılarak ölümlere terk edilen,öpmeye dahi kıyamadığımız,günahsız tertemiz sebi çocukların ölümleri karşısında yüreklerimiz parçalanıyor,ciğerlerimiz dağlanıyor adeta.peki ALLAH nasıl dayanıyor.şahsen ben tehayyül dahi edemiyorum.o yüzden ALLAH zalimlerden ve kafirlerden korkunç bir şekilde intikam alacağını düşünüyorum. veselam.
  Cevapla
 • bunlar gerçek 7 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun sana mümin kardeş. herkes senin gibi dürüst ve açık sözlü olsa keşke rabbim müslümanlara biran önce hilafeti nasip eder inşaallah
  Cevapla
 • nur dülger 7 yıl önce Şikayet Et
  onu esede sorun ertan tan!. tabi mezhep taassubu ve esd sevgisi gözünüzü bürümeseydi olurdu.esede sorsanıza hadi bizde bir anlığına suriyede halkın değil teröristlerin olduğunu farzedelim!peki bir devlet başkanı bunu gerekçe gösterip nasıl halkın başına teröristte olsa hiç bir örgütün elinde olamayacak misket ve varil bombalarıyla insanları diri diri yakar bunca bebeği açlığa dondurucu soğuğa mahkum eder?yani suriye halkının iki seçeneğimi var ?esedlerin kayıtsız şartsıız egemenliğine boyun eğecek yada bu duruma düşünce açlık ve perişanlığı kabul edecek.Allah bile kendine isyan edenleri açlık ve perişanlığa mahkum etmiyor.israiln esdin gitmesini istediğine inananları anlamıyorum . katliam ve vahşetinin en hızlı olduğu en parlak devrini esedlerle yaşadı yav
  Cevapla
 • ertan tan 7 yıl önce Şikayet Et
  Allah aşkına bu masum bebeklerin suçu ne?. İsrailliler rahat etsinler diye daha nereye kadar bu kendi kendilerini öldüren muhalifleri destekleyerek şu şom kavgayı uzatacağız? Nereye kadar?
  Cevapla
 • acı konuşur 7 yıl önce Şikayet Et
  allahım. boynuzlu koyunun boynuzsuz koyundan hakkını alacağı günde biz bu olayların hesabını nasıl vereceğiz.
  Cevapla
 • MÜMİN SEÇİM 7 yıl önce Şikayet Et
  EY MÜSLÜMANLAR. Bu acı görüntünün tek sebebi var , esed zaliminin zulmü , peki niye bitmiyor bu zulm ,libya tunuz mısırda bittide niye suriyede bitmedi , tek sebebi var sizde araştırın ve bakın ,oradaki müslümanlar hilafet istiyorlar abd vesaire ise (insan haklarında 21 yüzyılın yüz akları ) demokrasiyi kabut etmeleri için esedi orada tutup sıtmaya (selim idris ) gibi uşaklara razı etmeye çalışıyorlar ama o izzetli halk asla teslim olmuyor ve aslında insanlığın kurtuluşu islamın hakim olmasını istiyorlar. bizde buna seyirci kalmayıp ensar olmayı dilemeli ve bizim yöneticilerimize bu gerçeği söylememiz iletip suriyeli kardeşlerimizin yve onların bu şeref dolu isteklerinin yanında olduğumuzu dünyaya haykırmalıyız ne olur artık bu dünyanın hak ve batıl üzere var edildiğini hatırlayıp özümüze dönelim ve yeni dünya düzeni denilen bu işe biz yön vererek onu hak olana çevirelim saygılarımla
  Cevapla
 • nur dülger 7 yıl önce Şikayet Et
  bırakalım chp yi esedi. onlar zalimlerden olmanın gereğini yapıyorlar.anca onlara bakarak bu kadar merhametli rabbimizin cehennemi neden yarattığını anlayabiliyoruz .ama gelelim kendimize bu insanların işte bu tracediden kaçarak ,ülkemize sığınmasını hazmedemeyen.bunların çoluğu çocuğu açlık ve soğuktan ölmememesi için ülkemize sığınmasını büyük bir haset ve açlık korkusuyla karşılayan insanlara yazıklar olsunki bunların arasında mütedeyyin lerde var. bunlara verilecek bir dilim ekmeğin bir tas çorbanın hayatından bir iki lüksü götüreceği endişesini yaşayanlara yazıklar olsun.biz bunlar için ne yapabilirz ona bakalım.
  Cevapla
 • Tkyrkyyldz 7 yıl önce Şikayet Et
  ESEDE KANLI DAVASINDA NAMLU OLAN OKCU PARTI . bu masumların ahı sızlerı ne kadar korkutuyor… !!!!!
  Cevapla
 • since1453 7 yıl önce Şikayet Et
  hepimiz sorumluyuz. biz hala burda birbirimizi yiyelim.yanıbaşımızda ölen bu bebeğin hesabı hepimizden sorulacak.o bebek hepimize mahşerde hesap soracak.biz ise hala yok cemaat yok hükümet haklı diye birbirimizi yiyelim.başımızdakilerde altımızdakilerde bizde bu utanç tablosundan kaçamayız.kıyamet hepimize.bin kere yüzbinkere yazık.bunu yapanlardan hesap soramadığımız için ise asıl bize yazık
  Cevapla