TÜM YORUMLAR

İnternetin kapanma tehlikesi var mı
İnternetin kapanma tehlikesi var mı
TEKNOLOJİ
07 Ağustos 2007, 17:50
İnternetin kapanma tehlikesi var mı
Kullanıcı sayısının her geçen gün artması yüzünden internet kapanma tehlikesiyle karşı karşıya geldi. İnternete bağlanabilmek için gereken IP adresi numarası tükenmek üzere...
YORUMLAR 43
 • Emrah Urhan 12 yıl önce Şikayet Et
  Çok Komik!. Ya bilgisayardan anlayan anlamayan yazmış birşeyler. İlk önce gidin araştırın ne neyin nesiymiş. Bir kaçına cevap==> Makineler değil aralarında kendi iç yapısında bile parçalar haberleşirken adresleme yapar. Siz gidin 32bitlik windowsunuza 4 gb ram takın bakalım görecek mi? Çünkü belli bir adresleme kapasitesi var. IPv4 içinde belli bir adresleme uzunluğu dolayısyle IP adres sayısı vardır ve bunun da sonu var. IPv6 pazarlama taktiği değil gereksinimdir.Kaldıki şu an ki çoğu sistem maliyetsiz geçebilecektir.
  Cevapla
 • Ali ÇİÇEK 13 yıl önce Şikayet Et
  Kim uydurdu bunu?. Hiç olur mu öyle şey? Bu kadar yatırım nolcak? O kadar aptal değil bunu ilk çıkaranlar. IPv4 ün yerini IPv6 alıyor bile. Tüm işletim sistemleri için protokol anlaşması imzalanmış. İş bitmiş siz neyi tartışıyosunuz ben anlamıyorum. Bu arada bi arkadaşa bir cevabım olacak IPv4 serisigerçekten bitme noktasına geliyor. EE düşünsene HP firması sadece kendisi için 1000 lerce IP yi kapsayan bir bloğu satın almış. Hepsini kullanmıyor ama elde tutuyor. Kaç firma var sen düşün kalmaz tabii.
  Cevapla
 • zamane zamane 13 yıl önce Şikayet Et
  Saçmalamayın.... Telekom uyanık sanıyor kendini IPV6 ne güne duruyor milleti sömürmek için oynanan oyuna bak cocuklar bile güler yahu:))
  Cevapla
 • Ahmet KOSE 13 yıl önce Şikayet Et
  Mevcut IP sistemi yeterli.. Teorik olarak hesaplandığında milyarlarca çıkış sağlayan sunucuya tekabül ediyor. Bu da trilyonlarca internet kullanıcısı anlamına geliyor. Daha neyin peşindeler ki, ben söyleyeyim yeni teknolojileri dayatmay yoluyla satıp ceplerini doldurmanın peşindeler.
  Cevapla
 • mistereko 13 yıl önce Şikayet Et
  laf olsun diye haber yapmayın. IPV6 denen birşey var kardeşim. milleti boş yere ne aldatıyorsunuz. IPV6 ya geçersek yedi ceddinizde internete girer merak etmeyin
  Cevapla
 • Şerafettin Kahraman 13 yıl önce Şikayet Et
  Sanırım bu Telekomun İnternet Satışlarını Patlatacak.. Bu haber ile varılmak istenen hedef = Yeni Kullanıcılar sisteme dahil olsun. IP adresi kalmayacak ya. Çabuk ADSL başvurularınızı yapın. Yoksaaaaa. Bi daha internete giremezsiniz. Buna tavuklar bile güler. Sayın Haber7 Yayın Yönetmenleri veya yetkililer. Bu haber size inandırıcı geliyor mu? Yoksa birileri farkında olmadan ülkemizde Telekom\'a mı çalışıyor. Kendimizi bir sorgulayalım.
  Cevapla
 • ertankucuk 13 yıl önce Şikayet Et
  çok sacma bır haber. Uydurma oldugu besbellı tıpkı dunyanın sonu gelıyomus gıbı oldu ıste agaclar kesılırse erezyon olur yav hıc ınternetın kaldıralacagı gıbı bır haber olurmu yok cokermıs cokerse yenısını kurarız
  Cevapla
 • Fatih SIMSEK 13 yıl önce Şikayet Et
  .. vista isletim sistemi ile zaten ipv6 ya gecis baslamis oldu bencede isabetli bir karar bu. 3 yil icerisindede gerekli entegrasyon saglanabilir ancak bilindik bircok islemde ozelikle network kurulumlarinda eski sisteme veda anlamina geliyor bu durum. Mustafa Akad arkadas mac adresi sistemini onermis ama herhangi bir ag bagdastiricisina kucuk programlarla manuel adres atamasi mumkun buda bagli olan kullanicinin tespitini zorlastirir.
  Cevapla
 • hayrettin er 13 yıl önce Şikayet Et
  sömürü çarkının dişlisi. Vahşi kapitalizmin dişlilerine bir yenisi eklenecek onun yolu yapılıyor.sorunun çözümü kendi içersinde verilmiş zaten.akıllı olalım çark a fazla kendimizi kaptırmayalım en azından bir pc yi her yeni si çıkınca değiştirmeyelim yavaşlayıp durana kadar devam.ttnet i de sınırlı 4 GB indirim yapmadığı için yad ediyorum sizde yad edin :))))
  Cevapla
 • hayrettin er 13 yıl önce Şikayet Et
  VAHŞİ KAPİTALİZM İN DİŞLİLERİ. Vahşi kapitalizmin dişlilerine bir yenisi eklenecek onun yolu yapılıyor.sorunun çözümü kendi içersinde verilmiş zaten.akıllı olalım çark a fazla kendimizi kaptırmayalım en azından bir pc yi her yeni si çıkınca değiştirmeyelim yavaşlayıp durana kadar devam.ttnet i de sınırlı 4 GB indirim yapmadığı için yad ediyorum sizde yad edin :))))
  Cevapla
 • Büyük Türkiye 13 yıl önce Şikayet Et
  Yok Böyle Bişey ... . böyle bi saçmalık yok.. koca internet kapanacak.. gülerler adama...
  Cevapla
 • metin soydan 13 yıl önce Şikayet Et
  saçmalık . IPV6 geliyor windows tabanlı yazımlarda ip adres 4 8 çıkıyor. kapanmaz merak etmeyin 254.254.254.254 örnek olarak kulladığımız şimdi ise 8888.8888.888.888 geliyor eskiden 255 kadar destek veriyordu artı bunun yanına bir 4 daha ekleniyor neyse bunlar karışık işler korkmayın bence
  Cevapla
 • Murat Yılmaz 13 yıl önce Şikayet Et
  Murat Yılmaz. ipv6 diye birşey var bknz www.ipv6.net.tr
  Cevapla
 • müslüm savun 13 yıl önce Şikayet Et
  . İp bitmezde,esas sorun domain konusu bence.Bir internet sitesi açmaya kalksan domain bulunmuyor yahu.mesela Haber7.org ve net haber7\'nin elinden gitmiş görünüyor.önemli siteler için büyük sorunlardan biri de bu
  Cevapla
 • Abdulkadir Aygül 13 yıl önce Şikayet Et
  İlginç. Şehit haberlerinin bu kadar yorum almadığını biliyor muydunuz!
  Cevapla