TÜM YORUMLAR

Hitler'in 'Kavgam'ı Türkiye'de yasak
Hitler'in 'Kavgam'ı Türkiye'de yasak
KÜLTÜR
23 Ağustos 2007, 12:55
Hitler'in 'Kavgam'ı Türkiye'de yasak
Adolf Hitler'in 1925'te yazdığı 'Kavgam' adlı kitabın Türkiye'de yayımlanıp satılması Alman mahkemelerinin girişimiyle yasaklandı.
YORUMLAR 33
 • Muhammed Arslan 12 yıl önce Şikayet Et
  bende bu kitabı almazsam . almayı düşünüyordum bu kitabı ama vazgeçmiştim...şimdi almanların inadına yasak bile olsa gidip bulup alacam.. şu hitleri çok seviyorum ama kızdığım tek bir şeyi var..
  Cevapla
 • Utku Keskin 12 yıl önce Şikayet Et
  çok saçma. Ben de hep okumak istiyordum Ama işte okuma özürlü bir halk ben de onlardanım Artık biraz zor okurum Ama yasaklanması çok saçma
  Cevapla
 • sabri ugr 12 yıl önce Şikayet Et
  Hitler zulmü. Hitler\'in politikasının gereği olarak, Alman toplumu içindeki akıl hastaları, sakatlar, doğuştan körler ve kalıtsal hastalıklara sahip olanlar, özel sterilizasyon merkezlerinde toplandılar. Bu kişilere, Alman ırkının saflığını ve evrimsel ilerleyişini bozan parazitler olarak bakılıyordu. Nitekim bir süre sonra toplumdan soyutlanan bu insanlar, Hitler\'den gelen gizli bir talimata dayanılarak öldürülmeye başlandı. İşte Hitler\'in felsefesi budur.
  Cevapla
 • Sami Tarik TURKER 12 yıl önce Şikayet Et
  O Aptalın Kitabını Neden Okurlar?(2). Eğer gerçekten savaş yöneten bir Devlet Başkanı\'nın hatıratını okuyacaksanız 1.ci Dünya savaşında İngiltere Başbakanı Lloyd George\'u okumanızı tavsiye ederim. Hayatından askerlik yapmamış,seçilmiş sivil birinin Dünya Savaşında zamanının en büyük imparatorluğunu nasıl yönettiğini göreceksiniz. Üstelik yanlız Almanlarla değil,kendi silahlı kuvvetleri ile de boğuşarak! Savaş liderliği için ise Churchill\'in hayatını tavsiye ederim. 1860\'dan bu tarafa bu konuda okunacak Alman önder yok maalesef:tamamı mağlup!
  Cevapla
 • Sami Tarik TURKER 12 yıl önce Şikayet Et
  O Aptalın Kitabını Neden Okurlar?(1). Almanya\'da bile satılmayan bu kitap Türkiye\'de neden tavan yapar? Çünkü o kitap yazıldığı zaman başlattığı son 2büyük savaşı kaybeden Almanlarda \"rövanşist=intikamcı\"hisler çok yüksekti. Hitabet kabiliyetinden başka birşeyi olmayan o onbaşıda bu ezikliği istismar ederek Almanya\'yı 3.cü bir felakete götürdü:yenilen pehlivan güreşe doymuyor. Türkiye ise 1.ci Balkan Savaşından 30 Ağustos 1922\'ye kadar 5,5milyon kmkare toprak ve 100milyondan fazla nüfus kaybetti. Kitap okurun\"rövanşist\"arzularını okşuyor!
  Cevapla
 • sabri ugr 12 yıl önce Şikayet Et
  Hitler\'in felsefesi. Kitabın yasaklanması çok da önemli değil aslında. Hitler gibi canilerin hangi düşünceleri ve fikir akımlarını savunarak katliam yaptıklarının okullarda gençlerimize çok iyi anlatılması gerekiyor. Zayıfın her zaman ezilmesi gerektiğini, insanın da bir hayvan türü olduğunu savunan evrim teorisi Hitlerin ana prensibi olmuştur. Hitlere göre insan en gelişmiş hayvandır, en gelişmiş insanlar da Alman ırkıdır. Çatışma da evrimin itici gücüdür.Bu fikirleri benimsediği için katliamlar yapmaktan çekinmemiştir.
  Cevapla
 • MUSTAFA AKKUŞ 12 yıl önce Şikayet Et
  engellenemez. o kitap çoktan her yere yayıldı bu zamanda böyle şey olurmu yasakmış ayıp ya
  Cevapla
 • serkan aydın 12 yıl önce Şikayet Et
  reşit sunar, ŞAKA YAPIYORSUN. senin övdüğün bu deli ve sapık şeytanın başlattığı insanlık devrimi tam 50 MİLYON İNSANIN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU. darwinin güçlü olan yaşar prensibi nasıl olur da insanlık olur. hayvanlarda bile yok bu. tüm hayvanlar kendi cinsinden olan zayıflara şefkat ve merhamet gösteriyor. insanlık önemli.
  Cevapla
 • ali ucuncu 12 yıl önce Şikayet Et
  nasil yani. ne demek yasak.admalar ermeni soykirimini taniyor ve biz istedigimiz kitabi alamiyoruz. boyle birsey olabilir mi? bizimde devlet olarak yahudi sozde soykirimini tanimamamiz lazim. ahmedinajad\'in da soyledigi gibi bu israil devletini kurmak icin yapilmis bir oyun.
  Cevapla
 • cihan cihan 12 yıl önce Şikayet Et
  oldumu şimdi yani. bizler Türk milleti olarak yasak delmeyi çok severiz.şimdi bu kitabı normalde hiç merak etmiyordum ama o kitabın neden yasaklandıgını anlamam için ne edip bulurum o kitabı.benim gibi binlerce kişide aynısını yapıp okunma rekoru kırılacagınıda garan ti verebilirim.cumhuru engellemek için 367 yasagı koydularda ne oldu işte dedigim gibi oldu.
  Cevapla
 • Ferit Kaya 12 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyedeki Yahudi lobisi!. Bu da gösteriyorki basınımızın ülke içinde rol alanların ne kadar yahudi olduğunu gösteriyor. Bir çok hükümet görevlisinin bile yahudiden dönen türk ismi alan yahudi oldugu soylenıyor.
  Cevapla
 • divine intervention 12 yıl önce Şikayet Et
  lüzumsuz bir yasak. kitabın fonksiyonu belli şartların, kesif karanlıkların, avrupanın kirli ve materyalist dünyasının insanı ne kadar sapıkça ve zalimce düşüncelere sevkedebildiğini görmemizdi yasaklanması saçma biraz
  Cevapla
 • Halil Topkara 12 yıl önce Şikayet Et
  Kitabın şu anda satıldığı yeri bilen varmı acaba... Hitler canisinin yahudi canilerini nasıl yoketme planları hazırladığını öğrenmek,içinde bulunduğumuz dönemde hitler zihniyetli insanların ayırt edilmesine ve ve onlara karşı nasıl bir tedbir uygulanacağı konusunda iyi bir rehber olacağı kanaatindeyim..
  Cevapla
 • Cengaver Osmanli 12 yıl önce Şikayet Et
  YAZIKLAR OLSUN BiZE. Almanlar bizim icin neyi yasakladi??? Gece Yarisi Expresinimi?? Roj Tv Yayinlarinimi ?? Peygamberimize ve islamiyete Hakaret eden Karikatürleri Disislerimizin ikazina ragmen en Büyük Gazeteleri Yayinladi. Almanyada Okul Bahcesinde Türk Cocuklarinin Türkce Konusmasi Yasak. Her Sey bir Yana bir Yunanli Evlenince karisi Almanca bilmese dahi Almanyada Oturum alabilecek. Ama Yeni Göc Yasasina Göre bir Türkün Esi Almanca ögrenmeden Almanyaya giremeyecek bile. UYANIN BEYLER UYANINNN Satmayin Bizi.
  Cevapla
 • demokrat 12 yıl önce Şikayet Et
  kavgam okuduğum en kaliteli . kitaplardan biriydi. kitapseverlere tavsiyem tamamı toplatılıp piyasadan kaldırılmadan mutlaka kütüphanelerine bir tane almalarıdır.
  Cevapla