TÜM YORUMLAR

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cemevine ziyaret
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cemevine ziyaret
GÜNCEL
20 Ekim 2018, 14:50
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cemevine ziyaret
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cemevi ziyaretinde birlik ve beraberlik mesajları verdi.
YORUMLAR 32
 • MsK 1 yıl önce Şikayet Et
  Mesela miras hukuku neden islami degil calisma saatleri neden ibadetlere gore degil
  Cevapla
 • Ali Aslan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ezan ı duyunca saçmalık diyen, namaz deyince ibadet kalpte olur diyen,oruç hiç demiyorum bunları bu kulaklar duydu neymiş efendim Hz.Ali r.a efendimiz camide şehit edilmiş ondan camiye gitmiyorlarmış ya sabır ne biçim düşünce bu hz Ali r.a. Demek yemek yerken şehit olsaydı yemek yemeyecektiniz veya su içerken veya duş alırken duş almayacaktınız öylemi sizi sizi Hz.Ali r.a. Efendimiz bilseydi camide şehit olacağını güle güle giderdi cami aşığı efendimiz birde biz Hz.Ali yi çok seviyoruz hadi ordan
  Cevapla
 • Yusuf Avci 1 yıl önce Şikayet Et
  Kayserililerden ozellikle rica ediyorum tabi sinemacilardanda Turkiyede bir eksiklik var Melik gazi yani ehlibeyt danisment gazi. En az battal gazi kadar onemli sivas erzincan malatya kayseri maras tarsus nigde Adanayi Anavarza kalesini mancilikla fetheden sunnilere gore evliya alevilere gore dede olan buyuk Alp arslanin en buyuk generali seyyit danisment gazi neden filmi cekilmez
  Cevapla
 • Osmanli 1 yıl önce Şikayet Et
  Dirilis Süleyman sah ilk bölümlerini seyret.
  Cevapla
 • bozeren 1 yıl önce Şikayet Et
  diriliş melik gazi!!
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Haklısın bilmiyordum bile.Bir dizi olur misal.Ama öyle bol boyali süslü degil.maceraperestdegil.maceraperestsiz sade ve olayin ozunu anlatacak sekilde insanlara iletmek lazim
  Cevapla
 • Murat Sahin 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAHcc rasulü Hz Muhammed sav. dir. ona inen Kurani Kerim dir. getirilen dine de Islam denir. bes vakit namaz, ramazan orucu, zekat hac vardir. Hz Ebu Bekir Hz Ömer Hz Osman HzAli ve diger ashabi basimin üstünedir. bölücülük ayristirma benim dinimde yanlistir. Alevilik Islam da yoktur. aklinizi basiniza alin yarin ahiret gününde Hz Ali efendimizin yüzüne bakamiyacak duruma gelirsiniz. ALLAHcc in gazabi cok agirdir, yine Ona siginirim, pisman olursunuz, hüsrana ugrarsiniz. ALLAHcc a ve Hz Muhammed sav e uyun Farza sünnete uyun. Fatiha suresinde belirtildigi gibi sirati müstakim üzerine olun sapanlardan degil!
  Cevapla
 • Egeliden 1 yıl önce Şikayet Et
  Yahu ,bizim İslam diye tek bir dinimiz var.Ben Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V) 'in vefatına kadar zaman içinde bildirdirdiği,tarif ettiği,anlattığı dine İSLAM diyor, ona inanıyorum.Hz.Peygamberin vefatından sonra birilerinin nefsine uyup siyasi mülahazalarla yaptıklarından ettiklerinden bana ne..
  Cevapla
 • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
  her dinin bir kitabı vardır,müslümanın kitabı ise Kuran dır ,Kuran ı tanımayan ve içinde yazılanlara uymayan müslüman olamaz. ancak aleviler Kuran da yazılan birçok şeye uymamakta,hiçbir kitabda olmayan kendi kafalarına göre uydurdukları şekilde hareket etmektedirler. yani Kuran ı pek tanımamaktadırlar.
  Cevapla
 • Tuba 1 yıl önce Şikayet Et
  Ehlibeyti mustafa ile hamse-i âli abâ karıştırılıyor bazen. Efendimizin ehlibeyti beş kişiden ibaret değildir. Ama hamse-i âli abâ ehlibeyti mustafaya dahildir. Bilmem anlatabildim mi?..
  Cevapla
 • ilmin kapısı 1 yıl önce Şikayet Et
  bütün müslümanlar hz. Ali'yi sever. aksi düşünülemez. hal böyleyken birilerinin kendilerine ayrıca Alevi demesi ne anlama gelir? Hz. Ali'yi diğer müslümanlardan daha çok seven müslüman mı demek? kim bir başkasının kalbini Allah'tan daha iyi bilir? yok bundan başka bir anlamı varsa müslüman ne demek kendilerine sorsunlar.
  Cevapla
 • aklıselim 1 yıl önce Şikayet Et
  Aleviler müslüman mı değil mi bilmem ama ; Sevgili Rasulullah'ın damadı Hz. Ali' nin NAMAZ sız geçen yaşamı yok. Bilmem birileri bişey anladımı
  Cevapla
 • eray akalın 1 yıl önce Şikayet Et
  Mezhep diye bi şey yoktur.Peygamber efendimizden sonra 12 imamın yolu vardır.Yine bu bilgi bana şarlatan diyenlerin kabul ettikleri ehli sünnet kaynaklarında bile vardır.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Ehli sünnete göre 4 mezhep vardır, haktır.
  Cevapla
 • Temel candan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben yalan söylediğini düşünüyorum.
  Cevapla
 • eray akalın 1 yıl önce Şikayet Et
  İmam gazali diyorki:Peygamber efendimizden hemen sonra halifelik hz aliye aitti.Bu yüzden hz ali ,hz fatma ve çoçukları ,hz abbas ve evlatları birinci halife olarak oldu bittiyle seçilen ebubekire asla biat etmediler.(imam gazali,sırrul alemeyn ve keşfi mafid dareyn sf 16-18)
  Cevapla
 • eray akalın 1 yıl önce Şikayet Et
  İmam gazali ünlü bir islam bilginidir.Bu kaynağa bile sahte diyenlerin kurandan sonraki hadis kaynakalır nedir acaba?Kendileri bile çelişki içindeler.Hala abuk subuk cevablar.
  Cevapla
 • eser 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah'a ve Rasülü Muhammed'e (s.a.v.) itaat edin. Alevilik diye bişey de yoktur.
  Cevapla
 • A.Colak 1 yıl önce Şikayet Et
  sen ne zirvalayip duruyon ?Allah cc,vardir birde son peygammer Muhammed (S.A.V) vardir siz halen o olcak bu olcak ,mis mis bunlar kafirin yahidinin sytanin vasvssesidir,bu zamana kadar akillanmadinizmi?gormuyonmu iraki irani sureyiyi filistini yemeni libya yi ?cahil ve zalim olursa insan gercekleride gormez
  Cevapla
 • 1453 Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Alevi kelimesi ayrıştırıcı oluyor, aslında hepimiz Müslümanız. Çünkü Hz Ali seven Ali taraftarı manasında Alevi olmaz Müslümandır. Tabi Avrupa merkezli Ali, siz Alevilik türetilmeye çalışıyor. Bu fitneye kimse gelmesin. Alevi görünüp Aleviliği bölmeye çalışan Vatikan beslemeleri bunlar. Hz Ali, nin ve Ehli Beyt, in temsili resimleri doğru degil. Çünkü onlar bu temsili resimlerden daha güzeller. Buna da dikkat edelim kardeşlerim.
  Cevapla
 • tunctunc 1 yıl önce Şikayet Et
  Cok dogru..Hz.Ali vahil geln bir peygamber degildi.Ahirette Ali degil.Hz.Muhammede $efaat diliycek Hz.Ali degil.Buna ragmen Hz. Alinin adini asla agizlarindan dü$ürmezler..Tabiki kendileri bilir..Ben hic bir peygamberin adini Hz,Muhammed peygamberimin adindan fazlsa anmam..Görcegiz bakalim Hz ali sizi kurtaracakmi.? Yatip kalkip Ali Ali diyorsunuz..Aliyi Alilikten cikartip bir roman kahramani yaptiniz..Gercek alevI namazini kilar..
  Cevapla
 • eray akalın 1 yıl önce Şikayet Et
  Cemelde sıffınde hz alinin tarafında olanlara şii ve de alevi denir.Alevilik şiilik ile temel manasıyla aynıdır.Fakat temel dışındaki bazı uygulamalarda farklılık vardır. Alevi kelimsi alii den türetildi.
  Cevapla
 • Halk 1 yıl önce Şikayet Et
  Güzel bir olay.Kendi insanımızı ötekileştirirsek başkaları sahip çıkmaya kalkar..
  Cevapla