TÜM YORUMLAR

Erbaş İran'da uyardı: Akan kandan biz mesulüz!
Erbaş İran'da uyardı: Akan kandan biz mesulüz!
GÜNCEL
01 Aralık 2018, 11:45
Erbaş İran'da uyardı: Akan kandan biz mesulüz!
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Tahran'da İran Dünya İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri Ayetullah Muhsin Araki ile bir araya geldi.
YORUMLAR 26
 • Yusuf avci 3 yıl önce Şikayet Et
  Benden gunah gitti YARABBI SAHIT OL.ALPARSLANIN TORUNU IRAN VE TURKIYEDEKI MUSLUMANLARI BARISTIRMAK ISTEDIM.OLMASI GEREKENDE BU.SAYGI.SAYGI.Benim gucum simdilik buna yetti. Marjinallikten sana Siginirim ALLAHIM.HADDI ASMAKDAN SANA SIGINIRIM ALLAHIM.MUMINE KIN TUTMAKTAN SANA SIGINIRIM ALLAHIM...
  Cevapla
 • Müslüman 3 yıl önce Şikayet Et
  İranin, Şii politikasını biraz abarttigini düşünüyorum...Özellikle Suriye Irak ve yemen de bu işi daha da abarttı...İnşallah bu hatasının farkına varır...Sonuçta Müslüman kardeşiz.Amerika ve Avrupa yi tek bir iranli müslüman kardeşimle değişmem
  Cevapla
 • çok güzel 3 yıl önce Şikayet Et
  geleceğe yönelik güzel bir çalışma olmuş. İslamiyeti temel alarak herşeyi basarabiliriz
  Cevapla
 • ugur Mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  Iran'i sevmeyenler unutmayin ki israil ve abd'de iran sevmez. Onun icin biz iran'i sevmek zorundayiz. Oyunu görun.
  Cevapla
 • ^^^^^ 3 yıl önce Şikayet Et
  Kendi aramızdaki Meshepti oydu buydu şuydu kavgamızı bırakmalıyız. Yoksa Kefere hepimizi tek tek avluyor. Görmüyormusunuz????????????????
  Cevapla
 • Atakan 3 yıl önce Şikayet Et
  Bizim ülke olarak vebalimiz yoktur kim ki Osmanlı'ya ihanet ettiyse artık ıslah olmuyor ve huzur bulmuyor sonuç ortada Allah önce Müslümanlara akıl versin
  Cevapla
 • eray akalın 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben buraya iran kafir diyenlerin kendi hadis kaynaklarındaki bilgileri yazdım sadece.Yani bunları ben uydurmuyorum.Açsınlar baksınlar kendi ehli sünnet belgelerini neler yazıyor? Bakınız ben demiyorum.Osman adlı arkadaşın hadis kaynağı olan buhari ne diyor? Buhari:allah azze ve celle ebubekirden razı değildi(bab:humus farzı sf 591) kendi hadis kaynakları ebubekir hakkında bunu demiş.Kalkmış başkalarına leke atıyor.Bu lekeyi atan kişi eğer müslümansa o zaman buhari neden allah azze ve celle ebubekirden razı değildi.demiş.bunun cevabınıı versin.biz biliyoruz cevabını da.bi de o versin.yani bu buharinin itirafıdır.
  Cevapla
 • Zir Cahilsin 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz biliyoruz cevabını da neymiş cevabı kendi hadis kaynakları senin kaynaklar ney....
  Cevapla
 • eray akalın 3 yıl önce Şikayet Et
  Abdullah eğer sen müslümansan kurandan sonra kabul ettiğin hadis kaynaklarını say bakalım. Ayrıca allah azze ve celle buharinin dediği gibi ebubekirden razı değildi.Sebebi ise ebubekirin hz fatmayı razı etmemisidir.Hz fatmayı incitmesidir. Eğer sen müslümansan o zaman peygamberin yolundan git.ömerin değil.
  Cevapla
 • Abdullah 3 yıl önce Şikayet Et
  Her kim Allah Hz. Ebubekir'den (Allah ondan razı olsun) razı değil diyorsa ve buna inanıyorsa o kişi müslüman değildir. Bilmiyerek yaptıysa hemen tevbe etmesi lazımdır.
  Cevapla
 • eray akalın 3 yıl önce Şikayet Et
  Maliki,irana kafir diyen osmanın kabul ettiği 4 mezheb imamlarndan biri değilmidir? Bakınız maliki ebu hanife hakkında ne demiş? Maliki:ebu hanife islam dünyasında doğan en şerli varlıktır.fikirleri yerine kılıcıyla vursaydı daha iyi olurdu.(el intika sf 150)
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Hz.Ayşe annemize, Hz.Ömer'e hakaret edenden dost olmaz.
  Cevapla
 • eray akalın 3 yıl önce Şikayet Et
  Misafire:Bilmediğin bir çok şey var.Sadece kulaktan dolma bilgiler yazıyosun.Araştır ama kendi hadis kaynaklarında yazan diğer bilgileri de araştır. mesela ömerin hz fatmaya saldırdığına dair ehli sünnet dediğiniz kaynaklardan bir kaç tane örnek veriyim. (muhammed bin cerir taberi ö.310,c.3,sf 202-ibni ebi şeyme (el musannef adlı eseri 159- 235)-tarıhu ebul fida el muhatsar fi ehbaril beser c.1-ibni kuteybe el imamet ve siyaset adlı eseri cillt 1 sf 19) yine çok ciddi bir kaynak Alusi bağdadidir.eser ismi uzun olduğu için yazmıyorum. ............c.4 sf 124 daru ihyau turas el arabi beyrut)
  Cevapla
 • Abdullah 3 yıl önce Şikayet Et
  İranlıların hepsi bu çirkin işi yapıyor mu? Müslümaların birlik olmasını istemez misin?
  Cevapla
 • Islam Nur 3 yıl önce Şikayet Et
  slm.hayirlisi olsun ve devami gelsin INSALLAH...er ya da gec hak yerini bulacak muhakkak ki zalimler yenilecek Islam dini dunyada hakim olacak istemeselerde kafirler..ve selam ...LA ILAHE ILALLAH MUHAMEDEN RESULULLAH bu bayragi iyi taniyo zalim ve siyonistler....
  Cevapla
 • Osman 3 yıl önce Şikayet Et
  Çok safsiniz iranin islam alemi için en büyük tehlike olduğunu anlamamışsınız. İran İslam ümmetin den değil ki.
  Cevapla
 • haydar 3 yıl önce Şikayet Et
  iran yüzüne güler arkadan hançeri saplar tarih bunun gibi binlerce örnekle doludur ticaret yapılabilir fakat asla dost olamayız
  Cevapla
 • Abdullah 3 yıl önce Şikayet Et
  Hançer saplamaya bir tane örnek verebilir misin?
  Cevapla
 • celal 3 yıl önce Şikayet Et
  Ulan iran mullaları islam için samimi olun TÜRKİYE ile beraber olsanız bu kadar müslüman kanı akmaz
  Cevapla
 • nurettin çelik 3 yıl önce Şikayet Et
  müslümanların bir kısmı mesul olabilir fakat biz kesinlikle değiliz. esasen problemlerin birçoğu petrol zengini müslüman ülkelerin zekatlarını vermesiyle çözülür.
  Cevapla
 • Dersimli 3 yıl önce Şikayet Et
  Zalim rusya esed ve hizbulşeytanla birlikte iranın şii çeteleri suriyede mazlum müslümanları yemende ırakta Ehli sünneti yok etmek için suudi rejimiyle iktidar savaşında yüzbinlerce müslümanı katledip açlığa terkedenlerlemi birlik sağlanacak.Allah şerlerinden muhafaza eylesin Ümmeti Muhammedi.
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye -İran yakınlaşması kimi rahatsız eder?Bunun cevabını ver? Ondan sonra yorum yap.
  Cevapla
 • Hasan Hüsnü 3 yıl önce Şikayet Et
  Halifelik geri gelirse İslam dünyasında toparlanma olur. Hristiyanlarda Papa varken bizim başsız olmamız kabul edilemez. Halifeliğin kaldırılması çok büyük bir yanlıştı. Halifelik geri gelmeli ve hatta mümkünse Erdoğan halife seçilmeli.
  Cevapla