TÜM YORUMLAR

Türk annenin umudu Anayasa Mahkemesi'nde
Türk annenin umudu Anayasa Mahkemesi'nde
GÜNCEL
10 Şubat 2019, 12:06
Türk annenin umudu Anayasa Mahkemesi'nde
İzmirli Dilek Güneş ile Selanikli Georgios Tsakiridis'in kızları 3 yaşındaki Melis için verdiği velayet mücadelesinde, Yunan mahkemesinin anneyi, Türk mahkemesinin ise babayı haklı bulmasının ardından, Yargıtay küçük kızın velayetinin babaya verilmesine karar verdi.
YORUMLAR 9
 • Ayder 1 yıl önce Şikayet Et
  Sana kim dedi yabancı birisi ile evlen diye.kendi kültüründen olmayınca böyle sorunla karşılaşırsınız tabii.2.cisi bayan Müslüman erkek,başka bir dindense haram...
  Cevapla
 • Berkehan 1 yıl önce Şikayet Et
  Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki müslüman bir kadın gayrimüslim ile evlenmeyi sorun etmiyor. Allah katında yasaklanmıştır diyoruz haramdır diyoruz anlamıyorlar. Allah’ın emrettiğini yapmamak haramdır ve onun söylediğini beğenmeyip kendi kafana göre yorumlayıp bu zamanla o zaman aynı değil dersen küfre girersin. Ama bazı insanlar maalesef bunu anlamak istemiyor. Aynısı erkek içinde geçerli. Müslüman bir erkek sadece ehli kitaptan olan gayrimüslimlerle evlenebilir ama bu bile mekruhtur yani harama yakın çünkü baba evde değilken çocuk annesine özenip müslümanlığı terk edip annesinin dinine geçmek isteyebilir.
  Cevapla
 • Mete 1 yıl önce Şikayet Et
  Yabanci evlilikler doğru değil hersey farklı olunca birsüre sonra sorunlar çıkıyor bu sorunları dini ve inanç kültür açısından asamiyor sunuz eninde sonun da ayrılık kaçınılmaz oluyor ayrıca çocuk olunca da bu sorunlar iki katına çıkıyor en doğrusu kendi kültürün de kendi inancına göre evlenmek doğal olanı bu
  Cevapla
 • Yörük 43 1 yıl önce Şikayet Et
  Almanya’da daha önce yapılmış bir araştırma hakkında yazılmış bir makale okumuştum. Yapılan bu araştırmada ortaya çıkan sonuç yabancılarla yapılan evliliklerde boşanma olasılığı %64 daha fazla. Güzel yurdumun insanı varken ne gerek var elin yabancısına? Eskiden bu durum böyle değildi şimdilerde pek bir moda yabancıyla evlenmek. Bu gidişatın sonu hayır değil yakında memleket yabancı dolup taşacak. Ayrıca bu hanımefendinin evlendiği adam üstüne üstelik müslüman bile değilse o evlilik Allah katında zaten geçersiz çünkü mümin bir kadının gayrimüslim bir adamla evlenmesi haramdır ve bu çok açık bir şekilde ifade edilmiştir.
  Cevapla
 • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
  Ancak Müslümanlar ile Müslümanlar evlenebilir! Bu Allah'ın cc kuralıdır. Aşk sadece Allah'a cc olur. Diğer aşklar Allah'ın cc koyduğu sınır kadar olabilir. Ilerisi uçurum ateş. Hergün haberler bunu bize anlatıyor. Daha ne ?
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Al sana yabancı meraklıları kahrol dur şimdi
  Cevapla
 • ..... 1 yıl önce Şikayet Et
  sonuç,,, evcilik oyunu kötü bitti. aşk diye birşey yoktur. anlayın artık bunu.
  Cevapla
 • sami 1 yıl önce Şikayet Et
  yabanci vatandaslar la evlenmenin kotu sonuclari..siz siz olun turk vatandasi olan kendinizden olanlarla evlenin ki boyle hayatiniz kabusa donmesin, hayat zaten yeterince zor, bir zolukta siz kendinizden eklemeyin saygilar.
  Cevapla
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  hay ağzın bal yesin,bunun sıkıntısı yaşayanlardanım,tecrübe ile sabittir bu tespit..
  Cevapla