TÜM YORUMLAR

Bakan Çavuşoğlu'ndan canlı yayında ABD'ye S-400 ve F-35 resti!
Bakan Çavuşoğlu'ndan canlı yayında ABD'ye S-400 ve F-35 resti!
DÜNYA
10 Nisan 2019, 11:10
Bakan Çavuşoğlu'ndan canlı yayında ABD'ye S-400 ve F-35 resti!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NTV'de soruları yanıtladı. Çavuşoğlu, S-400 için "ABD Patriot satarsa alırız ama satmazsa ikinci bir S-400 ya da başka bir hava savunma sistemi alabiliriz" derken, F-35'ler konusunda da "F-35 ya da Rusya yapımı uçakları var. F-35 olmazsa ben yine ihtiyacım olan uçağı başka bir yerden almak durumundayım. Ta ki kendi uçağımı üretene kadar" ifadelerini kullandı.
YORUMLAR 41
 • esas 1 yıl önce Şikayet Et
  Patriotları 10 senedir istememize rağmen vermeyen ABD biz bu sorunu çözmeye başlayınca yaptıkları ile güvenilmez bir müttefik olduğunu dünyaya ispatlama yolunda gitmektedir.
  Cevapla
 • bulent 1 yıl önce Şikayet Et
  abd açıkça desene biz vadedilmiş topraklar projesini gerçekleştirmeye çalışıyoruz s400 gibi savunma sistemleri işimizi oldukça zorlaştırır hatta imkansızlaştırır türk ordusu oldukça güçlü bu sistemide alırsa dokunulmaz olur kıvırma açık konuş gerçi sözcünüz sezai temelli birşeyler yumurtladı
  Cevapla
 • Wanted 1 yıl önce Şikayet Et
  Conilerin derdi baska S 400 ler kuruldugu zaman Conilerin F tipi ucaklari istedigi gibi turk hava sahasinda cirit atamayacak
  Cevapla
 • ozgur ata 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardes yorumlarinda “quot” diye yazilar cikiyor, sanirim kullandigin klavye burayla uyumlu degil, o noktalama isaretlerini kullanmasan belki yorumlarin daha anlasilabilir olabilir
  Cevapla
 • gökhan ay 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendi uçağımızı yaparız sorun olmaz.
  Cevapla
 • ismet 1 yıl önce Şikayet Et
  F-35 lerin tadi kacti. Almazsak daha iyi diye düsünüyorum.
  Cevapla
 • emekçi 1 yıl önce Şikayet Et
  F35 projesinden çekilip aynı seviyedeki rus uçaklarına yönelelim,hatta üretiminede katılma anlaşması yapalım,abd tek seçenek olmadığını anlamalı.
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Anlayamadığım konu "S- 400 ler savunma silahı değil mi?Savunma silahı..Eee "Yunanistanda S-300, SA-15, SA-8 gibi Rus füzeleri varken, neden bize S-400 almayın baskıları? Dertleri ne? Yoksa bize saldırmayı mı düşünüyorlar ? Saldırı silahı olsa ki bence oda olmalı hani biraz anlaşılır feryadınız? ABD Türkiyeden güneydoğuyu da koparma aşamasında sorun yaşamamak isteğinde! F-35 ile Teknolojik esaret altına alacağı Türkiye'nin "S-400 alarak kendilerine tehdit olmaması" için debeleniyor
  Cevapla
 • 1 yıl önce Şikayet Et
  Neden mi, 1967 yılında İsrailin savaş ilan etmeden yaptığı saldırıyı hatırlayın. Nedeni burada gizli...
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  S-400 ELZEMDİR..F-35 uçağı yerde çalıştırıldığı andan itibaren 3 ecnebi uydusu ile çalışmaya başlayan bırakın uçurmayı "emperyalistlerin izni dışında yerde RULE bile yaptıramayacağınız "teknolojik esaret" olan uçaktır. İran'a sorunsuz gider ama dış etkilerle Yunanistan'a, Kıbrısa, Suriye veya Kandile giderken sapır sapır dökülür. 1 F-35 parasına 3-4 F-16 alınır ve F-35 alındığında şu anki hava kuvvetleri bütçesi 5'e katlanır idamesi imkansızdır..Uçak havada arıza verdiğinde (arıza vermesine sebeb faktörleri yine dıştandır??) yere inmeden sizin bilginiz dışında yedek parça isteğini yurt dışındaki depolardan alınacak şekilde ikaz verir..
  Cevapla
 • ugur Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razi olsun Allah sizin gibi yetkilileri basimizdan eksik etnesin. Siz ugrunuza canimi feda ederim. ALLAH'INA GURBAN!
  Cevapla
 • sert adam 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD'ye ziyaretimiz faydalı geçti. S-400'ü neden almak zorunda olduğumuzu açıkladıktan sonra......... Böyle olduğunu bilmiyorduk dediler. !!!!! BU CÜMLELERE İNANAN VARMI ? BİLMİYORLARMIŞ... AMERİKALILAR KENDİLERİNİ ÇOK ZEKİ SANIYORLAR.. ARTIK yemezler..s-400 de alacağız SU- JETLERİNİDE ALACAĞIZ..SİZDE MAL MAL BAKACAKSINIZ..
  Cevapla
 • FB12 1 yıl önce Şikayet Et
  Boşuna laf anlatmaya çalışıyor bizim bakanımız kovboylar yine öküzüz diyor
  Cevapla
 • Kamil 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye herhangi bir abd ihaneti gelmeden f35 ler için bugüna kadar yaptıklarının parasını ve yapacaklarının parasını peşin olarak istemeli. Mevlüt Çavuşoğlu Türkiyenin gördüğü en iyi dışişleri bakanıdır. Abd çoktan mat oldu ama rahat durmuyor.
  Cevapla
 • Harun 1 yıl önce Şikayet Et
  Adam böyle olur şekil a üst resimde
  Cevapla
 • Yerli 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD ile iş yapılmaz. Türkiye artık uyanmalı. Kendi silahını kendisi üretmeli, bu yolda gerekirse millet olarak aç yatmalı. Çünkü bu yolun sonu çıkmaz sokak, geriye dönüş yok. Gelecekte millet olarak var olmak istiyorsak buna mecburuz. Suriye, libya, ırak, afganistan bunun canlı örneği.
  Cevapla