TÜM YORUMLAR

Nazar var mıdır? Nazar boncuğu takmak caiz midir? Nazardan Korunmak için okunacak dua!
Nazar var mıdır? Nazar boncuğu takmak caiz midir? Nazardan Korunmak için okunacak dua!
DİNİ BİLGİLER
13 Nisan 2021, 21:49
Nazar var mıdır? Nazar boncuğu takmak caiz midir? Nazardan Korunmak için okunacak dua!
Nazar ve göz değmesi gerçek midir? Göz değmesine karşı nazar boncuğu takmak caiz midir? Diyanet İşleri Başkanlığı tüm bu soruların cevabını açıkladı. Nazar ve göz değmesine karşı hangi dualar okunmalıdır?
YORUMLAR 9
 • Şenel 1 yıl önce Şikayet Et
  Anlami
  Cevapla
 • vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  nazar boncuğu takmak dinimizde batıl inançtır caiz değildir. bu kadar kısa ve basit bir şekilde cevap veremiyormu, bu kadar uzun uzadıya yazıya ne gerek var, tefferruatını isteyen alsın fıkıh kitabını, fıkıh kitabı ağır gelirse ilmi hal kitabını alıp okusun, her şey yazıyor orda ayrıca her insanın ilmi halini öğrenmesi farzdır. tavsiye Ömer Nasuhi Bilmen Büyük İslam İlmihali.
  Cevapla
 • halk 2 yıl önce Şikayet Et
  BATIL inanç tır
  Cevapla
 • Muhammed 2 yıl önce Şikayet Et
  nazar ayetle sabittir. kalem suresi 51. tefsirinde nazar var
  Cevapla
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  nazar boncuğu dikkati kendi üzerine topladığı için kullanılıyor olabilir evlere testi tabak asanlarda var nazar(bakış) etmesinler diye ondan medet ummak için değil.
  Cevapla
 • RUHİ 2 yıl önce Şikayet Et
  Bir kaç sahih olmayan hadis ile neredeyse nazardan korunmak farz diyecekler. Allahtan korkun Müslümanlar. Bahsi geçen ayette ''gözleri ile yıkacaklardı'' derken kem bakışlardan bahsedilir. Kötü bakışlardan bahsedilir. Ama nasıl oluyorsa bu tefsirden önümüze nazar boncuğu çıkıyor. Yahu açıkça söyleyin korkmayın deyin ki ''İnsanın eli ile yaptıkları korumaz ALLAH korur!..''
  Cevapla
 • S.KESKİN 2 yıl önce Şikayet Et
  Nazar boncuğunun nazara hiç bir faydası yoktur. Nazara en etkin madde aktarlarda satılan ŞAP tır. Beze sarılarak vücudun herhangi bir yerine çatal iğne ile tutturulur. ŞAP nazardan dolayı eridikten veya dağıldıktan sonra yeniden değiştirilir.
  Cevapla
 • Mehmet KASTAMONU 2 yıl önce Şikayet Et
  maalesef ŞİRK KE SEBEB OLUYOR ! LÜTFEN MEDED UMMAYALIM !! SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİN SÖZÜ VE ÖĞÜDÜ VAR NAZARDAN ALLAH cc hz sığının !!!
  Cevapla
 • yazık 2 yıl önce Şikayet Et
  insanın kendi eliyle yaptığı ve kendini bile korumaktan aciz bir cam parçasından medet umanlara yazıklar olsun.
  Cevapla